سلامتی و پزشکی

راهنمای پرورش عقرب سیاه و چگونگی دریافت زهر آن

خبرنگاران | سرویس گیاهان و حیوانات - پرورش عقرب سیاه در عین این که کار خطرناکی به شمار می رود، می تواند سود قابل توجهی را نصیب کسانی که به انجام آن مشغول هستند نماید. البته به منظور انجام درست و اصولی این کار افراد علاقه مند باید آموزش های لازم را دیده باشند.

23 اردیبهشت 1400

تعبیر خواب سگ مرده و دیدن آن در خواب چیست؟

حیواناتی که در خواب مشاهده می کنیم، سمبل غرایز موجود در رفتار و شخصیت انسان هستند. سگ می تواند با غرایزی مثل ترحم، محبت، دلسوزی و وفاداری مرتبط باشد. زمانی که در خواب خود، سگ را به گونه ای وحشی یا استرس آور مشاهده می کنید، نشان دهنده این معناست که در شناخت...

22 اردیبهشت 1400

تعبیر خواب هدیه - هدیه دادن و دریافت در خواب چه تعبیری دارد؟

هدیه دادن و هدیه دریافت در خواب به گفته معبرین اسلامی و غربی نیکوست. ابن سیرین بیان می نماید اگر در رویا مشاهده کردید که به کسی هدیه می دهید به اندازه هدیه ای که فرستادید خیر و منفعت دریافت خواهید کرد. امام صادق (ع) نیز دریافت هدیه را نیکو می داند به خصوص...

22 اردیبهشت 1400

تعبیر خواب زنده شدن مرده در خواب؛ دلتنگی یا ثروت؟

دلتنگی اصلی ترین دلیل دیدن زنده شدن مرده ها در خواب است. همه ما دلتنگ افرادی می شویم که از دست می دهیم. در ادامه این مطلب با تعابیر اسلامی و نظر معبران غربی آشنا می شوید:

22 اردیبهشت 1400

چارچوب نحوه ارزشیابی پژوهشکده های علوم پزشکی طراحی گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت بهداشت، نخستین وبینار هم اندیشی و اشتراک تجارب بین پژوهشکده های علوم پزشکی کشور با حضور دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار گردید.

20 اردیبهشت 1400

آنالیز پرونده قضایی خشونت خانگی در رادیو

برنامه 99 درجه، روزهای پنجشنبه ساعت 14 و 5 دقیقه در رادیو سلامت، پرونده قضایی افراد پرخاشگر ناشی از کنترل خشم را مورد آنالیز قرار می دهد.

16 اردیبهشت 1400

دانمارک دیگر از واکسن آسترازنکا استفاده نمی کند

کشور دانمارک به عنوان اولین کشور اروپایی اعلام کرد که به دلیل عوارض جانبی آسترازنکا این واکسن را از چرخه واکسیناسیون سراسری خود کاملا خارج می کند.

14 اردیبهشت 1400

استادیوم آزادی برای چهلمین بار ضدعفونی شد

استادیوم آزادی برای چهلمین بار قبل از برگزاری دیدارهای فوتبال به صورت کامل ضدعفونی و گندزدایی شد.

14 اردیبهشت 1400

خبرنگاران افزایش ابتلا و بستری بیماران کرونا در استان اردبیل غیرمتعارف است

اردبیل- خبرنگاران- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل اظهار داشت: افزایش آمار ابتلا و بستری بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل غیرمتعارف و فراتر از پیش بینی است.

11 اردیبهشت 1400

هشدار درباره اوج گیری دوباره کرونا، بستری روزی 1000 بیمار در تهران

خبرنگاران : معاون درمان ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا گفت: روزی 1000 بیمار در تهران بستری شدند.

10 اردیبهشت 1400

ارتباط تغییر ساعت رسمی در بهار و میزان حملات قلبی

نتایج یک تحقیقات در نشریه پزشکی اوپن هرت نشان می دهد که میزان حمله قلبی همزمان با تغییر در ساعت رسمی در ابتدای فصل بهار به میزان 24درصد افزایش یافته است!

10 اردیبهشت 1400

خبرنگاران مراکز 16 ساعته بندر ماهشهر سه نوبته شد

اهواز-خبرنگاران- سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر گفت: با همکاری بهداشت و درمان شرکت نفت، مراکز خدمات سرپایی 16 ساعته از امروز شنبه به صورت سه نوبته در بندر ماهشهر آماده خدمات رسانی به بیماران کرونایی و شهروندان هستند.

8 اردیبهشت 1400

خبرنگاران گوزن های زرد تابستان به خوزستان منتقل می شوند

اهواز - خبرنگاران - معاون محیط طبیعی حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: 15 تا 20 راس گوزن زرد ایرانی ، در صورت تامین اعتبار، تابستان سال جاری به خوزستان منتقل می شوند.

3 اردیبهشت 1400

کرونا خطرناک شده است ، در خانه بمانید

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به شرایط خطرناک و شیب تند کرونا در کشور، گفت: درخواست ما از مردم این است که تا حد امکان در خانه بمانید.

3 اردیبهشت 1400

کاهش چشمگیر مرگ ومیر تهرانی ها در هفته اول فروردین سال جاری نسبت به 99

تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) از کاهش چشمگیر و بی سابقه مرگ و میر تهرانی ها در هفته اول فروردین سال 1400 در قیاس با سال قبل با رعایت پروتکل ها اطلاع داد.

2 اردیبهشت 1400

مهوش وقاری: به انتخاب من برای یک نقش فکر هم نمی کنند

بازیگر فیلم نیش و زنبور گفت: سالهاست که مثل قدیم بازی نمی کنم و از سویی پیشنهادات به من بسیار کم شده است. این اتفاق را هم نمی خواهم گردن کرونا بیندازم، نبود پیشنهاد بازی برای من از قبل از کرونا رخ داده است.

25 فروردین 1400

تمرین مناسب بیماران پیش دیابتی

استفاده از تمرین تناوبی شدید، برای بیماران پیش دیابتی مناسب تر است.

22 فروردین 1400

خبرنگاران شروع واکسیناسیون بیماران خاص استان فارس علیه بیماری کووید 19

شیراز-خبرنگاران -به گفته معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، واکسیناسیون بیماران خاص علیه بیماری کووید 19 در استان فارس با شروع واکسیناسیون بیماران دریافت کننده پیوند و مبتلا به سرطان، شروع شد.

19 فروردین 1400

اسلامی ندوشن باغ و خانه پدری خود را وقف کارهای فرهنگی کرد

به گزارش خبرنگاران اسلامی ندوشن رسما باغ و خانه ده هزارمتری را در صدرآباد ندوشن به موسسه مردم نهاد فرهنگی و اجتماعی اندیشه روشن اهداء کرد تا مصروف فعالیت های فرهنگی گردد. اسلامی ندوشن در پیغام نوروزی که در اختیار ایبنا قرار داده شده آورده است:

17 فروردین 1400

نرخ تست PCR در بخش خصوصی 310هزار تومان ، تشخیص جهش های کرونا در سایه تحریم ها

مدیرکل مرجع آزمایشگاه های سلامت کشور با اشاره به هزینه تست PCR در بخش دولتی و خصوصی، درباره هزینه توالی یابی ژنتیکی ویروس و تشخیص جهش های احتمالی کرونا در مبتلایان، گفت: در حال حاضر آزمایش تشخیص جهش های ویروس، کاربردی در تشخیص بالینی ندارد و به هیچ وجه...

13 فروردین 1400
تعداد: (346)