سلامتی و پزشکی

20 ماده غذایی که دشمن دیابت هستند

بیشتر متخصصان تغذیه توصیه می کنند حتما در رژیم غذایی خود سیب را بگنجانید. زیرا سیب کالری بسیار پایینی دارد و در عوض فیبر آن بسیار بالاست و جلو گرسنگی را می گیرد. همچنین دشمن کلسترول بد است و میزان قند خون را کاهش می دهد.

28 مهر 1400

مبادلات پزشکی میان چین و جهان اسلام

غالباً چنین فرض کرده اند که نبرد ِنزدیک تلس که در آن ترکهای غربی و اعراب سپاه چین را منهدم کردند، نشانه خاتمه نفوذ مستقیم چین در آسیای مرکزی و غربی بوده، اما باید در این فرض تجدید نظر کرد.

28 مهر 1400

پوست موز درمان کننده سردرد شدید

سلامت خبرنگاران: سردرد شدید را با پوست موز می توان درمان کرد.

27 مهر 1400

خرما دارویی شیرین

خرما میوه ای بسیار قدیمی است. این میوه پرخاصیت برای مردم کشورهای اروپایی و آمریکایی تا حدی ناآشناست و آن را فقط در کیک و شیرینی مصرف می نمایند، ولی در خاورمیانه و به خصوص کشورهای عربی به اسم یک غذای اصلی به کار می رود. خرما را به طور معمول در دسته میوه...

23 مهر 1400

آیا از خون می ترسید؟ شاید هِموفوبیا دارید

همه ما ممکن است در شرایطی از تماشا خون احساس ناراحتی کنیم اما این حس را نباید با فوبیا اشتباه گرفت. هموفوبیا یک ترس شدید از تماشا خون یا انجام آزمایش یا تماشا تصاویر خون آلود است. این ترس می تواند تأثیر جدی بر زندگی فرد بگذارد، خصوصاً اگر تصمیم گرفته باشد...

22 مهر 1400

پتیدین (PETHIDIN)

توجهات پزشکی- پرستاری: تزریق زیرجلدی به دلیل درد توصیه نمی گردد. علائم حیاتی بیمار را کنترل کنید. برای تزریق وریدی در سرم نرمال سالین یا سرم دکستروز رقیق کنید.

20 مهر 1400

132 مورد نو کرونا و 2 فوتی در سیستان و بلوچستان

خبرنگاران/سیستان و بلوچستان رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با افزوده شدن 132 مورد نو کرونا در سیستان و بلوچستان طی 24 ساعت گذشته تعداد مبتلایان این ویروس در استان به 123 هزار و 954 نفر رسید.

19 مهر 1400

با کابوس تماشا کودک چه کنیم؟

کودک در 4 سالگی بیش تر ممکن است خواب حیواناتی را ببیند که به او آسیب می رسانند و در 5 یا 6 سالگی ممکن است محتوای کابوس را کشته شدن، زخمی شدن یا اشباح تشکیل دهد.

18 مهر 1400

افزایش 4 هزار واحدی شاخص بورس در نیمه نخست معاملات امروز

شاخص کل بورس در نیمه نخست معاملات امروز 7 مهر 1400 با رشد 4 هزار واحدی به یک میلیون و 424 هزار واحد افزایش یافت.

16 مهر 1400

بدهی ارزی تور دوچرخه سواری ایران، آذربایجان پرداخت شد

به گزارش خبرنگاران، تور با قدمت 33 دوره ای دوچرخه سواری ایران- آذربایجان هر چند در دو سال گذشته به علت همه گیری بیماری کرونا در کشورمان برگزار نشد اما یکی دیگر از موانع برگزاری این تور بین المللی بحث بدهی ارزی نزدیک به 9 هزار یورویی برای سال های 2017 و 2018...

13 مهر 1400

تحلیل تبادلی در خودکشی چگونه است؟

شیرین سادات افراز مترجم تحلیل تبادلی در خودکشی که از سوی انتشارات ارجمند به تازگی منتشر شده در گفت وگو با خبرنگاران درباره این اثر شرح داد: همانطور که از نام کتاب تحلیل تبادلی در خودکشی تعیین است کتابی درباره خودکشی، کار با مراجعین متمایل به خودکشی با...

9 مهر 1400

برنامه های ویژه بیمه ما برای توسعه بیمه های عمر و سرمایه گذاری

شرکت بیمه ما به نام یکی از شرکت های بیمه خصوصی کشور برنامه های ویژه ای را برای توسعه بیمه های عمر و سرمایه گذاری تدارک دیده و با این برنامه ها پیروز شده است که سود مشارکت در این پوشش بیمه ای را هر سال افزایش دهد.

8 مهر 1400

سنجش اندازه سواد حرکتی دانش آموزان تا سرانجام مهر

تهران (پانا) - از سوی معاونت تربیت بدنی و سلامت، دستورالعمل بسته تحولی ارتقای سوادحرکتی دانش آموزان ابتدایی به اداره کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

8 مهر 1400

خواهران 107 ساله پیرترین دوقلو های دنیا

نام دو خواهر ژاپنی که به سن 107 سال و 330 روز رسیده اند، به اسم پیرترین دوقلوی همسان مونث و زنده دنیا در کتاب رکورد های دنیای گینس ثبت شد.

7 مهر 1400

معرفی عامل مسمومیت دو هزار نفر در یک روستا!

انسداد خط فاضلاب و تداخل آن با آب چشمه، مردم روستای دشه از توابع شهرستان پاوه را دچار مسمومیت کرد. روستایی با دو هزار نفر جمعیت که تنها آب آشامیدنی آن ها از این چشمه تامین می گردد. فاصله نزدیک آب چشمه با خط فاضلاب برای اهالی این روستا دردسرساز شده تا جایی...

3 مهر 1400

عفونت زخم جراحی*

عفونت با باکتری ها شامل استرپتوکوک ها، استافیلوکوک ها یا سایر میکروب ها. علی رغم احتیاطات کامل برضد این میکروب ها، روش های ضدعفونی کننده تازه قبل از عمل جراحی و مراقبت های خوب پس از عمل ، گاهی عفونت ایجاد می گردد.

1 مهر 1400

فقط 1000دانشجوی خوابگاهی واکسن زده اند، واکسیناسیون یک بیستم برای بازگشایی دانشگاه کفایت نمی کند

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر اینکه واکسیناسیون دانشجویان این دانشگاه به زودی شروع می گردد، گفت: امید این است واکسیناسیون دانشجویان تا انتها مهر انجام گردد تا بتوانیم از آبان شاهد حضور بیشتر دانشجویان در کلاس ها باشیم.

17 شهریور 1400

کاهش چشمگیر اُزن در تهران طی 3 ماه گرم سال جاری

تهران (پانا) - مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه شاخص آلاینده ازن در سه ماه گرم امسال کاهش چشمگیری نسبت به سال های 98 و 99 در مرکز داشته است، گفت گاز ازن (O3) اصلی ترین آلاینده فصول گرم سال در شهر تهران است. مسئول اصلی تشکیل ازن 2 آلاینده اکسیدهای...

16 شهریور 1400

بستری مبتلایان به دلتا، 2 برابر بیش از سویه های دیگر کرونا

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: احتمال بستری شدن مبتلایان به دلتا دو برابر بیش از سویه های دیگر کرونا است.

1 شهریور 1400

وزیر کشور: مراسم عزاداری در اماکن سربسته ممنوع است

وزیر کشور گفت: با پیشنهاد وزارت بهداشت در جلسه قرارگاه امروز مصوب شد که از امشب در اماکن سربسته مراسم عزاداری نباشد و همچنین دسته روی در خیابان ها هم ممنوع خواهد بود.

24 مرداد 1400
تعداد: (405)