سلامتی و پزشکی

رول حرارتی کاغذ و مقوای طرفه

رول حرارتی کاغذ و مقوای طرفه (Papiere.ir) دارای کیفیت عالی برای دستگاه های فیش پرینتر صندوق فروشگاهی و همچنین دستگاه های کارت خوان هست.

22 آذر 1398

دو رشته جدید به لیست رشته های دانشگاه آزاد بندرعباس اضافه شد

دو رشته تحصیلی جدید در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به لیست رشته های دانشگاه آزاد بندرعباس اضافه شد.

22 آذر 1398

مواد خوراکی دوستدار سلامت قلب را بشناسید

به گزارش خبرنگاران، یافته ها نشان می دهد چربی های اُمگا3 و حبوباتی نظیر لوبیا، عدس و نخود از مواد خوراکی بسیار پرفایده برای قلب هستند. چای و قهوه هم گزینه های خوبی هستند اگرچه باید بدون قند و خامه مصرف شوند. همچنین از مصرف لبنیات پرچرب نیز باید اجتناب...

20 آذر 1398

مشکل اصلی نظام بهداشت و درمان ایران، پزشک سالاری است

خبرنگاران- فتانه انفرادی:عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: به دلیل پزشک محوری در نظام سلامت کشور، سهم پیراپزشکان از سلامت، سهم عادلانه ای نبوده و نیست. مشکل اصلی نظام بهداشت و درمان ایران، پزشک سالاری است.

20 آذر 1398

چه حیواناتی در گرداب انقراض افتادند؟

مجله همشهری دانستنیها: امروزه با توجه به به مخاطره انداختن محیط زیست طبیعی توسط انسان ها گونه های بسیاری از حیوانات در معرض انقراص قرار گرفته اند. دراین مطلب قصد داریم شما را با چند گونه جانوری که در گرداب انقراض افتادند آشنا کنیم.

18 آذر 1398
15 آذر 1398

فضای مناسبی برای توسعه همکاری در حوزه سلامت بین ایران و کشورها ایجاد شده است

وزیر بهداشت با بیان اینکه هدف ما از دیدار و ملاقات با وزرای بهداشت کشورهای عضو سازمان بهداشت جهانی، توسعه و تقویت روابط دوجانبه است، گفت: بسیاری از کشورها، علاقه مند به توسعه روابط خود با ایران در حوزه اقتصاد سلامت مانند دارو و تجهیزات پزشکی هستند.

13 آذر 1398

روشی کم هزینه برای شناسایی تومورهای سرطانی

پژوهشگران سوئدی، روش جدیدی برای شناسایی تومورهای سرطانی ابداع نموده اند که نسبت به روش های کنونی، هزینه کمتری به دنبال دارد.

10 آذر 1398

معرفی تجهیزات نوین پخت کباب برای رستوران ها یا آشپزخانه صنعتی

امروزه تکنولوژی همانطور که به کمک بسکمک از صنعت ها آمده و آن ها را مدرن کرده، به صنعت آشپزی نیز راه یافته است. محصولاتی را در حوزه تجهیزات رستوران مشاهده می کنیم که می تواند آشپزخانه ها را مدرن کند.

7 آذر 1398

آزمون اعتماد؛ چقدر قابل اعتماد هستید؟

وب سایت یک پزشک - علیرضا مجیدی: سؤالات و گزاره های زیر را بخوانید و به این روش در هر مورد به خودتان نمره بدهید و دست آخر جمع بزنید.

3 آذر 1398

پرسپولیس بدون خلیل زاده و نعمتی تمرین کرد

به گزارش خبرنگاران، تمرین امروز شنبه پرسپولیس از ساعت 11 آغاز شد که بخش اول تمرین به مدت 25 دقیقه در سالن بدنسازی مجموعه شهید کاظمی بود.

1 آذر 1398

سالمندی هراس از انتها زندگی است؟

مدرس و روانشناس بالینی در دانشگاه شهرکرد گفت: بروز بیماری در سالخوردگی منجر به کاهش توانایی و اعتماد به نفس فرد و افزایش وابستگی آن ها به دیگران می گردد و شدیدترین هراس یعنی خاتمه زندگی را در او ایجاد می نماید که این امر مسائل روانی وابسته به جسم از قبیل...

30 آبان 1398

افزایش 50 درصدی تولید دارو در کشور

معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو کشور با تاکید برآنکه در دارو استاندارد ملی نداریم بلکه استانداردهای بین المللی هستند، اظهار کرد: داروهای که در داخل تولید می شود باید آزمایشات و مستندات آنها از از لحاظ کیفیت هم تراز داروهای بین المللی و دارای استانداردهای...

29 آبان 1398

خونِ ایرانی، سالم ترین خون اهدایی دنیا

سخنگوی سازمان انتقال خون با اشاره به وضعیت سلامت خون در ایران، گفت: تمامی مراحل اهدای خون در مراکز انتقال خون در شرایط کاملا استریل و طبق استانداردهای جهانی انجام می شود.

25 آبان 1398

برنامه 1400 برای 16 هزارمیلیارد تومان بودجه شهر تصمیم گیری می نماید

به گزارش خبرنگاران، احمد عاملی ظهر شنبه در یکصد و بیستمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به برنامه 1400 شهرداری اصفهان گفت: این برنامه طی پنج سال آینده برای 16 هزار میلیارد تومان اعتبار شهرداری اصفهان برنامه ریزی خواهد داشت.

25 آبان 1398

حیوانات دارای قوی ترین آرواره معرفی شدند

به گزارش خبرنگاران، با آزمایشات گوناگون بر روی قدرت گاز دریافت حیوانات در لابراتورهای تخصصی و شبیه سازی نوع آرواره و مدل دندان آنها 10 گونه مختلف جانوری که از قویترین نیروی گاز دریافت بر خوردار هستند، معرفی شدند.

24 آبان 1398

برگزاری رزمایش مقابله با تهدید حوادث شیمیایی برای اولین بار در لبنان

برای اولین بار یک مانور نظامی گسترده در راستای مبارزه با تهدیدات حوادث شیمیایی در لبنان اجرا شد.

24 آبان 1398

رونمایی دولت عراق از بسته رفاهی خود برای معترضان

گروه دنیا، نخست وزیر عراق در نخستین اقدام عملی خود برای سرانجام دادن به اعتراضات شش روز اخیر در این کشور از بسته اولیه تصویبی دولت خود رونمایی کرد.

22 آبان 1398

چرا آزمون استخدامی سهمی برای علوم سیاسی ندارد؟ ، اگر استخدام نمی کنید، آموزش ندهید!

سازمان سنجش اطلاعیه آزمون استخدامی مشترک و فراگیر دستگاه های اجرایی را در 31 شهریور 98 منتشر کرد که سهم استخدام دانش آموختگان رشته علوم سیاسی در این اطلاعیه صفر است.

21 آبان 1398

مصاحبه، سفیر ونزوئلا: آمریکا در مذاکره نگاه از بالا به پایین دارد، مذاکره نابرابر با آمریکا منطقی نیست

سفیر ونزوئلا در تهران معتقد است آمریکا در مذاکرات نگاه از بالا به پایین دارد و انجام مذاکره با این کشور همزمان با اعمال فشار از سوی واشنگتن، منطقی نیست.

20 آبان 1398
تعداد: (65)