اتحادیه آفریقا درباره سودان نشست فوق العاده برگزار می کند

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، شورای صلح و امنیت اتحادیه آفریقا فردا چهارشنبه برای بحث و بررسی اوضاع سودان نشست فوق العاده برگزار می کند.

اتحادیه آفریقا درباره سودان نشست فوق العاده برگزار می کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در پی ادامه ناآرامی های سودان و افزایش خشونت ها علیه معترضان، اتحادیه آفریقا نشست فوق العاده برگزار می کند.

شبکه الجزیره در این رابطه گزارش داد که شورای صلح و امنیت اتحادیه آفریقا فردا چهارشنبه این نشست فوق العاده را برگزار می کند.

اعتراضات در سودان پس از برکناری عمر البشیر و تشکیل شورای نظامی انتقالی هم کماکان ادامه داشت تا اینکه روز دوشنبه تظاهرات مخالفان شورای نظامی در سطح وسیعی در خارطوم برگزار شد که با ورود نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد.

کمیته مرکزی پزشکان سودان روز چهارشنبه گفت که تعداد قربانیان حمله روز دوشنبه نیروهای امنیتی به معترضان سودانی به 100 نفر رسیده است(جزئیات بیشتر).

معترضان خواستار آن هستند که این شورای نظامی قدرت به دولتی مدنی تحویل دهد؛ به همین دلیل به تحصن خود در مقابل مقر فرماندهی ارتش در خارطوم ادامه داده اند.

اعتراض ها در سودان گرچه در آغاز افزایش قیمت ها و کمبود مواد غذایی را هدف قرار داده بود، اما بعدها به اعتراض علیه عمر البشیر رئیس جمهور سابق این کشور تبدیل شد که حدود 30 سال در این کشور قدرت را در دست داشت.

البشیر 22 فروردین در پی گسترش اعتراض های مردمی به نابسامانی اوضاع اقتصادی، با دخالت ارتش برکنار شد و پس از آن شورای نظامی سودان قدرت را به دست گرفت که تا به امروز با خواسته معترضان برای انتقال قدرت به دولت مدنی مخالفت کرده است.

ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 مرداد 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 154

به "اتحادیه آفریقا درباره سودان نشست فوق العاده برگزار می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه آفریقا درباره سودان نشست فوق العاده برگزار می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید