آماده باش سراسری مدیریت بحران برای حوادث احتمالی نوروز

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، رییس سازمان مدیریت بحران کشور از اعلام آماده باش مدیریت بحران به استان های سراسر کشور برای مقابله با حوادث احتمالی در ایام نوروز 1401 و بعلاوه ارائه خدمات به مردم اطلاع داد.

آماده باش سراسری مدیریت بحران برای حوادث احتمالی نوروز

محمدحسن نامی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره بخشنامه نوروزی سازمان مدیریت بحران به استانداران سراسر کشور برای آمادگی در برابر حوادث و مخاطرات در ایام نوروز 1401 اظهارکرد: با هدف ایجاد هماهنگی و انسجام میان دستگاه های مختلف کشور در هنگام وقوع هرگونه حادثه احتمالی در ایام نوروز از حدود دو هفته قبل از نوروز 1401 بخشنامه ای به استانداران و مدیران کل بحران در استان های سراسر کشور صادر و در جریان آن بر ضرورت آمادگی در برابر هرگونه حوادث و مخاطرات در ایام نوروز و بعلاوه خدمات رسانی به مردم با توجه به افزایش سفرهای نوروزی تاکید شد.

وی با بیان اینکه براساس این بخشنامه تمامی دستگاه های امدادی، خدماتی، انتظامی و... باید برای مقابله با حوادث و مخاطرات غیرمترقبه آمادگی داشته باشند، گفت: علاوه بر بخشنامه مدیریت بحران، وزیر محترم کشور نیز تاکیداتی را به استانداران داشتند که در آن مباحث مربوط به چگونه عمل کردن برای تامین آرامش مردم و بعلاوه تامین ایمنی و امنیت شهروندان در هنگام سفر مورد تاکید نهاده شد.

نامی ادامه داد: امیدوارم سال جاری شرایط به گونه ای باشد که هیچگونه حادثه ای اعم از طبیعی و غیرطبیعی در ایام نوروز رخ ندهد و زندگی مردم عزیز تحت تاثیر قرار نگیرد. با این وجود ما نیز آمادگی لازم را داریم که اگر خدایی ننموده حادثه ای رخ داد، بتوان خسارات و آسیب های ناشی از آن را به داقل رساند.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه حدود 17 حوزه در مدیریت بحران دارای مسئولیت هستند، گفت: از ظرفیت تمام این دستگاه ها و سازمان ها در ایام نوروز استفاده نموده ایم تا ان شاءالله تا سرانجام تعطیلات نوروزی، نوروزی امن را برای مردم عزیز داشته باشیم. ما هم از همه امکانات و تجهیزات برای ایمنی مردم در ایام نوروز و بعلاوه در جریان سفرهای نوروزی بهره خواهیم گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1401 بروزرسانی: 20 خرداد 1401 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1978

به "آماده باش سراسری مدیریت بحران برای حوادث احتمالی نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش سراسری مدیریت بحران برای حوادث احتمالی نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید