اخبار مجلس

لایحه حمایت از حقوق سالمندان در دست تدوین

مجری تهیه و تدوین طرح پیش نویس لایحه جامع قانون حمایت از سالمندان، چگونگی تدوین پیش نویس لایحه جامع حقوقی سالمندان را تشریح کرد و گفت: در حال حاضر پیش نویس این لایحه در فاز دوم و در مرحله بررسی مروری و میدانی و بررسی نواقص و چالش ها و تحلیل داده های موجود...

11 مرداد 1400

آخرین اخبار از ممنوعیت سفر تهرانی ها ، تردد بین تهران و البرز آزاد است

جانشین پلیس راهور ناجا گفت: در طرح ممنوعیت های تردد کرونایی، استان تهران و البرز یکپارچه دیده شده و منعی برای تردد ساکنان بین دو استان وجود ندارد.

30 تیر 1400

تکلیف منع تردد و سفر در تعطیلات پیش رو ، واکنش پلیس به قطع برق چراغ های ترافیکی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی شرایط محدودیت یا منع تردد سفر در تعطیلات 14 و 15 خرداد ماه را منوط به اعلام نظر وزارت بهداشت و ستاد کرونا دانست و در عین حال با توجه به قطعی برق در روزعای اخیر از مسئولان وزارت نیرو خواست که برق چراغ های ترافیکی...

23 خرداد 1400

10 سال انفصال از خدمت در انتظار وزیری که نتواند نمایندگان مجلس را قانع کند

به تازگی طرحی در مجلس در دستور کار قرار گرفته است که در صورت تصویب، هرکدام از وزرا که اکثریت نمایندگان حاضر در مجلس حداقل 3 بار از پاسخش به سوال و یا سوالات نمایندگان مجلس شورای اسلامی قانع نشوند، پس از اتمام دوران وزارت از نامزدی در موارد معین، به مدت...

2 خرداد 1400

249 گود رها شده شناسایی شد

تهران (پانا) - شهردار تهران، طی نامه ای و در پاسخ به سوال مجید فراهانی، رئیس کمیته بودجه و نظارت اقتصادی شورای شهر تهران مبنی بر ایمن سازی و معین تکلیف گودهای رها شده و ارائه لایحه اصلاح مصوبه ارتقای ایمنی تخریب و گودبرداری های ساختمانی شهر تهران نوشت:...

23 اردیبهشت 1400

فردای هنگ کنگ زیباتر خواهد بود، یادداشت اختصاصی سفیر چین

چین همیشه بر یک کشور دو نظام و حاکمیت مردم هنگ کنگ بر هنگ کنگ تاکید داشته و در عین حال به مسئله درجه بالای خودمختاری جهت این منطقه پایبند بوده است.

14 فروردین 1400

باید برای ارتقای جایگاه معلمین و فرهنگیان در جامعه تلاش شود

خبرنگاران/لرستان نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: باید برای ارتقای جایگاه معلمین و فرهنگیان در جامعه تلاش کنیم.

23 بهمن 1399

تصمیم دولت بایدن برای اعطای شهروندی به 11 میلیون مهاجر غیرقانونی

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه یو اس ای تودی، کامالا هریس معاون رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده، با اشاره به مسائل بوجود آمده برای برخی مهاجرین در ایالات متحده، اعلام کرد که دولت جو بایدن طرحی را برای حل مشکل اقامت 11 میلیون مهاجر فاقد مدارک قانونی...

16 بهمن 1399

عدم تحقق درآمد ها در بودجه 1400

عدم تحقق ارقام درآمدی بودجه، آسیبی است که هر سال متوجه بودجه کشور می شود و بهم ریختگی بازارها، آشفتگی قیمت ها و فقیرتر شدن مردم را به دنبال خود می آورد.

10 بهمن 1399

تدوین روش های مالی جدید برای توسعه تجدیدپذیرها

تهران (پانا) - رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر بیان نمود با تدوین سیاست های جدید توسعه انرژی های تجدیدپذیر و تعریف منابع مالی جدید، انجام مطالعه تعرفه شناسی و اقدام های قابل توجه در زمینه انرژی های تجدیدپذیر صورت گرفته است.

9 بهمن 1399

ترامپ بار دیگر کنگره را به وتو تهدید کرد

رئیس جمهور آمریکا در راستای بهره برداری سیاسی-انتخاباتی، امضای لایحه بسته یاری مالی مبارزه با کرونا را به اعمال بعضی ملاحظات مشروط کرد حال آنکه خطر تعطیلی دولت فدرال هم مضاعف شد.

8 بهمن 1399

واکنش متفاوت یک نماینده مجلس به حضور طالبان در سفارت ایران

خبرنگاران : احمد نادری، نماینده مردم تهران در مجلس در حساب کاربری خود در توئیتر درباره گروه طالبان اظهارنظر کرد.

30 دی 1399

نحوه حمایت دولت از کسبوکارهای آسیب دیده از کرونا

آنالیز لایحه بودجه 1400 نشان می دهد که دولت برای سال آینده برنامه ای جهت حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در نظر گرفته است.

28 دی 1399

شروع جلسه علنی امروز مجلس، آنالیز احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه در دستور کار

جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی دقایقی قبل به ریاست محمد باقر قالیباف شروع شد.

13 دی 1399

بوشهر صاحب خانه هندبال می گردد

احداث خانه هندبال بوشهر و یاری اقتصادی به تیم دشتستان دو دستاورد مهم رئیس فدراسیون هندبال از جلسه با استاندار بوشهر بود.

9 دی 1399

جزییات اتهام به فرهاد مجیدی

طرح مجلس برای یارانه کالا در روز های اخیر به جدال با دولت بدل شده است. دولت می گوید منابع اقتصادی این طرح روشن نیست و در نتیجه قابل اجرا هم نیست از طرف دیگر شورای نگهبان هم مصوبه مجلس را برگردانده و می گوید باید منابع اجرای آن روشن گردد. هنوز تعیین نیست...

29 آذر 1399

دموکرات ها مجلس سنا را فتح می نمایند؟

از 35 کرسی سال جاری، 23 کرسی در اختیار جمهوری خواستار و 12 کرسی متعلق به دموکرات ها است. از این رو جمهوری خواستار در شرایط تدافعی قرار دارند.

7 آذر 1399

احتیاج حیاتی مازندران به سازمان مدیریت پسماند

خبرنگاران/مازندران معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گفت: سازمان مدیریت پسماند احتیاج حیاتی استان مازندران بود که به نتیجه رسید.

7 آبان 1399

طراحی پروژه های محلی بر اساس نیازها و خواست شهروندان محلی

با حضور مظاهریان معاون شهردار تهران تفاهم نامه عملکردی شهرداری منطقه 22 برای دوره زمانی 6 ماهه دوم سال 99 بین معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران و شهرداری منطقه 22 منعقد شد.

5 آبان 1399

خبرنگاران مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا منتشر می گردد

تهران - خبرنگاران - معاونت امور دولت دفتر هیات دولت نهاد ریاست جمهوری به­ منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل ستاد ملی مقابله با کرونا و تأمین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تکلیف های خود و همچنین، تقویت همسویی دستگاه ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه...

4 آبان 1399
تعداد: (48)