پنتاگون دو پایگاه نظامی را برای کمپ های مهاجران اختصاص داد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، وزیر دفاع آمریکا گفت، مشغول آماده کردن اردوگاه های موقت برای مهاجران در دو پایگاه ارتش است.

پنتاگون دو پایگاه نظامی را برای کمپ های مهاجران اختصاص داد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا در این صحبتش اشاره ای به نام این دو پایگاه نکرد اما گفت: جزئیات مربوط به این برنامه از جمله میزان ظرفیت مورد احتیاج در دست تدوین است.

پنتاگون در طرح اولیه خود درباره در نظر دریافت چهار پایگاه ارتش برای این کمپ های موقت مهاجران صحبت کرده بود اما ماتیس مشخص کرد که دو پایگاه مدنظر است.

چند روز پیش پنتاگون گفت که به دنبال در نظر دریافت فضایی در پایگاه های نظامی به منظور اسکان دادن 20 هزار کودک مهاجر جدا افتاده از بستگان خود است که به هنگام ورود غیرقانونی از مرز مکزیک به آمریکا بازداشت می شوند.

با این حال وزیر دفاع آمریکا مشخص نکرد که آیا صرفا در این کمپ ها قرار است تنها این بچه ها اسکان یابند و یا خانواده ها نیز به آنجا خواهند آمد.

ماتیس در گفت وگو با پایگاه اینترنتی مأوای که در حین سفر او به آسیا او را همراهی می کردند، گفت: در گذشته نیز ارتش آمریکا مردم را اسکان داده که شامل ویتنامی فراری از کشورشان و همچنین آمریکایی های احتیاجمند به سرپناه به هنگام بلایای طبیعی بوده است.

ماتیس گفت: ما این برنامه را یک کارکرد لجستیکی می دانیم که برای این وزارتخانه مناسب است.

براساس گزارش مقام های آمریکا درخواست برای این سرپناه های موقت از سوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا مطرح شده و توسط وزارت دفاع مورد قبول قرار گرفته است.

این اتفاق هم زمان با نزاع سیاسی در آمریکا بر سر بازداشت مهاجران غیرقانونی و جدا کردن بچه ها مهاجر از والدینشان رخ می دهد.

پیشتر اعلام شده بود که وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا اقدام به بررسی تاسیسات در چهار پایگاه نظامی این کشور کرده که شامل یک پایگاه در آرکانزاس و سه پایگاه در تگزاس بودند.

پنتاگون گفته که هیچ نقشی در اداره این کمپ های موقت ایفا نخواهد کرد.

قرار است این کمپ ها از سوی خود وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا کنترل و اداره شوند.

یک یادداشت پنتاگون برای نمایندگان کنگره آمریکا عنوان کرده که از این وزارتخانه خواسته شده که از ماه ژوئیه و تا سرانجام سال جاری میلادی این تاسیسات را در اختیار قرار دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 554

به "پنتاگون دو پایگاه نظامی را برای کمپ های مهاجران اختصاص داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون دو پایگاه نظامی را برای کمپ های مهاجران اختصاص داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید