سازمان بهداشت جهانی از محصولات استارت آپی قابل عرضه به بازار حمایت می کند

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران با هدف بررسی راهکار های همکاری مشترک در حوزه سلامت از دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید کرد.

سازمان بهداشت جهانی از محصولات استارت آپی قابل عرضه به بازار حمایت می کند

به گزارش گروه فناوری پایگاه اینترنتی مأوا به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، کریستف هملمن کننده سازمان جهانی بهداشت در ایران به دعوت پژوهشکده فناوری سلامت دانشگاه صنعتی امیرکبیر از امکانات، ساختار و فناوری های حوزه سلامت این دانشگاه در راستای بررسی راهکار های همکاری مشترک بازدید کرد.

در این بازدید حسین حسینی تودشکی معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رازفر مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه، گلرو مدیر دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه و حمید کشوری سرپرست پژوهشکده فناوری سلامت دانشگاه حضور داشتند.

کریستف هلمن کننده سازمان جهانی بهداشت در ایران در این بازدید از برج نوآوری و فناوری دانشگاه و همچنین مرکز تحقیقات مشترک سامسونگ و شرکت طبا زیست پلیمر نیز بازدید کرد.

سامانه پزیکاتو، خدمات هوشمند سلامت نیز که توسط پژوهشکده فناوری سلامت دانشگاه صنعتی امیرکبیر طراحی و تولید شده است نیز مورد بازدید و استقبال دکتر هاملمن قرار گرفت.

وی ضمن ابراز خرسندی و تقدیر از فعالیت های دانشگاه در حوزه سلامت اضافه نمود: با توجه به پتانسیل ها و دستاورد های دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هماهنگی وزارت بهداشت آماده همکاری و اجرای برنامه مشترک با دانشگاه است.

هاملمن با حضور در جمع نخبگان و نوآوران دانشگاه صنعتی امیرکبیر در برج فناوری دانشگاه ابراز امیدواری کرد که بتواند دستاورد های این دانشگاه در حوزه سلامت را برای عموم مردم جهان ارائه کند

در این بازدید کننده سازمان بهداشت جهانی همچنین از نزدیک با فعالیت تیم ها و استارت آپ های حوزه سلامت مرکز فناوری امیرکبیر آشنا شد.

وی مرکز فناوری امیرکبیر را به عنوان نهادی مفید یاد کرد که کمک می کند افراد گوناگون با دیدگاه های متفاوت کنار هم قرار گیرند و ضمن پرورش ایده ها و استعداد های خود، قدم های بزرگی بردارند.

کننده سازمان بهداشت جهانی در مورد برنامه های این سازمان برای حمایت از استارت آپ ها گفت: رویکرد کلی ما در سازمان بهداشت جهانی، حمایت از استارت آپ هایی است که بتوانند خدمات این سازمان را به محصولات قابل عرضه در بازار تبدیل کنند تا از این طریق دسترسی به این خدمات و کیفیت عرضه آن ها افزایش پیدا کند

هاملمن گفت: ساختار سازمان بهداشت جهانی به نحوی است که به ما امکان سرمایه گذاری مالی در یک استارت آپ را نمی دهد، اما می توانیم مشاوره های گسترده ای به استارت آپ ها دهیم تا استارت آپ ها بتوانند راحت تر ایده ها و خدمات خود را به شکل محصول نهایی عرضه کنند.

وی همچنین با مشاهده گستردگی دستاورد های دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه فناوری سلامت و مهندسی پزشکی، خواستار بازدیدی دوباره از این دانشگاه شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 737

به "سازمان بهداشت جهانی از محصولات استارت آپی قابل عرضه به بازار حمایت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی از محصولات استارت آپی قابل عرضه به بازار حمایت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید