راه اندازی فن بازار تخصصی شهرهوشمند

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، مراسم افتتاح دهمین دوره از نمایشگاه اینوتکس در حالی روز گذشته برگزار گردید که در این آیین با امضای یک تفاهم نامه میان سازمان فاوای شهرداری تهران و فن بازار ملی ایران، راه اندازی نخستین فن بازار تخصصی شهر هوشمند کلید خورد.

راه اندازی فن بازار تخصصی شهرهوشمند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در این مراسم که روز 28 اردیبهشت ماه و در حاشیه مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2021) در پارک فناوری پردیس برگزار گردید، علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فاوا و اکبر قنبرپور، معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس حضور داشتند.

در ابتدای این رویداد، تفاهم نامه ای با اسم اعطای مجوز راه اندازی و بهره برداری از فن بازار تخصصی شهر هوشمند به امضای دو طرف رسید و محمد فرجود در سخنرانی کوتاهی درباره اهمیت نوآوری در برنامه تهران هوشمند و راه اندازی فن بازار تخصصی شهر هوشمند گفت: ما در برنامه تهران هوشمند توجه ویژه ای به نوآوری داشته ایم. مدیریت شهری در اثربخشی، قانونگذاری و حمایت از اکوسیستم نوآوری شهری بسیار تاثیرگذار است. فکر می کنم حالا و پس از گذشت سال های اخیر و با فعالیت هایی که در این حوزه صورت گرفته، بدنه شهرداری تهران کاملا به اهمیت نوآوری، کسب و کار های فناور و اندازه اثربخشی آن ها در برطرف چالش های شهری واقف هستد.

او سپس با اشاره به خدمات شهرداری در حمایت از این کسب و کار ها گفت: ما در طول این مدت بیش از 70 API را در اختیار استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان قرار داده ایم. بعلاوه بیشتر از 1500 دسته داده شهری در زمینه های مختلف را باز نموده و با راه اندازی مراکز نوآوری در چند منطقه به احتیاج های نوآورانه در نقاط مختلف و پراکندگی فناوری در مرکز توجه نموده ایم.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در سرانجام، مدیریت شهری را در توسعه نواحی نوآوری بسیار موثر توصیف کرد و اضافه نمود: خدمات حوزه فناوری و نوآوری، بازار گسترده ای دارد، اما در این راستا چالش های زیادی هم وجود دارد. شهرداری تهران کوشش نموده احتیاج های فناورانه خود را با اکوسیستم نوآوری به اشتراک بگذارد که تا کنون در سامانه باهم بیش از 400 احتیاج فناورانه ثبت شده و این تفاهمنامه، بیش از این که تفاهم باشد، جنبه عملیاتی و اجرایی دارد.

اکبر قنبرپور، معاون توسعه نوآوری پارک فناوری پردیس هم در این رویداد از تفاهم نامه اصلی با سازمان فاوای شهرداری تهران که حدود 18 ماه پیش منعقد شده بود، یاد کرد و گفت: از آن موقع تا کنون با هم افزایی و هم رسانی به نقاط مشترک بیشتری رسیدیم. حالا و با همکاری سازمان فاوا، بازار عظیم فناوری شهرداری تهران در اختیار فن بازار، شرکت های دانش بنیان و استارتاپ هاست و باید این اتفاق را به فال نیک گرفت.

لازم به ذکر است این تفاهم در سه فاز ایجاد و ترویج، استقرار و تثبیت، بلوغ و توسعه در آینده عملیاتی خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1660

به "راه اندازی فن بازار تخصصی شهرهوشمند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی فن بازار تخصصی شهرهوشمند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید