دوز اشعه تصویربرداری پزشکی در ایران مطابق با استاندارد جهانی است

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، به گزارش خبرنگاران، مازیار مهدوی، گفت: این کنگره همزمان با سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران سوم تا ششم اریبهشت ماه در برج میلاد با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می شود.

دوز اشعه تصویربرداری پزشکی در ایران مطابق با استاندارد جهانی است

وی افزود: حفاظت در برابر تشعشعات یونیزان و کیفیت تصویر گرفته شده از محورهای مورد بحث در این کنگره است و به طور کلی علاوه بر کارشناسان رادیولوژی متخصصین رادیولوژی، فیزیک پزشکی، و سایر رشته های مرتبط با تصویربرداری و حفاظت می توانند در این کنگره شرکت کنند و از مباحث مطرح شده در این کنگره به صورت مقاله، پوستر و سخنرانی بهره مند شوند.

دبیر علمی دهمین کنگره پرتونگاری ایران درادامه گفت: از 56 مقاله ارسال شده به کنگره پس از داوری 26 مقاله به صورت سخنرانی و پوستر ارائه خواهد شد و همچنین 23 سخنرانی و کارگاه مجزا غیر از ارائه مقالات خواهیم داشت و موضوعاتی همچون، حفاظت و کیفیت تصویر در سی تی اسکن، رادیوگرافی دیجیتال، ماموگرافی تصویربرداری های هیبرید مانند پت / سی تی و ام آر آی مورد بحث و گفتگو قرار می گیرد.

مهدوی گفت: با افزایش تعداد دستگاه های سی تی اسکن از 0.2 دستگاه به 7.7 دستگاه به ازای یک میلیون نفر از سال 82 تا سال 93 اهمیت امر حفاظت از بیمار در برابر پرتوهای یون ساز و کاهش دز تجمعی جامعه را نشان می دهد.

وی در ادامه گفت: دو پانل به صورت گفت وگو و بحث در مورد حفاظت کارشناسان و پرسنل در برابر اشعه یونیزان و یک پانل نیز در مورد موارد قانونی در تکنولوژی رادیولوژی برگزار خواهد شد.

مهدوی با اشاره به اهمیت کیفیت تصویر رادیولوژی گفت: استفاده از دستگاه های پیشرفته، بروز رسانی دستگاه های قدیمی و انجام کنترل کیفی استاندارد در حفاظت بیمار و ارائه کیفیت بهتر تصویر اهمیت دارد.

سی و پنجمین کنگره رادیولوژی ایران و هفدهمین کنگره علوم پرتو نگاری ایران با محورهای حفاظت در برابر اشعه، تصویربرداری در زنان و مامایی، تصویربرداری آنکولوژی، تصویربرداری دستگاه عصبی، تصویربرداری هیبرید 3 تا 6 اردیبهشت 98 در مرکز همایش های بین المللی برج میلا برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 104

به "دوز اشعه تصویربرداری پزشکی در ایران مطابق با استاندارد جهانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوز اشعه تصویربرداری پزشکی در ایران مطابق با استاندارد جهانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید