خبرنگاران طرح شفافیت آرای نمایندگان دوباره در مجلس آنالیز می گردد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، تهران- خبرنگاران- عضو هیات رییسه مجلس در واکنش به تذکر شفاهی نماینده بندرعباس گفت: 50 نفر از نمایندگان برای آنالیز مجدد طرح شفافیت آرای نمایندگان امضا جمع نموده اند و این طرح دوباره در صحن علنی آنالیز می گردد.

خبرنگاران طرح شفافیت آرای نمایندگان دوباره در مجلس آنالیز می گردد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرنگاران، احمد مرادی در نشست علنی امروز -یکشنبه- در تذکر شفاهی خود خطاب به رییس و هیات رییسه مجلس گفت: طرح شفافیت آرای نمایندگان با اصلاح جمیع جهات مجدد در مجلس رای گیر گردد مردم حق دارند از مسوولان طرح شفافیت را مطالبه نمایند شفافیت علاوه بر مجلس در هیات دولت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، قوه قضاییه و شورای نگهبان می تواند ضامن بقای و دوام جمهوری اسلامی باشد و موضوع مهمی است.

نماینده بندر عباس با مهم خواندن این طرح گفت: عدم شفافیت آسیب های زیادی را متوجه کشور نموده است. اختلاس و سوء استفاده از بیت المال به خاطر عدم شفافیت است وقدرت نمایی بعضی مسوولان و بی حرمتی به مردم متاثر از عدم شفافیت است.

وی اضافه کرد: مدیران کارآمد و پاک دست هیچ ابایی از اجرای شفافیت ندارند به همین لحاظ مجلس انقلابی که بعضی می خواهند آن را به حاشیه بکشانند قطعا با تدبیر، تعامل و همراهی می تواند اقدامات بزرگی در حق مردم انجام دهند.

مرادی تاکید نمود: ریاست و اعضای هیات رییسه این طرح شفافیت را مجددا در صحن علنی مجلس مطرح نمایند.

نیکزاد در واکنش به تذکر شفاهی نماینده بندرعباس گفت: طبق ماده 130 بیش از 50 نفر از نمایندگان امضا جمع نموده اند و این طرح مجددا در صحن علنی آنالیز می گردد.

همچنین در این نشست محمد سبزی در تذکر شفاهی خود گفت: انقلاب اسلامی بر اساس عدالت است اما متأسفانه با اصلاح ماده ای از قانون برنامه ششم توسعه، عدالت در شهرهای کوچک صنعتی در زمینه مالیات بر ارزش اضافه کرده رعایت نمی گردد.

نماینده مردم ساوه یادآور شد: در قانون برنامه ششم توسعه، مالیات بر ارزش اضافه کرده از شهرستانی به استانی تغییر کرد و توزیع آن بر اساس شاخص جمعیت لحاظ شد. این تغییر باعث شد بعضی شهرها متضرر و بعضی منتفع شوند، ما مخالف منتفع شدن بعضی شهرها نیستیم اما شهرستان ساوه ضرر بسیاری داشته است.

وی گفت: در سال 95 عوارض مالیات بر ارزش اضافه کرده ساوه 100 میلیارد تومان بود که دو سال بعد با اجرای قانون برنامه ششم این رقم به 35 میلیارد تغییر پیدا کرد؛ این در حالی است که مسائل متعددی بر ساوه مترتب شد که نتیجه صنعتی بودن آن است از این رو می خواهیم در قانون برنامه هفتم توسعه سهم شهرهای پایه جداگانه لحاظ گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1467

به "خبرنگاران طرح شفافیت آرای نمایندگان دوباره در مجلس آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران طرح شفافیت آرای نمایندگان دوباره در مجلس آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید