جایزه 75 هزار دلاری برای کشف قابلیت هک دوربین های آیفون و مک

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا به نقل از آرس تکنیکا، رایان پیکرن پیروز به شناسایی آسیب پذیری هایی در آیفون و رایانه های مک شد که به هکرها امکان می داد تا بدون اجازه مالکان دوربین های آیفون و آیفون و رایانه های مک را فعال نمایند.

جایزه 75 هزار دلاری برای کشف قابلیت هک دوربین های آیفون و مک

آسیب پذیری های یادشده مربوط به مرورگر سافاری اپل و موتور مورد استفاده در وب کیت این مرورگر و تعداد آنها هفت مورد است. وقتی هکرها از این آسیب پذیری ها به صورت زنجیره ای استفاده نمایند می توانند دوربین آیفون ها، آی پدها و رایانه های مک را فعال نمایند.

همچنین می توان وب سایت هایی آلوده را طراحی کرد که کاربران مرورگر سافاری در زمان مراجعه به وب سایت های مذکور شاهد فعال شدن دوربین های گوشی ها و رایانه های خود باشند. اپل مدتی است که مسائل یادشده را رفع نموده و بابت شناسایی آنها به رایان پریکن جایزه های 75 هزار دلاری اعطا نموده است.

این محقق اعلام نموده که آسیب پذیری مذکور فعال کردن بدون اجازه دوربین آیفون، آی پد و مک را در زمان مراجعه به سایت ها و برنامه هایی که به منظور برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس یا تماس تلفنی تحت وب به کار می فرایند را ممکن می کرد. از جمله این سایت ها و برنامه ها می توان به اسکایپ، زوم، هنگ اوت گوگل و غیره اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 850

به "جایزه 75 هزار دلاری برای کشف قابلیت هک دوربین های آیفون و مک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایزه 75 هزار دلاری برای کشف قابلیت هک دوربین های آیفون و مک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید