اولین مرحله واکسیناسیون کشور تا خاتمه سال 99 انجام می شود

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، به گزارش خبرنگاران، حسن روحانی در جلسه ستاد مقابله با کرونا با اشاره به اینکه اولین مرحله واکسیناسیون کشور تا پایان سال 99 انجام می شود و افزود: ما در چند مرحله باید به دنبال واکسیناسیون برویم اولین آن در زمستان است و در پاییز و بهار نیز ادامه یابد.

اولین مرحله واکسیناسیون کشور تا خاتمه سال 99 انجام می شود

رئیس جمهوری ادامه داد: در سال 1400 نیز واکسن های دیگری که از کووکس خریداری کرده ایم که از اواخر امسال یا سال آینده به دست ما می رسد. البته واکسن های دیگری هم خریداری کردیم که آن ها هم به دست ما می رسد. همچنین با کمک یک کشور دیگر واکسن مشترکی به اسم پاستور داریم که در حال نهایی شدن است و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و در بهار سال آینده به دست ما خواهد رسید.

روحانی یادآور شد: چند واکسن داخلی دیگر هم داریم که برای دومورد آن مجوز تست بالینی صادر شده است که آنها هم عمدتاً در مراحل مختلف و در تابستان سال آینده در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی افزود: خوشحالیم در یک شیب متمایل شاهد کاهش مرگ و میر و کاهش ابتلا هستیم. گرچه مرگ دورقمی هم خیلی زیاد است و باید به صفر برسد اما کادر درمان، مدیران کشور و از همه مهمتر خود مردم کار بزرگی با رعایت پروتکل ها انجام دادند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه امروز بخشی از کشور شرایط آبی و بخشی شرایط زرد دارد اما قرار نیست اجرای پروتکل ها ضعیف شود، اظهار کرد: تمام بازگشایی ها در صورتی ارزشمند است که در کنارش مراعات پروتکل ها هم در نظر گرفته شود. ما در زمینه مشاغل شاهد مراعات پروتکل ها هستیم. اگر جایی هم مراعات نشود برخوردهای شدیدی همچون پلمب شدن در انتظار افراد است.

روحانی با بیان اینکه در ادارات هم رعایت پروتکل های بهداشتی قابل قبول است، گفت: در موضوعات فرهنگی و مذهبی گاهی شاهد تعطیل نماز جمعه یا سینما و تئاتر بودیم و گاهی هم باز گذاشته ایم. این جایی است که ما روی لبه مرز قرار داریم و باید طوری عمل کنیم که اثرات منفی نداشته باشد.

وی ادامه داد: تردد درون شهری و برون شهری و حضور در دورهمی های خانوادگی باید خیلی مراقبت کنیم که از این لبه مرز به پرتگاه نیفتیم. وزیر بهداشت هم اظهار نگرانی می کرد از اینکه ما به موج چهارم بیفتیم به دلیل اینکه پروتکل ها رعایت نشود. پس نگرانی وجود دارد که گفته می شود.

رییس جمهوری گفت: این اظهار نگرانی به حق است و سه دلیل اصلی برای آن وجود دارد؛ یکی نگرانی این ویروس متاسیون یافته است که یا از خارج می آید یا در خود کشور این اتفاق می افتد و ما می بینیم که در اروپا چه خبر است و البته که برای آنان هم متأسفیم. پس ما یک نگرانی از ویروس متاسیون یافته داریم و اینکه ممکن است ما را هم به خود گرفتار کند.

روحانی ادامه داد: دلیل دوم سرمای هواست که منجر به فاصله گیری کمتر می شود و دلیل سوم اینکه هوا در زمستان راکد است و کمتر جابجا می شود که این موضوع هم نگران کننده است.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1346

به "اولین مرحله واکسیناسیون کشور تا خاتمه سال 99 انجام می شود" امتیاز دهید

1 کاربر به "اولین مرحله واکسیناسیون کشور تا خاتمه سال 99 انجام می شود" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین مرحله واکسیناسیون کشور تا خاتمه سال 99 انجام می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید