ابراز نگرانی امیرعبداللهیان از درگیری های نظامی اخیر در منطقه قفقاز

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، وزیر امور خارجه کشورمان و آرارات میرزویان وزیر امور خارجه ارمنستان در مورد موضوعات مختلف از جمله روابط دوجانبه، همکاری های مالی دو کشور و کمیسیون مشترک مالی، نشست سران اکو و تحولات منطقه ای و بین المللی گفت وگو و رایزنی کردند.

ابراز نگرانی امیرعبداللهیان از درگیری های نظامی اخیر در منطقه قفقاز

به گزارش خبرنگاران، در این گفت وگوی تلفنی ، وزیر امور خارجه کشورمان روابط دو کشور را متین و رو به جلو توصیف کرد و خواهان توسعه و توسعه آن در زمینه های مختلف شد.

امیرعبداللهیان از فرایند رو به رشد روابط دو کشور طی ماه های اخیر ابراز خرسندی کرد و اهمیت توسعه همکاری ها در حوزه های سیاسی، مالی و سایر زمینه ها را یادآور شد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اعلام آمادگی شرکت های ایرانی برای تقویت حضور خود در جمهوری ارمنستان، ابراز امیدواری کرد که کمیسیون مشترک مالی دو کشور هر چه سریع تر برگزار گردد.

وی در این تماس ضمن تاکید بر سیاست جمهوری اسلامی ایران مبنی بر عدم پذیرش تغییر در مرزهای کشورهای منطقه، از درگیری های نظامی اخیر در منطقه قفقاز ابراز نگرانی کرد و خواهان خویشتنداری و احترام به تمامیت ارضی شد.

وزیر امور خارجه ارمنستان نیز در این تماس، با اشاره به نقشه راه پیشنهادی روابط دو کشور که در سفر اخیر به تهران مورد تاکید نهاده شد، برای برگزاری کمیسیون مشترک مالی و توسعه روابط تجاری با ایران اعلام آمادگی کرد.

میزوریان موضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر احترام به تمامیت ارضی کشورها را مورد تقدیر قرار داد و آن را مهم ارزیابی کرد.

وی ضمن تاکید بر عزم ایروان برای ارتقای همه جانبه روابط، دعوت خود را از وزیر امورخارجه کشورمان برای سفر به ارمنستان تجدید کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1831

به "ابراز نگرانی امیرعبداللهیان از درگیری های نظامی اخیر در منطقه قفقاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی امیرعبداللهیان از درگیری های نظامی اخیر در منطقه قفقاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید