قلعه نویی: بعضی افراد میکروفن دار، ایرانی ها را زدند

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، سرمربی تیم سپاهان گفت: بدترین زمان تیم ملی به من خورد چون آن موقع اصلاً رئیس فدراسیون نداشتیم و دو گروه سیاسی به هم خورده بودند و فوتبال تعلیق شده بود.

قلعه نویی: بعضی افراد میکروفن دار، ایرانی ها را زدند

به گزارش خبرنگاران ،فارس نوشت: امیر قلعه نویی در خصوص شرایط این روزهای تیم فوتبال سپاهان گفت: براساس تاریخی که به ما اعلام کردند، تمرینات را به صورت مقدماتی و بعد گروهی آغاز کردیم. تست گرفتیم، در مرحله اول همه منفی بودند. در مرحله دوم دو بازیکنمان مثبت شدند. یک مرحله دیگر گرفتیم، امروز هم مرحله چهارم را گرفتیم که ان شاالله تا فردا جوابش می آید تا ببینیم در خصوص آن سه نفری که مثبت بودند و بقیه نفرات خدا چه می خواهد، ولی تمرینات مرتب است. امید نورافکن و رضا میرزایی و یکی از بچه های پشتیبانی در قرنطینه خانگی هستند و کنار تیم نیستند.

سرمربی سپاهان در خصوص بازی های تدارکاتی این تیم بیان کرد: قرار بود با تیم آلومینیوم اراک بازی کنیم اما مشکل به وجود آمد. یکشنبه قرار است با ذوب آهن بازی کنیم. قصد داریم این بازی به صورت رفت و برگشتی انجام بدهیم و احتمالا تا قبل از آغاز مسابقات سه بازی تدارکاتی را انجام می دهیم.

هیچکس از تعلیق به اندازه من ضرر نکرد

وی در خصوص موضوع تعلیق فوتبال ایران گفت: شاید هیچ کس اندازه من ضرر تعلیق را ندید. زمانی که سرمربی تیم ملی شدم، مصادف شد با تعلیق، کمیته انتقالی، درگیری های سیاسی و... اینها به ضرر مملکت است. باید قبول کنیم خیلی از جاها با قوانین بین المللی جلو برویم، نمی گردد مدام هزینه بدهیم و هزینه بدهیم.

وی ادامه داد: این کار را بهتر بود در آن دوره انجام می دادیم. هیچ چیزی در زندگی بهتر از صداقت و قانونمندی نیست. باید این کارها را انجام بدهیم تا فوتبال و مملکتمان ضرر نکند. باید حب و بغض ها را کنار بگذاریم و نباید به فکر منفعت شخصی و قدرت باشیم. باید به فکر مردم باشیم. در فوتبال بار دوم است که این اتفاق می افتد. بار اول سال 2005 یا 2006 بود که ما ضرر دیدیم. بد است که یک تجربه تلخ را دوباره تکرار کنیم. باید ببینیم کشورهای دیگر چطور پیشرفت کردند. ما هم کشور ثروتمندی هستیم و خیلی راحت می توانیم در زمینه فوتبال این کار را انجام بدهیم. اگر می خواهیم به فکر مردم و فوتبال باشیم باید از قوانین بین المللی تمکین کنیم.

فوتبال ما به خاطر نیروی انسانی زنده است

سرمربی سپاهان در خصوص اینکه اصلاح پیش نویس اساسنامه به فوتبال ایران یاری می نماید، گفت: من حدود دو هفته پیش همین مسائل را گفتم، چرا نباید این کار را انجام بدهیم؟ ورزش ما و فوتبال ما باید تکلیفش معین گردد. تیم هایی مانند بانک ملی، دارایی، شاهین، تهران جوان، راه آهن، هما، استقلال خوزستان، برق شیراز و ملوان الان کجا هستند؟ در ورزش ما قانون معینی نبود که براساس آن مدیران بیایند و اعمال مدیریت نمایند. خیلی جاها قانون قائم به شخص بود.

قلعه نویی توضیح داد: مثلاً تیم بانک ملی و راه آهن شاید بالای 200، 300 بازیکن در سطح بالا و در تیم ملی به فوتبال دادند. الان کجا هستند؟ آخرین قهرمانی ما در آسیا با پاس بود. این تیم الان کجا است؟ تا خودمان مسائل را حل و ورزش را قانونمند نکنیم همین مسائل را خواهمی داشت. باید ده سال پیش این کارها را می کردیم. الان هم انجام ندهیم فوتبال ما دور می گردد. تنها چیزی که داریم نیروی انسانی قوی است و فوتبال ما به همین خاطر زنده است.

مدیران قدرت طلبی را کنار بگذارند

سرمربی سپاهان افزود: من در سال 1985 در قطر بازی می کردم. از آن موقع تا الان چندین بار قطر رفته ام. هر بار که رفته ام افسوس خوردم و هر دفعه قطر را نشناختم. فکر نمی کردم این قطر قطری باشد که من در آن بازی می کردم یا جایی باشد که یک سال پیش آنجا بودم. با این نیروی انسانی و ثروتی که داریم باید شرایطمان بهتر از این باشد. ما قانونمند نیستیم و به دنبال منافع شخصی هستیم. مهم این است که به فکر مردم و دغدغه های آنها باشیم. مردم ایران عاشق فوتبال هستند و زمانی که تیم ملی بازی دارد، حضور پرشوری دارند و همه شرایط به تیم ملی یاری نموده اند. مدیران باید حب و بغض و مسائل قدرتی را کنار بگذارند. با هم تعامل داشته باشند و آنچه که منافع فوتبال را حفظ می نماید انجام بدهند. این کار مسئله ای نیست اما نمی دانم چرا این را انجام نمی دهیم.

امثال دایی و مهدوی کیا باید در بدنه مدیریت قرار بگیرند

سرمربی سپاهان در خصوص اینکه کسی از جنس فوتبال و ورزش مسند را دراختیار نداشته، بیان کرد: شاخصه مدیریت باید ذاتی باشد. شما خیلی از جاها می بینید که یک مدیر از جنس فوتبال نیست، اما باشگاه را متحول می نماید و این براساس قانونی است که در آن مملکت وجود دارد. این ضعف الان برداشته شده و خیلی خوب است.

وی در خصوص اینکه شرط سابقه مدیریت برداشته شده و برای ریاست فدراسیون، بازیکنانی مانند دایی و مهدوی کیا که بالای 100 بازی ملی دارند می توانند در انتخابات شرکت نمایند، توضیح داد: این اسامی باید در بدنه کار مدیریت و اجرایی قرار بگیرند. درست است یک قسمتش این است که بازی های ملی داشته باشند، ولی شاخصه های دیگری هم هست. مثلاً رومینگه در بایرن مونیخ بدنه باشگاه است. اگر رئیس باشگاه یا رئیس فدراسیون گردد کسی تعجب نمی نماید. ما نیروهایمان را کجا قرار دادیم؟ الان خداداد عزیزی یا دیگران در کجا هستند؟ اینها در بدنه فوتبال نیستند. ما باید کاری می کردیم که علی دایی رئیس AFC گردد.

در ورزشمان قانون نداریم

قلعه نویی در خصوص اینکه دایی خودش علاقه ای به کار مدیریت نداشت، گفت: شور و شوق جوانی بود که دوست داشت در مستطیل سبز باشد. مثلا من بیست سال پیش مربیگری را آغاز کردم. شرایط آن موقع با شرایط الان فرق دارد. امثال دایی باید در بدنه اجرایی باشگاه قرار بگیرند مثل بکن بائر که اول مربی شد و بعد مدیر باشگاه و بعد مسئول برگزاری جام دنیای در آلمان شد.

وی اضافه نمود: ما این خلأها را داریم که نیروهایمان را نابود می کنیم. اینکه در زمان مناسب و در بستر مناسب از آنها استفاده نمی کنیم یک مشکل است. اگر این رفتارها را نداشته باشیم تیم های سازنده مان مانند پاس قطبی می شدند. آخرین قهرمانی ما در آسیا متعلق به پاس است. اما الان پاس یا شاهین کجا هستند؟ اینها برای این است که ما در ورزشمان قانون نداریم. یک مدیرعامل می آید عاشق فوتبال است هزینه می نماید، بعد که می رود فوتبال نابود می گردد. باشگاه سپاهان 74 تیم و حدود 3 هزار ورزشکار قهرمانی دارد. این اتفاق باید در کل کشور و در رشته های مختلف باشد. اما همین سپاهان را ببینید بودجه اش چقدر است. تا ورزش قانون نداشته باشد همین مسائل را داریم.

ورزش و فوتبال باید معین تکلیف شوند

قلعه نویی ادامه داد: روزی اتفاقی آقای رحیمی را دیدم گفت در دنیا 12 هزار فدراسیون وجود دارد که یک روز نمی گردد بدون مدیر باشند، اما ما چند فدراسیون داریم که بدون مدیر هستند و با سرپرست اداره می شوند؟ اینها هم ضعف مدیریت است و هم بی قانونی. علاوه بر فوتبال، خود ورزش هم باید معین تکلیف گردد. صندلی ورزش در جامعه ما کجا است؟

قلعه نویی در خصوص هجمه هایی که اخیراً دادکان به وجود آمده گفت: باز هم به بی قانونی برمی گردیم. همه این عزیزان دلسوز ورزش هستند. چه عزیزانی که از محیط های دیگر به فوتبال آمدند و با هم درگیر شدیم و من اعتراض می کردم و خیلی هم هزینه دادند. همه آنها دلشان برای مملکت می سوزد. دلشان برای ورزش می سوزد. فقط اشتباه این است که در راستا قانون حرکت نکردیم و این مدیران و سرمایه های ورزش ما به جان هم می افتند.

کفاشیان حرف من را گوش نکرد

سرمربی سپاهان در خصوص اینکه آیا دوست دارد روزی در پست مدیریت فوتبال حضور داشته باشد، بیان کرد: باید در زندگی هدفمند باشیم ما زمین با استانکو در تیم ملی بودیم و تمرینات هم خیلی سخت بود. در گیلان بودیم و هوا شرجی بود. وقتی تمرینات در دو نوبت تمام می شد، ما به هتل کادوس می رفتیم که شب را در آنجا بمانیم. من بلافاصله که دوش می گرفتم تمرینات را یادداشت می کردم. یکی از هم اتاقی های من گفت که چه حوصله ای داری؟ من از همان موقع یک هدفی در زندگی ام داشتم.

قلعه نویی ادامه داد: روزی به کفاشیان گفتم کمیته ای درست کنید. تازه هم رئیس فدراسیون شده بود. تمام مدیران و رؤسای قدیمی فدراسیون را بیاور و اسم آن را کمیته تشریفات ریاست فدراسیون فوتبال بگذار. شاید 500 سال تجربه در آن کمیته باشد. از نقطه نظرات آنها بهره ببرید و یک اهمیت ارزشگذاری داشت. اگر این کمیته تشکیل می شد که متأسفانه کفاشیان حرف من را گوش نکرد، آیا الان شاهد این بودیم که دو مدیر به جان هم بیفتند و فوتبال ما تعلیق گردد؟ اگر آن سال دادکان گذشت نمی کرد و استعفا نمی داد، فوتبال ما به چه روزی می افتاد؟ ولی اگر آن موقع چنین کمیته ای داشتیم و تمام تجاربش را به نفر بعدی انتقال می داد، اینها حب و بغض در ورزش و فوتبال کشور ما است. جناب عزت الله انتظامی می گفت شغل دوم بعضی از مردم ایران بخل و حسادت شده است. در همین فوتبال ببینید چند نفر دنبال این هستند که یک نفر را که می خواهد بالا برود را پایین بکشند.

برانکو تجاربش را به من منتقل کرد

سرمربی اسبق تیم ملی توضیح داد: بعد از اینکه مربی تیم ملی شدم، بعد از جام دنیای آلمان اجلاسی بود که به برلین رفتیم، در آنجا سه روز با برانکو و مجید ساعدی فر با هم بودیم. مانند دوست بودیم. چرا من به برانکو علاقه دارم؟ چون تجاربی که در تیم ملی داشت را به من انتقال داد. من هم باید تجاربم را به نسل جوان تر انتقال بدهم. مثلاً نشستی را در هتل اوین با فرهاد مجیدی داشتیم، اصلا بحث شاگرد و استادی نبود. نشستیم و تجاربی را که داشتم در اختیار او گذاشتم. باید به این سمت برویم بخل و حسادت را کنار بگذاریم. حرف ها و آدم هایی که در فوتبال ما وجود دارد که می خواهند خودشان را در فضای مجازی شیرین نمایند، هر کس آمد و حرف از خودش زد، حرف از توانایی های خودش زد، حتی اگر خلاف هم بگوید آدم باید آن را قبول کند، چون حتی اگر بد هم بگوید صداقت دارد، ولی وقتی می خواهی حرف از افراد دیگر بزنی خودت وزن نداری و فقط می خواهی جامعه را به هم بریزی، باید بخل و حسادت را کنار بگذاریم و به دنبال قدرت طلبی و منافع شخصی نباشیم و به فکر مردم و جامعه باشیم. در این صورت ایران می شویم.

میکروفون دارها آمدند و احساس قدرت کردند

قلعه نویی توضیح داد: چرا من با یکی از دوستان که نمی خواهم اسمش را بیاورم ده سال است صحبت نمی کنم؟ ما باید ایران و ایرانی را قبول داشته باشیم. با استعداد و هوشی که ایرانی ها دارند می توانیم بین 10 کشور در همه چیز باشیم. شما در همین داستان کرونا ایثارگری ها را ببینید. چقدر مردم پای کار بودند، اما بخل و حسادت و متأسفانه فضای مجازی که متأسفانه بی فرهنگی آن باعث شده مسائلی در فوتبال به وجود بیاید. ملت ایران و کشور عزیز ایران ضرر می نمایند و واقعاً جای تأسف دارد.

سرمربی سپاهان در خصوص اینکه آیا دوست داشت بخل و حسادت نباشد و برای مدیریت در فوتبال برنامه ریزی کند، گفت: در جامعه ما بعضاً در ده سال گذشته اتفاقی افتاد، بعضی از آقایان میکروفون داشتند آمدند احساس قدرت کردند، قدرت هم مسائلی را به وجود می آورد. باعث شد که ایرانی ها را بزنند. شما ببینید چه بلایی سر علی دایی آمد یا سر افشین قطبی، من خودم را نمی گویم که در بدترین شرایط فوتبال ایران مسئولیت قبول کردم؟ چرا؟ این نشأت گرفته از 10، 15 سال برنامه ریزی آقایان بود که ایرانی ها را بزنند و بگویند ایرانی نمی تواند و بروند و فلان کس را بیاورند. در همان مرحله کی روش و امیرقلعه نویی حذف شدند.

من را دادگاهی کردند

وی ادامه داد: پشت کی روش یک ایران بود و پشت من بدترین شرایط فوتبال ایران بود. چه بلایی سر من آوردند و چقدر من را دادگاهی کردند. به فراکسیون ورزش بردند، 10 کارشناس آنجا آمد. من فکر کردم اتفاقی افتاده، جنایتی نموده ام. هم دادگاه رفتم هم به تلویزیون بردند. بعدها ذوالفقارنسب و حاج رضایی گفتند ما فکر می کردیم موضوع برنامه چیز دیگری باشد اما به سمت دیگری رفتیم. می خواهم بگویم تا این افکار باشد، باید الان دو مدیر به جان هم بیفتند. این برای الان نیست، برای 10 سال پیش است که من درگیر شدم و گفتم این راه ها را نروید و این کارها را نکنید. 10 سال دیگر فوتبال ما آسیب می بیند و الان هم داریم می بینیم.

قلعه نویی افزود: این برای 10 سال میکروفون هایی بود که می خواستند ایرانی را بزنند. الان هم یقینا نشسته اند و می خندند. دو تا از مدیران باتجربه ما به جان هم افتادند. یقینا آنها در حال خندیدن هستند. خواهشم این است که ایرانی را قبول کنیم، ایرانی از نظر هوش و استعداد در دنیا جزو برترین ها است. فقط بستر نداریم، اگر بستر داشته باشیم در همه زمینه ها می توانیم حرف های عظیمی در دنیا بزنیم.

با یک مربی پرتغالی در ارتباطیم

سرمربی سپاهان در خصوص بازگشت کی روش استنلی به ایران گفت: او 7 صبح به سمت ایران حرکت نموده، به قطر می آید و یک ساعت توقف دارد. فکر می کنم فردا صبح در اصفهان باشد. باید بلافاصله تست بدهد و منتظر بماند تا جواب تستش بیاید. یکی دو روز هم باید در قرنطینه باشد و بعد از آن اگر شرایط ایده آل بود در تمرینات حاضر گردد. از بین خارجی ها فقط روی تاوارس نیامده که من از او تشکر می کنم. چند سال به عنوان یک همکار خیلی خوب وفادار در کنار هم بودیم. خیلی به فوتبال ما یاری کرد. تمام دروازه بان هایی که زیرنظر او کار کردند همواره در بهترین شرایط خودشان بودند. او دلایل خودش را داشت و نیامد، اما از عزیزانی که آمدند تشکر می کنیم و مترصد این هستیم که یک مربی پرتغالی را رزومه اش را دیده ایم و با او در ارتباطیم که اگر بگردد از وجود این مربی دروازه بان ها استفاده کنیم که قرار است در این یکی دو روز معین گردد.

وی ادامه داد: تیم ما شرایط خوبی دارد. بچه ها مرتب تمرین می نمایند. همه چیز خوب است. ان شاالله شرایط ایده آل گردد فوتبال ما هم خوب می گردد. باز هم می گویم جامعه و مسائل اقتصادی مهمتر از خود فوتبال در این شرایط است. باید نگران همه اقشار باشیم. نگران جامعه و سلامت آن هستیم. ما همین دیروز در کرونا رکورد را شکستیم. من فکر می کنم شرایط الان خیلی سخت تر شد و ان شالله به سمتی برویم که لیاقت ایرانی ها است. ما مردم و کشور خوبی داریم و امیدواریم اتفاق خوبی برای مملکت و فوتبال و کشور بیفتد.

برای مربی خارجی ریخت و پاش کردند برای مربی ایرانی نه

قلعه نویی گفت: دوست داشتم مدیران در کنار هم می نشستند و صحبت می کردند. این برای الان نیست. برای 10 سال است که آثار آن در فوتبال ما و در ورزش ما وجود دارد و باید خیلی خیلی بهتر از اینها با هم رفتار می کردیم. متأسفانه عظیمتری و کوچکتری و احترام از بین رفته و جای خودش را به جای بخل و حسادت داده است.

سرمربی سپاهان در خصوص قرارداد ویلموتس و هزینه هایی که روی دست فوتبال ایران گذاشت و به نوعی آبروریزی برای فوتبال ایران بود، گفت: خود شما جواب سؤال را گفتید، من هم در صحبت هایم گفتم، آیا این کارها و ریخت و پاش هایی که برای مربی خارجی کردند، برای مربی ایرانی کردند؟

به کفاشیان گفتم کی روش به درد فوتبال ایران می خورد

وی ادامه داد: در گذشته از دو قاره یک تیم به جام دنیای می رفت. ما زمان حشمت خان عظیم پدر فوتبال ایران این کار را کردیم. این کار را در سال 1978 انجام دادیم. از دو قاره تیم ایران به جام دنیای رفت. یادم هست که بازی آخرمان با عربستان در شیراز بود، یک بازی هم تیم دوم ما در کویت انجام داد و بردیم. بعد از آن، 10، 15 سال بلایی سر استعدادهای ایرانی آوردند که ایرانی را نابود کردند. روزی عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال بودم. وقتی جلسه در حال تمام شدن بود، کفاشیان به من گفت شما را کار دارم، من هم سرمربی سپاهان بودم. بحث انتخابی سرمربی تیم ملی بود.

قلعه نویی افزود: به من گفت امیر به من یاری کن، چه کار کنم، به مشکل خورده ام و شرایط سخت است. او از جنس فوتبال نبود، اما مدیر قوی ای است و خدمات زیادی به فوتبال ما ارائه کرد. سه چهار اسم به من داد و گفت درباره اینها تحقیق کن. من رزومه آنها را گرفتم، با دو سه مربی و همچنین امیر حاج رضایی صحبت کردیم. به او گفتم چنین مسئله ای وجود دارد، سه چهار روز با بعضی از دوستان صحبت و تحقیق کردیم، با قلیچ خانی هم صحبت کردیم، رزومه کی روش را درآوردیم. می گویند فوتبال پرتغال برزیل اروپا و تقریبا شبیه ما است، فوتبالش تکنیکی است. به کفاشیان گفتم کی روش با این رزومه می تواند به فوتبال ما یاری کند.

قلعه نویی توضیح داد: من نظرم را دادم، با چند نفر از اساتید محترم صحبت کردیم. به این نتیجه رسیدیم که کی روش می تواند به ما یاری کند. اما امکاناتی که به کی روش و ویلموتس دادیم چقدر از آن را به قطبی و دایی دادیم. من روی آوردن علی دایی بحث دارم، اما وقتی که علی دایی را آوردیم، نباید او را می سوزاندیم. حالا امیر قلعه نویی را به خاطر حب و بغضی که داشتند سوزاندیم؛ یعنی واقعاً گروهی که مافیا بودند، میکروفون و قلم داشتند، تمام فکر و ذکرشان ضربه زدن به امیر قلعه نویی بود.

بدترین زمان تیم ملی به من رسید

وی افزود: بدترین زمان تیم ملی به من خورد، چون آن موقع اصلاً رئیس فدراسیون نداشتیم. دو گروه سیاسی به هم خورده بودند و فوتبال تعلیق شده بود. ما روزی با کره مساوی کردیم که هاشمیان گل زد. دلار آوردند و مهدی مناجاتی به من گفت اینقدر دلار است. به او گفتم با مهدوی کیا و ناصر ابراهیمی بنشینید و دلارها را تقسیم کنید و لیست آن را به من بدهید. به مناجاتی گفتم من این بار نمی گیرم بگذار رند گردد و 2 هزار دلار گردد و بچه ها بگیرند. دیدم روزی در اتاق من را زدند، استرس بازی با کره را داشتیم. دومین تجربه بازی ملی من بود و حالم هم خیلی خوب نبود. مهدوی کیا در را زد و گفت بچه ها گله مند هستند. ما اینجا بازی محبت آمیز انجام دادیم، دو بر سه باختیم نفری 5 هزار دلار گرفتیم اما الان... گفتم شما لیست را ببین. اصلا اسم قلعه نویی در آن هست؟ گفتند این دلاری است که دراختیار تیم گذاشتند و شرایط فدراسیون الان اینطور است. شرایط خوبی نداریم.

برای آب دادن چمن کمپ، با شهرداری هماهنگ کردم

وی اضافه نمود: روزی به کمپ تیم ملی رفتم. ابراهیمی مسئول کمپ بود، دیدم چمن در حال خشک شدن است. گفتم چرا؟ ابراهیم گفت پمپ ما سوخته و چهار میلیون پول نیست. من با شهرداری هماهنگ کردم و هر روز با آبپاش می آمدند چمن تیم ملی را آب می دادند. ما با این شرایط رفتیم و امتیاز گرفتیم. در گروه مرگ بازی های آسیایی قرار گرفتیم. دادگاهی شدم، اما یک مربی خارجی هم رفت به عراق 10 نفره باخت.

کی روش وزن فوتبال ما را بالا برد

وی اضافه نمود: من همواره می گویم باید به کی روش احترام بگذاریم. همانطور که به رایکوف احترام می گذاریم که آمد و فوتبال ما را دگرگون کرد. کی روش باعث شد وزن بین المللی فوتبال ما بالا برود. ایراد از کی روش نمی گیریم. ایراد از آنهایی می گیریم که نصف این امکانات را دراختیار مربیان داخلی نگذاشتند. این نشأت گرفته از همان میکروفون و قلم هایی است که گفتم.

فرهاد را دوست دارم

وی در خصوص اینکه آیا کدروت او با فرهاد مجیدی رفع شده گفت: من با هیچ کسی کدورتی ندارم، چارچوبی دارم تا وقتی که زنده ام و کار می کنم روی این اصول حرکت می کنم. شاید بعضی ها در شرایطی نخواستند در این چارچوب و اصول قرار بگیرند. نمی گویم من صددرصد هستم. اما این اصول من است. فرهادم جزو کسانی است که دوستش داشتم. وقتی ملاقات داشتیم تجاربم را به او گفتم. چیزی ندارم و تجارب از گذران عمر به دست می آید. با هیچ کس مسئله ای ندارم، ما هر کسی بخواهد در چارچوب خودش قرار نگیرد آدم باید واکنش نشان بدهد.

هر هفته با رحمتی در تماسم

وی با اشاره به رابطه اش با مهدی رحمتی گفت: او حرکتی کرد و بعد گل گرفت و آمد. الان هر دو هفته یکبار با هم در تماس هستیم. باید واقعاً از او تشکر کنم. چند وقت پیش حرکت خوبی کرد. به من هم زنگ زد و من هم به چند نفر از دوستانم گفتم و حرکتی کردیم. او در یک مقطع اشتباهی کرد و به اشتباهش پی برد. من به عنوان یک عظیمتر باید اینها را در یک چارچوب قرار می دادم اما حالا در این چارچوب قرار نگرفتند خودشان می دانند. بعد از آن هم رفتار محبت آمیز ای داشتیم. برای فرهاد مجیدی و نسل جوان مربیان هم آرزوی پیروزیت دارم.

تیم های خداداد با برنامه هستند

وی افزود: امیر قلعه نویی روزی فوتبال بازی می کرد. الان نمی تواند نیم ساعت بدود. یک روزی مربی جوان بود، چند سال دیگر باید آن را کنار بگذارد. این طبیعت ورزش است. این نسل حیف است. به ساعدی فر گفتم واقعا ناراحت هستم. مربیانی مثل خداداد، کریمی و دایی در این چرخه نیستند. گفتم خداداد در انتخاب هایش اشتباه داشت، اما در تیم هایش برنامه را می دیدید. واقعا نگران این بازیکنانی که اینقدر باهوش هستند و می توانند به فوتبال ما یاری نمایند چرا در این چرخه نیستند. ما وظیفه مان این است که تجربه هایمان را دراختیار همه بگذاریم. خیلی از مربیان مانند مهدی تارتار بارها به من زنگ زد، هر آنچه که عقل ناقصم می گوید هدایت اش کردم. این وظیفه ماست که مربیان جوان را هدایت کنید. این همان حسادت است که می گویم آن را کنار بگذارید.

قلعه نویی توضیح داد: مهدی رحمتی حرکتی کرد، من که تا آخر عمرم نباید آن را ادامه بدهم. آمد و دست گل گرفت و بعد از آن هر عید و مناسبتی شده به من زنگ زده، الان هم خیلی با هم دوست هستیم. آن روز هم به من زنگ زد و من و دوستانم هر چه در توان ما بود برایش انجام دادیم.

بیست سال است مدرسه فوتبال دارم

سرمربی سپاهان در خصوص اینکه آیا در تهران مدرسه فوتبال دارد گفت: شاید جزو اولین کسانی باشم که مدرسه فوتبال در دو شعبه در تهران دارم. از نظر اقتصادی یک ریال هم برداشت ندارم و به مدیر مدارس گفته ام هرچه می ماند را خرج تیمداری کند. 20سالی هست که دو شعبه مدرسه فوتبال دارم.

وی که با رادیو تهران گفت و گو می کرد، ادامه داد: دعا می کنم ایران و ایرانی هر کجا هستند زندگی شان سبز باشد. چون ایرانی لیاقتش بیشتر از این مسائل و دغدغه های اقتصادی است. امیدوارم این ویروس لعنتی کرونا هرچه زودتر برود. ما باید صداقت داشته باشیم. چند وقت پیش مربی نود ارومیه محبت کرد و به من پیغام داد به او گفتم در کارت خدا را در نظر بگیر و صداقت داشته باش، در این صورت حتی اگر شکست هم بخوری پیروز هستی، من اگر به 20 سال قبل برگردم خیلی از تصمیمات را نمی گیرم. اما خدا را گواه می گیرم همان موقع هم نیتم خدمت و یاری به باشگاه و منافع جمع بود. باید در همه کارها خدارا در نظر بگیریم، بخل و حسادت را کنار بگذاریم تا ان شاالله به ایرانی که لیاقتمان است برگردیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 959

به "قلعه نویی: بعضی افراد میکروفن دار، ایرانی ها را زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی: بعضی افراد میکروفن دار، ایرانی ها را زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید