آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به 200 میلیون کاهش می یابد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، ایرج رهبر با اشاره به شروع ساخت پروژه های طرح اقدام ملی در زمان حضور محمد اسلامی وزیر اسبق راه و شهرسازی، اظهار کرد: همان دوره بار ها اعلام کردیم با توجه به تجربه مسکن مهر که گروه هدف ان متقاضیان کم توان بود در طرح اقدام ملی تجربه ما می گوید آورده متقاضیان زیاد است و آن ها توان پرداخت این مبالغ را ندارند.

آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به 200 میلیون کاهش می یابد

به گزارش تسنیم؛ وی با اشاره به این که متقاضیان حداقل باید 400 میلیون تومان آورده داشته باشند، ادامه داد: در طرح ملی مسکن نیز اعلام شده که متقاضیان در یک بازه تعیین باید اقساط 40 میلیون تومانی پرداخت نمایند. واقعیت آن است که بیشتر متقاضیان این طرح توان پرداخت این آورده را ندارند.

وی اضافه نمود: بر این اساس با هدف ساخت پروژه ها و خانه دار کردن سریع مردم، به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد دادیم از توان مالی بخش خصوصی در قبال سهم از پروژه استفاده گردد.

رئیس انجمن انبوه سازان با بیان متاسفانه مسئولان قبلی وزارت راه یا اطلاعی از شرایط متقاضیان نداشتند یا این که یا پیشنهاد ما را نمی پذیرفتند اضافه نمود: خوشبختانه در دوره تازه وزارت راه و شهرسازی، شرایط تغییر نموده است. اخیرا جلسه ای با وزیر راه داشتیم و پیشنهاد انبوه سازان را تکرار و تاکید نمودیم که مردم توان پرداخت اقساط آورده را ندارند.

رهبر بیان نمود: در این جلسه پیشنهاد استفاده از توان مالی بخش خصوصی را مطرح کردیم که آقای بذرپاش آنرا پذیرفت و تاکید نمود پیشنهاد خوبی است.

وی از دستور وزیر راه و شهرسازی برای آنالیز پیشنهاد انبوه سازان اطلاع داد و گفت: در رابطه با قیمت ساخت واحد های نهضت ملی مسکن نیز پیشنهاد 7.9 میلیون تومانی با احتساب شاخص تعدیل سه ماهه سوم سال 1401 را برای هر مترمربع ارائه نموده ایم.

وی با اشاره به این که ساخت بخشی از واحد های نهضت ملی مسکن شروع شده است، اظهار کرد: به عنوان مثال هزینه ساخت یک واحد 100 متری حدود یک میلیارد تومان است. حدود 300 میلیون از این مبلغ را وام پوشش می دهد و 700 میلیون تومان دیگر را بایستی متقاضیان پرداخت نمایند. بر اساس پیشنهاد انبوه سازان 500 میلیون تومان از این مبلغ را بخش خصوصی تامین می نماید و متقاضیان 200 میلیون تومان آورده خواهند داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 30 بهمن 1401 بروزرسانی: 30 بهمن 1401 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2129

به "آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به 200 میلیون کاهش می یابد" امتیاز دهید

3 کاربر به "آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به 200 میلیون کاهش می یابد" امتیاز داده اند | 2.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به 200 میلیون کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید