کره شمالی: یک سامانه راکت انداز جدید آزمایش کردیم

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، کره شمالی بامداد شنبه گفت رهبر این کشور بر آزمایش یک راکت انداز جدید نظارت نموده است.

کره شمالی: یک سامانه راکت انداز جدید آزمایش کردیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کره شمالی بامداد شنبه اظهار داشت کیم جونگ اون، رهبر این کشور بر آزمایش راکت انداز جدیدی نظارت نموده که قابلیت افزایش توانمندی این کشور برای حمله به پایگاه های نظامی آمریکا در کره جنوبی را دارد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی موسوم به KCNA این خبر را بامداد شنبه، یک روز بعد از آزمایش سومین موشک کوتاه برد این کشور اظهار داشت. خبرگزاری کره شمالی گفت کیم جونگ اون از آزمایش صورت گرفته در روز آدینه ابراز خرسندی کرد.

دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی پیش از این گفته بود ارزیابی ارتش های کره جنوبی و آمریکا این است که کره شمالی روز آدینه موشک های کوتاه برد بالیستیک آزمایش نموده است.

آزمایش راکت انداز کره شمالی در روز شنبه در حالی انجام شد که انگلیس، فرانسه و آلمان آزمایش های اخیر کره شمالی را نقض تحریم های سازمان ملل متحد دانسته و از پیونگ یانگ خواستند وارد مذاکراتی معنادار با دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای خلع سلاح های هسته ای این کشور شوند.

آزمایش جدید در حالی انجام شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آدینه (11 مرداد/2 اوت) با لحنی ملتمسانه از رهبر کره شمالی خواسته بود آزمایش های بیشتری انجام ندهد.

ترامپ در توئیتر نوشت: کیم جونگ اون و کره شمالی در چند روز گذشته سه موشک کوتاه برد آزمایش کردند. این آزمایش های موشکی نقض توافق امضاشده ما در سنگاپور نیست، هنگامی که ما در آنجا دست دادیم صحبتی هم درباره موشک های کوتاه برد مطرح نشد.

وی در ادامه نوشت: ممکن است این آزمایش های نقض [قطعنامه های شورای امنیت] سازمان ملل باشند، اما کیم نمی خواهد با از دست دادن اعتماد من، مرا ناامید کند. هنوز چیزهایی زیادی هستند که کره شمالی باید به دست بیاورد. کره شمالی در صندلی یک کشور، تحت رهبری کیم جونگ اون قابلیت های نامحدودی دارد. البته، این امکان هم وجود دارد که آنها چیزهای زیادی از دست بدهند، اما معتقدم که کیم چشم انداز زیبا و فوق العاده ای برای کشورش دارد و فقط ایالات متحده، با ریاست جمهوری من می تواند این چشم انداز را محقق کند. او کار درست را انجام خواهد داد، چون باهوش تر از آن است که این کار را انجام ندهد و نمی خواهد دوستش، رئیس جمهور ترامپ را ناامید کند.

رئیس جمهور آمریکا در ماه های گذشته بارها مدعی شده بود که توانسته آزمایش های موشکی کره شمالی را کنترل کند. او گفته بود که در دولت ما قبل او، کره شمالی مرتباً آزمایش های موشکی و هسته ای انجام می داد، اما این روند بعد از روی کار آمدن او قطع شده است.

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال 2006 میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع نموده اند.

کره شمالی علی رغم این تحریم ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید نموده است.

کره شمالی می گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ یانگ خاتمه ندهد از برنامه موشکی و هسته ای خود عقب نشینی نخواهد کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 185

به "کره شمالی: یک سامانه راکت انداز جدید آزمایش کردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی: یک سامانه راکت انداز جدید آزمایش کردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید