واکنش غربی ها به حکم زندان ناوالنی و درخواست برای آزادی او

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، کشورهای غربی صدور حکم قطعی سه سال و نیم زندان برای ناوالنی را محکوم کرده و خواستار آزادی او شدند.

واکنش غربی ها به حکم زندان ناوالنی و درخواست برای آزادی او

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دادگاهی در مسکو روز سه شنبه دوم فوریه الکسی ناوالنی، منتقد سرسخت کرملین را به سه سال و نیم حبس قطعی در پفراینده مالی محکوم کرد. این حکم جایگزین حبس تعلیقی ناوالنی در همین پفراینده به اتهام نقض شرایط آن، صادر شده است. تیم حقوقی ناوالنی 10 روز زمان برای درخواست تجدید نظر در این حکم دارد.

در این میان کشورهای غربی صدور این حکم را محکوم کردند و درخواست های مطرح شده از سوی بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس و سباستین کورتز، صدراعظم اتریش در میان درخواست های بسیاری از کشورهای غربی برای آزادی ناوالنی است.

کاخ سفید نیز گفته که نگران این حکم صادره علیه ناوالنی است و جن ساکی، سخنگوی آن اظهار داشت: بررسی اقدامات روسیه از سوی آمریکا شامل رسیدگی به پفراینده الکسی ناوالنی هنوز در جریان است.

وی اضافه کرد: اقدامات نگران کننده از سوی روسیه همچنان در حال بررسی است. وقتی ما به نتیجه برسیم، فرایند مشخص و مشخص کردن اقداماتی که باید در قبال روسیه گرفته شود، اعلام می شود.

در همین حال، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز خواستار آزادی ناوالنی شده است.

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا نیز خواستار آزادی سریع الکسی ناوالنی شده است.

وی در بیانیه ای که در توئیتر منتشر شد، نوشته است: کانادا قاطعانه محکومیت حبس علیه ناوالنی را محکوم می کند. ما خواستار آزادی سریع او و معترضان صلح طلب و خبرنگارانی هستیم که در هفته های اخیر بازداشت شده اند. سیستم قضایی روسیه نباید هیچگاه برای اهداف و مقاصد سیاسی مورد سوءاستفاده قرار گیرد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه نیز خواستار آزادی ناوالنی شد و در توئیتی نوشت: محکومیت حبس برای الکسی ناوالنی غیرقابل قبول است. اختلافات سیاسی را نباید جرم تلقی کرد. ما خواستار آزادی سریع او هستیم. احترام و رعایت به حقوق بشر نظیر آزادی دموکراتیک مساله ای نیست بخواهیم درباره اش مذاکره کنیم.

جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز از روسیه خواست تا هرچه سریعتر ناوالنی را آزاد کند و در توئیتی نوشت: محکومیت حبس ناوالنی بر خلاف تعهدات روسیه به اجرای قانون و آزادی های بنیادی و برخلاف کنوانسیون اروپایی حقوق بشر است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1377

به "واکنش غربی ها به حکم زندان ناوالنی و درخواست برای آزادی او" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش غربی ها به حکم زندان ناوالنی و درخواست برای آزادی او"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید