نامه پر حاشیه خاندوزی برای افزایش حقوق کارکنان وزارت اقتصاد!

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر اقتصاد درنامه ای به رئیس سازمان امور استخدامی کشور خواهان افزایش پرداختی به کارکنان وزارت اقتصاد و ادارات وابسته در قالب فوق العاده های ویژه و خاص شد.

نامه پر حاشیه خاندوزی برای افزایش حقوق کارکنان وزارت اقتصاد!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، بر اساس تصویری که از نامه وزیر اقتصاد در رسانه ها منتشر شده آقای احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه ای از میثم لطیفی رئیس سازمان امور استخدامی کشور درخواست کرده است که حقوق کارکنان وزارت اقتصاد و ادارات وابسته افزایش یابد.

در این نامه به نقش ویژه وزارت اقتصاد و امور دارایی در فرماندهی اقتصادی و اقتصادی کشور به ویژه در شرایط اقتصادی فعلی برای گذر از تحریم ها اشاره شده است.

بر اساس این نامه، وزیر اقتصاد به پایین بودن رتبه بندی و احکام ریالی کارکنان وزارت امور اقتصادی و دارایی در مقایسه با سایر دستگاه های مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری اشاره و پیشنهاد افزایش بعضی ردیف های احکام حقوق کارکنان آن وزارت خانه را مطرح کرده است.

بر این اساس پیشنهاد های وزیر اقتصاد عبارت است از:

1- افزایش فوق العاده ویژه موضوع بند (10) ماده 68 قانون خدمات مدیریت کشوری تا سقف مشخص شده (50 درصد) برای مشاغل مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی شامل ستاد و واحد های تابعه آن.

2- تسری برقراری فوق العاده خاص به مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی شامل ستاد و واحد های تابعه و وابسته آن مشابه بعضی سازمان ها و دستگاه های اجرایی دیگر (سازمان پزشکی قانونی، سازمان انتقال خون و …).

اما بر اساس این گزارش بعضی کارشناسان و نمایندگان مجلس بر این عقیده اند که انتشار اینگونه درخواست ها از سوی وزیر اقتصاد، در این شرایط اقتصادی و معیشتی مردم اقدام درستی نیست و یک مسابقه برای افزایش حقوق شکل خواهد گرفت و بعلاوه با توجه به کسری بودجه ای که در دولت وجود دارد این اقدام منطقی به نظر نمیرسد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 25 دی 1400 بروزرسانی: 25 دی 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1843

به "نامه پر حاشیه خاندوزی برای افزایش حقوق کارکنان وزارت اقتصاد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه پر حاشیه خاندوزی برای افزایش حقوق کارکنان وزارت اقتصاد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید