مناسب سازی شبکه شاد برای دانش آموزان استثنایی کشور

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور از مناسب سازی شبکه شاد برای دانش آموزان استثنایی خبر داد و گفت: همچنین پایگاه جامع محتوای آموزشی را برای تمام استان ها بارگذاری خواهیم کرد.

مناسب سازی شبکه شاد برای دانش آموزان استثنایی کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سیدجواد حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در مصاحبه با رادیو گفتگو این سازمان را از افتخارات بعد از انقلاب دانست و گفت: تا به امروز 7 گروه از دانش آموزان با آسیب های بینایی، شنوایی، جسمی-حرکتی، ذهنی، اوتیسم و چند معلولیتی را تحت پوشش داشته ایم.

وی از افزایش 18ب رابری آموزش های تحت پوشش این سازمان از بدو تاسیس تا امروز خبر داد و اضافه کرد: هم اینک بیش از 152 هزار دانش آموز در بیش از 2000 مدرسه استثنایی و 21 هزار مدرسه پذیرا، تعلیم و تربیت دریافت می کنند.

حسینی تعلیم و تربیت دانش آموزان در این مراکز را نیازمند توانمندی و تجهیزاتی ویژه دانست و ادامه داد: تلاش داریم با رویکرد عدالت آموزشی برای دانش آموزان جایگیری مناسبی را ایجاد کنیم.

وی از برنامه سنجش سلامت جسمانی به منظور آمادگی تحصیلی یاد کرد و اضافه کرد: ابتدا پوشش این طرح یک و نیم درصد بود که تا سال گذشته به 97. 6 درصد ارتقا یافت.

حسینی از اهداف مهم این طرح را ناظر بر سنجش سلامت دانش آموزان در بدو ورود به تحصیل بیان کرد و گفت: این طرح رویکرد عدالت آموزشی را فراهم می سازد.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش در رابطه با چگونگی آموزش های مجازی برای این گروه از دانش آموزان در شرایط کرونایی اظهار کرد: نظام تعلیم و تربیت واکنش های سنجیده را با همراهی خوب صداوسیما طراحی کرده است و با شروع سال تحصیلی، مسئله ای مهم را با عنوان اطلس یادگیری مد نظر داریم.

حسینی در اینباره گفت: اصل اول اینست که آموزش باید در شریط کرونا تداوم داشته باشد؛ حتی اگر مدارس تعطیل باشند و اصل دوم پوشش حداکثری و فراگیر آموزش است و هیچ دانش آموزی بدلیل این شرایط نباید از پوشش تحصیلیِ ما دور بماند.

وی گفت: اطلس یادگیری بدین معناست که کادر مدارس در مراکز آموزشی حضور دارند و دانش آموزانی که شرایط حضور دارد، باید وارد مدارس شده و تعلیم و تربیت را ادامه دهند.

حسینی همچنین از استقرار شبکه شاد برای دانش آموزان استثنایی سخن گفت که در قالب پلتفرمی مستقل، آموزش ها را برای این قشر از دانش آموزان فراهم می آورد.

وی اضافه کرد: شبکه شاد اخیرا ظرفیت هایی را رونمایی کرده است که امکان آموزش تعاملی در سطح صوتی و تصویری را میسر ساخته است.

حسینی با اشاره به برگزاری آزمون در شبکه شاد گفت: ما 10 الی 11 مورد مناسب سازی شبکه شاد را در دست اقدام داریم که یکی از آن ها، نرم افزار گویاساز برای نابینایان خواهد بود.

وی در رادیو گفتگو اضافه کرد: همچنین پایگاه جامع محتوای آموزشی را برای تمام استان ها بارگذاری خواهیم کرد که بیش از 4 هزار عنوان درس را پوشش می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1127

به "مناسب سازی شبکه شاد برای دانش آموزان استثنایی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مناسب سازی شبکه شاد برای دانش آموزان استثنایی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید