مصونیت 10 ماهه از ویروس کرونا با واکسیناسیون

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، رئیس خدمات فدرال نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کننده و رفاه انسانی روسیه می گوید: با واکسیناسیون مصونیت از ویروس کرونا ممکن است حداقل 10-12 ماه طول بکشد.

مصونیت 10 ماهه از ویروس کرونا با واکسیناسیون

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از تاس، آنا پوپووا، رئیس روسپوتربنادزور (خدمات فدرال نظارت بر حمایت از حقوق مصرف نماینده و رفاه انسانی) که نهاد ناظر بر بیماری های عفونی است، می گوید: با واکسیناسیون مصونیت از ویروس کرونا ممکن است حداقل 10-12 ماه طول بکشد.

به گفته وی ، تا کنون هیچ عارضه جانبی جدی پس از واکسیناسیون با واکسن روسی ثبت نشده است.

آنا پوپووا ادامه می دهد: در خصوص کووید19 ، واکسیناسیون در حال حاضر ضروری است؛ ما امروز می بینیم که ایمنی پس از واکسیناسیون مدت زمان طولانی از ده ماه تا یک سال طول می کشد و ایمنی کاملاً پایدار است. بنابراین، در حال حاضر واکسیناسیون برای مصونیت در دوره بعدی اپیدمی ضروری است.

رئیس روسپوتربنادزور گفت: بعضی از افرا پس از واکسینه شدن د محل تزریق کمی احساس درد و ناراحتی می نمایند که این روال طبیعی است و در همه تزریق ها صدق می نماید.

تا به امروز سه واکسن ضد ویروس کرونا در روسیه ثبت شده است؛ اسپوتنیک وی که توسط مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی وزارت بهداشت روسیه به نام گامالیا فراوری شده، اولین واکسن دنیا علیه ویروس کرونا است که واکسیناسیون گسترده با این واکسن در روسیه در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 خرداد 1400 بروزرسانی: 5 خرداد 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1543

به "مصونیت 10 ماهه از ویروس کرونا با واکسیناسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصونیت 10 ماهه از ویروس کرونا با واکسیناسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید