شعر نوجوان رشد کرده است

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، به گزارش خبرنگاران ، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل کانون، مهدی مظفری ساوجی عضو هیأت داوران بخش شعر آزاد دومین مهرواره شعر کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان درباره ارزیابی خود از آثار شرکت کننده در این رویداد، گفت: با توجه به این که طیف سنی 14 تا 22 سال اشعار خود را برای این مهرواره ارسال کرده بودند، انتظار مواجهه با آثار خارق العاده ای را نداشتیم ولی با خواندن آثار متوجه شدم به نسبت روزگاری که هم نسلان ما در آن قرار داشتند، شعر در میان نوجوانان رشد پیدا کرده است.

شعر نوجوان رشد کرده است

وی یادآور شد: ظاهرا در حال حاضر ادبیات و شعر پا به پای عناصر دیگر جامعه، در بین طیف های سنی پایین تر رشده کرده و در مقایسه با دوران هم نسلان خودمان، با اشعار قوی تری روبرو هستیم.

مظفری ساوجی درباره تأثیرگذاری برگزاری مهرواره شعر کانون، تأکید کرد: قطعا برگزاری این رویداد تأثیرگذار است و باعث می شود تا بچه ها انگیزه پیدا کرده و کارهایشان را ارتقا دهند.

عضو هیأت داوران بخش شعر آزاد دومین مهرواره شعر کانون در ادامه سخنان خود اظهار کرد: جشنواره ها در رشد خود من خیلی تأثیرگذار نبودند ولی در روزگاری به سر می بریم که نیاز است انگیزه های بچه ها را بالا ببریم. اگر در خلال مهرواره شعر کانون کارگاه های آموزشی برگزار شود و یا برای نوجوانان مستعد در طول سال آموزش از راه دور انجام شود، بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

وی گفت: خوب است در طول سال کتاب های شعر مناسب برای شرکت کنندگان در مهرواره شعر کانون تألیف شود و در اختیار آن ها قرار گیرد.

مظفری ساوجی در انتها بیان نمود: کانون پرورش فکری مکان خوبی برای انتخاب طیفی از مؤلفان که با شعر کودک و نوجوان آشنا هستند تا کتاب هایی آموزشی را در زمینه شعر تألیف کنند و کانون آن کتاب ها را در طول سال برای بچه ها در سراسر کشور ارسال کند.

یادآوری می شود آثار منتخب دومین مهرواره شعر آفرینش کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در قالب کتاب صبح آفرینش نیز منتشر شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1020

به "شعر نوجوان رشد کرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شعر نوجوان رشد کرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید