شبکه های اجتماعی؛ فرصتی برای مشارکت بیشتر مردم در برنامه های هفته کتاب

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، سید حسن صفوی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران، درباره برنامه های کتاب محور این شهرستان در بیست وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران گفت: برنامه های فرهنگی شهرستان ری با شعار کتاب، معجزه پیامبر(ص) شامل افتتاح سه کتابخانه روستایی، تجهیز کتابخانه های روستایی به کتاب های به روز و مورد نیاز، برگزاری مسابقه کتابخوانی به صورت مجازی تحت پویش من کتابخوانم، افتتاح جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان شهرستان ری، تجلیل از نویسندگان، ناشران، کتابداران و کتابخوانان برتر، دیدار و تجلیل از نویسندگان جانباز و رونمایی از کتاب می شود.

شبکه های اجتماعی؛ فرصتی برای مشارکت بیشتر مردم در برنامه های هفته کتاب

وی اضافه کرد: با توجه به اهانتی که به ساحت مقدس نبی اکرم(ص) شد، مسابقه کتابخوانی ای را با همکاری سازمان اوقاف برگزار کردیم، همچنین توزیع کتاب میان روستاها و زندان های شهرستان را در حال انجام داریم و از 17 کتابخانه ای که سال گذشته افتتاح کردیم، بازدید خواهیم کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری با اشاره به افزایش مشارکت مردم در برنامه های هفته کتاب اعلام کرد: در این شرایط صدا و سیما باید بتواند خوب فعالیت کند و در ایام هفته کتاب تبلیغات خوبی را برای آگاهی مردم به ویژه در شرایط کرونا انجام بدهد تا تاثیرگذاری این هفته را بیشتر کند.

صفوی ادامه داد: یکی از اقداماتی که باید برای مشارکت هرچه بیشتر مردم در برنامه های هفته کتاب صورت بگیرد، این است که بخشی از بیلبوردهای شهری به بحث کتاب، کتابخوانی و هفته کتاب اختصاص پیدا کند تا برای مردم یادآوری شود. همچنین، کتابخانه هایی که سال گذشته افتتاح شد و امسال درحال بهره وری است، باید تداوم فعالیت های خود در شبکه های اجتماعی را با توجه به تعطیلی کتابخانه ها اطلاع رسانی کنند تا مردم متوجه متوقف نشدن فعالیت های کتابخوانی کتابخانه ها بشوند.

به گفته وی، سازمان ها و نهادهای فرهنگی باید به صورت فعالی در شبکه های اجتماعی فعالیت های کتابخوانی داشته باشند. در واقع، شبکه های اجتماعی فرصت مغتنمی است که باید به نحوه شایسته برای مشارکت بیشتر مردم در برنامه های هفته کتاب از آن استفاده شود. البته که هراندازه در این حوزه کار شود، باز هم جای کار بیشتری دارد. باید از ظرفیت هنرمندان، دانشگاه ها و... نیز در بحث کتاب، کتابخوانی و ارتقاء سرانه مطالعه بهره مند شویم. همچنین می توان در سربرگ نامه ها، عنوان یا متنی از بزرگان دین درباره کتاب و کتابخوانی درنظر گرفته شود تا ادرات نیز از این امر غافل نشوند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1192

به "شبکه های اجتماعی؛ فرصتی برای مشارکت بیشتر مردم در برنامه های هفته کتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه های اجتماعی؛ فرصتی برای مشارکت بیشتر مردم در برنامه های هفته کتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید