سرمایه گذاری بخش خصوصی باعث رونق گردشگری چهارمحال و بختیاری می گردد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سرمایه گذاری بخش خصوصی رونق گردشگری را به دنبال دارد.

سرمایه گذاری بخش خصوصی باعث رونق گردشگری چهارمحال و بختیاری می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری، مجید نظری دهکردی در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: حمایت از سرمایه گذاران داخلی خارجی در بخش گردشگری می تواند باعث افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق مالی در استان گردد.

او افزود: مسئولان دستگاه های اجرایی به ویژه اعضای کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری در پاسخ استعلام ها و صدور مجوزهای قانونی برای سرمایه گذاری بخش های مختلف به خصوص حوزه گردشگری سرعت عمل بیشتری داشته باشند.

نظری دهکردی توضیح داد: ارائه تسهیلات، پرداخت وام ارزان قیمت و فراهم کردن زیرساخت های سرمایه گذاری از مهمترین برنامه های مدیریت ارشد چهارمحال و بختیاری در راستای جذب سرمایه گذاران داخلی خارجی است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: اشتغال در حوزه گردشگری با کمترین هزینه و بیشترین بازدهی صورت می گیرد.

مهرداد جوادی افزود: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری برای جذب سرمایه گذاران حوزه های مختلف مرتبط با این اداره کل به ویژه در حوزه گردشگری رایزنی های فراوانی با مسئولان ملی انجام داده است.

او بیان نمود: چهارمحال و بختیاری امروزه به یکی از مهمترین مقصد های گردشگری برای توریست های داخلی و خارجی تبدیل شده است.

جوادی اظهار کرد: راهنمایی سرریز گردشگران داخلی و خارجی ورودی به استان های اصفهان و خوزستان و جذب آن در جاذبه های گردشگری، فرهنگی و تاریخی چهارمحال و بختیاری نقش مهمی در معرفی هر چه بهتر این استان دارد.

او مطرح کرد: برای تسریع در روند توسعه برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری به خصوص حوزه گردشگری همکاری تمامی مسئولان دستگاه های اجرایی استان احتیاج است.

در این نشست کلیات اجرای مجتمع گردشگری قزل حصار شهرکیان از توابع شهرستان شهرکرد با سرمایه گذاری بخش خصوصی تصویب شد.

با اجرای این طرح در زمینی به مساحت 16 هزار و 366 متر مربع زمینه اشتغال 61 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم می گردد.

با بهره برداری از مجتمع گردشگری قزل حصار شهرکیان سالانه 26 هزار و 200 نفر از ظرفیت های گردشگری منطقه بهره مند خواهند شد.

همچنین کلیات اجرایی طرح بوم گردی باباحیدر از توابع شهرستان فارسان به پس از بازدید میدانی تعدادی از اعضای کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری موکول شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 258

به "سرمایه گذاری بخش خصوصی باعث رونق گردشگری چهارمحال و بختیاری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذاری بخش خصوصی باعث رونق گردشگری چهارمحال و بختیاری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید