ردپای داریوش هخامنشی در تور گردشگران کانال سوئز ، جولان تماشایی کشتی های کروز در کانال سوئز

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، برای کسانی که علاقه مند به شناورها، داستان های مربوط به حمل و نقل دریایی و تاریخ و افسانه های آن هستند، کانال سوئز یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری به حساب می آید.

ردپای داریوش هخامنشی در تور گردشگران کانال سوئز ، جولان تماشایی کشتی های کروز در کانال سوئز

خبرنگاران: کانال سوئز در مصر یکی از راه های آبی پرتردد در دنیاست که دریای مدیترانه را به دریای سرخ متصل می کند. گفته می شود بعد از توریسم بیش ترین درآمد مصر از عوارض حاصل از تردد شناورها در این کانال به دست می آید اما خود سوئز هم یک جاذبه گردشگری برای مصر به حساب می آید که معمولا تورهای یک روزه ای در آن برای گردشگران برگزار می شود.

برای کسانی که علاقه مند به کشتی هستند کانال سوئز بسیار جذاب است آنها می توانند ساعت ها در امتداد این کانال و بندر سعید راه بروند و به تردد انواع کشتی ها و شناورها نگاه کنند.

از سوی دیگر کانال سوئز یکی از مقاصد کشتی های تفریحی کروز است. منظره پل صلح مبارک که از روی کانال می گذرد و قاره آفریقا را به اوراسیا متصل می کنند، از عرشه این کشتی ها برای گردشگران بسیار دیدنی است.

از سوی دیگر تاریخ خفته در پشت این کانال دیدن آن را بسیار جذاب می کند. داریوش اول هخامنشی در این منطقه فرمان ساخت کانالی را داد که اگرچه امروزه کاملا منطبق بر کانال سوئز امروزی نیست اما به نوعی اخلاف کانال سوئز کنونی به حساب می آید.

قیمت برگزاری یک تور خصوصی یک روزه برای کانال سوئز از قاهره حدود 70 دلار است.

در سایت های گردشگری مانند تریپ ادوایزر نظر گردشگران در مورد تور کانال سوئز بسیار متفاوت است، برخی این سفر را تنها تماشای گذر کشتی ها توصیف کرده اند اما برخی گردشگران علاقه مند به حمل و نقل دریایی، تاریخ و داستان های آن، این تجربه را نفس بر و یکی از آرزوهای زندگیشان دانسته اند.

منبع: چمدان
انتشار: 19 شهریور 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 199

به "ردپای داریوش هخامنشی در تور گردشگران کانال سوئز ، جولان تماشایی کشتی های کروز در کانال سوئز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ردپای داریوش هخامنشی در تور گردشگران کانال سوئز ، جولان تماشایی کشتی های کروز در کانال سوئز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید