همه چیز درباره شهر هامبورگ آلمان

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، هامبورگ، یکی از بزرگ ترین شهرهای آلمان، مقصدی ایده آل برای سفر است. راهنمای سفر به هامبورگ، شما را برای این سفر آماده می کند.

همه چیز درباره شهر هامبورگ آلمان

آلمان، سرزمین قلعه های دیدنی، مناظر طبیعی فوق العاده و آثار تاریخی باشکوه است. زندگی شهری مدرن در آلمان، جنبه دیگری از زیبایی های این کشور است. فستیوال های موسیقی، جنگل های دیدنی، رستوران های عالی، غذاهای سنتی لذیذ و شهرها و روستاهای قدیمی از جاذبه هایی هستند که هر ساله میلیون ها گردشگر را به آلمان می کشانند.

هامبورگ یکی از بزرگ ترین شهرهای آلمان است که بسکمک از گردشگران تور آلمان آن را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند.

در این راهنمای سفر، با شهر هامبورگ، جاذبه های تاریخی و طبیعی و هزینه های سفر به این شهر آشنا می شویم.

اطلاعات ضروری

اختلاف ساعت با تهران

آلمان در منطقه زمانی UTC +1 واقع شده و 2 و نیم ساعت از تهران عقب تر است.

زبان رسمی: آلمانی

واحد پول: یورو

نوع برق شهری

ولتاژ استاندارد برق شهری در آلمان، 230 ولت و فرکانس آن 50 هرتز است. دوشاخه ها و کلیدها از نوع F است که تصویر آن را در ادامه مشاهده می کنید:

کد کشور: +49

شماره های اضطراری

پلیس: 110

آتش نشانی و آمبولانس: 112

فرودگاه های بین المللی

فرودگاه هامبورگ

شرایط آب و هوا

آب و هوا در هامبورگ معتدل است. بارش باران قابل ملاحظه ای دارد و حتی در خشک ترین ماه های سال هم احتمال بارش وجود دارد. در هامبورگ میانگین دمای سالانه حدود 8 و نیم درجه سانتیگراد است. میانگین میزان بارش باران در سال 738 میلی متر است.

بهترین زمان برای سفر

هامبورگ آب و هوای معتدلی دارد در نتیجه بیشتر ایام سال برای سفر مناسب است. ماه های مه و اکتبر گرم ترین ماه های سال در هامبورگ است و فصل شلوغ گدشگری این شهر محسوب می گردد. اگر دوست ندارید در ایام شلوغی سفر کنید، فصل پاییز هم آب و هوای مطلوبی دارد و هم جمعیت گردشگران کمتر است.

هزینه های سفر

هزینه محل اقامت

هزینه اقامتگاه ها در آلمان، نسبت به بسکمک از کشورهای اروپایی ارزان تر است. هاستل ها به تعداد فراوان وجود دارند و قیمت آنها بین 10 تا 30 یورو بابت اقامت در یک شب در خوابگاه است. برای یک اتاق خصوصی باید شبی حدود 50 یورو بپردازید. وای فای رایگان یکی از امکانات استاندارد هاستل ها است و هزینه اقامت شامل صبحانه رایگان هم می گردد. هتل های ارزان هم تقریبا قیمتی برابر با اتاق خصوصی هاستل دارند و برای اقامت در آنها باید بین 45 تا 65 یورو بابت یک اتاق کوچک به همراه حمام خصوصی و امکانات پایه بپردازید.

یکی دیگر از انتخاب هایی که دارید، پیدا کردن محل اقامتی در سایت Airbnb است. برای اقامت در اتاق های اشتراکی باید 22 یورو بپردازید و برای اجاره یک آپارتمان کامل هزینه اقامت در حدود 45 یورو است. البته کمپ زدن در طبیعت هم در آلمان غیرقانونی است و برای اقامت باید حتما از کمپ های اختصاص داده شده استفاده کنید. برای اقامت در کمپ باید 5 تا 20 یورو بپردازید.

هزینه غذا

غذا در آلمان معمولا بسیار ارزان است. با پرداخت 2 تا 4 یورو می توانید از فروشنده های خیابانی غذا بخرید. وعده های غذایی در بسکمک از کافه ها بین 9 تا 15 یورو قیمت دارند. ساندویچ های نیمه آماده حدودا 5 یورو هستند. فست فودهایی مثل مک دونالد حدودا 7 یورو هزینه دارند. یک وعده غذای سنتی آلمانی در کافه به همراه نوشیدنی، 14 یورو می گردد. غذاهای ترکی، خاورمیانه و آسیایی را با 5 یورو می توانید نوش جان کنید. غذاهای بهتر در رستوران های معمولی 20 یورو قیمت دارند. اگر تصمیم دارید خودتان آشپزی کنید، هزینه خرید مواد غذایی مورد نیاز برای یک هفته 35 تا 65 یورو می گردد.

هزینه حمل و نقل عمومی

قطارهای پرسرعت در آلمان بسیار رایج و البته گران هستند. قطارهای بین شهر ارزان تر 40 تا 70 یورو بابت بلیت درجه 2 هزینه دارند. برای اینکه در آلمان سفر بین شهری ارزان تری داشته باشید باید قطارهای شبانه یا منطقه ای را انتخاب کنید. اتوبوس های بین شهری بین 15 تا 30 یورو قیمت دارند. در آلمان، هر چه زودتر بلیط تهیه کنید، قیمت آنها ارزان تر است بنابراین اگر زمان بندی سفر شما معین است، معطل نکنید و زودتر بلیط مورد نظرتان را رزرو کنید.

در سفرهای درون شهری، وسایل حمل و نقل عمومی قابل اطمینان هستند و بلیط های تک سفره آنها بین 1 تا 3 یورو قیمت دارد. علاوه بر این می توانید بلیط های روزانه بگیرید که قیمت های خوبی دارند. اگر دوست دارید دوچرخه سواری کنید، با پرداخت روزانه 18 یورو می توانید دوچرخه کرایه کنید و برای گشت و گذار در شهر از آن استفاده کنید.

هزینه فعالیت های تفریحی

موزه های آلمان بین 1 تا 15 یورو هزینه ورودی دارند. تورهای دوچرخه سواری و کروز رودخانه 24 تا 40 یورو است. بیشتر تورهای گشت شهری بین 12 تا 25 یورو هزینه دارند.

میانگین هزینه روزانه پیشنهادی: 40 تا 60 یورو

البته این هزینه پیشنهادی در شرایطی است که در هاستل اقامت کنید، کمتر بیرون غذا بخورید و بیشتر وعده های غذایی را خودتان بپزید و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. با به کار بستن نکات زیر می توانید این هزینه را از این مقدار هم کاهش دهید.

صرفه جویی در هزینه ها

از فروشنده های خیابانی غذا بخرید

در سراسر آلمان، فروشنده های غذای خیابانی بهترین سوسیس ها را عرضه می کنند. این غذاهای سریع و ارزان حدودا 2 تا 3 یورو هزینه دارند.

غذاهای قومی ارزان بخورید

بهترین و ارزان ترین غذاهایی که در آلمان می توانید پیدا کنید، غذاهای ترکی و خاورمیانه ای هستند. با پرداخت 5 یورو می توانید بهترین غذاها را سفارش دهید که اتفاقا با ذائقه ما سازگارتر، سیرکننده، لذیذ و ارزان است.

از تورهای رایگان استفاده کنید

در شهرهای بزرگ آلمان، از جمله هامبورگ، تورهای گشت شهری رایگان برگزار می گردد. این تورها بهترین راه برای دیدن شهر و آشنایی با تاریخ و فرهنگ آن است. بدون پرداخت هیچ پولی می توانی شهر را ببینید و با اهالی در ارتباط باشید.

قطارهای مورد نظرتان را زودتر رزرو کنید

قطار در آلمان گران است اما اگر زودتر آن را رزرو کنید، ارزان تر می گردد. برای سفرهای بین شهری خود برنامه بریزید و بلیط تان را یک هفته زودتر بخرید تا از تخفیف 40 تا 50 درصدی بهره مند شوید. البته این بلیط ها از نظر تعداد، محدودیت دارند بنابراین باید در برنامه سفرتان انعطاف داشته باشید.

استفاده از خدمات اشتراک خودرو

اگر زمان سفر شما قابل تغییر و انعطاف پذیر است، از سرویس اشتراک گذاری خودرو BlaBlaCar استفاده کنید و یک سفر را بین چند نفر مشترک شوید. این سفر ممکن است بین شهری یا حتی به مقصد کشورهای دیگر باشد. از این سفر می توانید به نحو احسن برای برقراری ارتباط با اهالی شهر استفاده کنید. رانندگان این سرویس تایید شده هستند و استفاده از آن کاملا امن است. البته گاهی اوقات بسکمک از سفرها لغو می شوند به همین دلیل است که باید در برنامه سفرتان کمی تغییر ایجاد کنید.

استفاده از سایت کوچ سرفینگ

با استفاده از خدمات این سایت می توانید بدون پرداخت هیچ هزینه ای در منزل یکی از اهالی شهر اقامت کنید. از مزایای استفاده از این روش این است که علاوه بر اینکه پولی بابت اقامتگاه نمی پردازید، با اهالی شهر از نزدیک ارتباط برقرار می کنید و یک راهنمای محلی در اختیار دارید که شما را به گشت و گذار در شهر می برد.

جاذبه های گردشگری

هامبورگ، دومین شهر بزرگ آلمان و هشتمین شهر بزرگ اروپا است. موقعیت جغرافیایی آن به نحوی است که راه ارتباط دریا با گذرگاه های آبی داخلی آلمان را میسر کرده است. این شهر را بیشتر به خاطر بندر معروفش می شناسند، بند هامبورگ که 100 کیلومتر بین روخانه های Norder و Süderelbe را در بر می گیرد. این شهر علاوه بر اینکه یک قطب حمل و نقل و تجارت در آلمان است، تعدادی از مهم ترین مراکز تجاری و فرهنگی اروپا را میزبانی می کند. ضمناً، این شهر، یکی از توریستی ترین شهرهای آلمان است و جاذبه های گردشگری فوق العاده ای دارد که در ادامه با تعدادی از آنها آشنا می شویم.

واندرلند (Wunderland)، سرزمین مینیاتوری

این سرزمین مینیاتوری، بزرگترین مدل خط آهن دنیا است. این جاذبه جدید و جذاب بیش از 12 هزار متر راستا راه آهن و 890 قطار دارد. این شهر در ابعادی وسیع ساخته شده و 1150 مترمربع وسعت دارد و البته قرار است باز هم وسیع تر گردد و در زمان تکمیل شدن، وسعت آن به دو برابر می رسد. از ویژگی های جذاب این سرزمین مینیاتوری بخش هایی از آن است که به کشورهای مختلف اختصاص دارد. همچنین فرودگاهی که هواپیماهای آن پرواز می کنند. بیش از 300 هزار لامپ، این سرزمین کوچک را روشن می کند و 200 هزار مجسمه کوچک انسانی دارد. اگر بلیط خود را برای سر زدن به این مجموعه آنلاین رزرو کنید، دیگر در صف های بلند خرید بلیط معطل نمی شوید.

بندر هامبورگ

تعدادی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر هامبورگ در بندر هامبورگ قرار دارند. این بندر 100 کیلومترمربع وسعت را در بر می گیرد و بهترین و جذاب ترین راه برای گشت و گذار در آن، با قایق است. تورهای زیادی از مبدا Landungsbrücken برای گشت و گذار در بندر برپا می گردد. از جذابیت های این منطقه، راستاهای پیاده رو است که در منطقه قرن نوزدهمی واقع شده که زمانی انبارهای بزرگ تنباکو و میوه های خشک و قهوه در آن قرار داشته است. یکی دیگر از جاذبه های این منطقه، پل 3/9 کیلومتری Köhlbrandbrücke است که از بندر می گذرد.

موزه و گالری هنری Kunsthalle

این موزه که یکی از بزرگترین گالری های هنری آلمان است در سه ساختمان جدا ولی مرتبط با هم، واقع شده است. از مهم ترین و دیدنی ترین آثار آن می توان به نقاشی ها و تزیینات محراب ها اشاره کرد که توسط هنرمندان محلی قرن چهاردهم، شانزدهم و هفدهم ساخته شده است. مجموعه ای ارزشمند از آثار هنری هنرمندان آلمانی و فرانسوی قرن نوزدهم در کنار مجموعه آثار هنری مدرن و معاصر از دیگر بخش های دیدنی این مجموعه است. تورها و برنامه های سرگرم کننده برای بچه ها در این مرکز در نظر گرفته شده است. یکی از مهم ترین بخش های این مجموعه، یکی از بزرگترین گالری های هنر و عکس مدرن در اروپا است که باید برای تماشای آن وقت بگذارید.

تالار شهر هامبورگ (Rathaus)

در مرکز بخش قدیمی شهر هامبورگ، این بنای دیدنی واقع شده است که به سبک نئورنسانس ساخته شده و در سال 1897 تکمیل شده است. این مجموعه دارای 647 اتاق است و بسکمک از آنها به روی عموم باز است و در رویداد سالانه شب موزه ها می توانید از آنها دیدن کنید. تورهای همراه با راهنما برای بازدید از این مجموعه وجود دارد و این فرصت را دارید تا دولتمردان محلی را حین انجام وظایف ببینید. از اینجا خیابان بزرگ Mönckebergstrasse که مهم ترین خیابان اقتصادی و خرید هامبورگ است به کلیسای قرن چهارهمی سنت پیتر منتهی می گردد که یک برج ناقوس 133 متری دارد.

کلیسای میکائیل مقدس (St. Michaels Church)

هامبورگ، کلیساهای متعددی دارد که مشهورترین آن همین کلیسای سنت میکائیل است. این کلیسا به سبک باروک بین سال های 1750 تا 1762 ساخته شده است و یکی از مهم ترین نمادها و جاذبه های تاریخی شهر است. از برج بلند 132 متری آن، که از طریق پله و بالابر قابل دسترسی است، می توانید به یک سکوی بازدید برسید که چشم اندازهای پانورامای بسیار زیبایی از شهر و بندر را به نمایش می گذارد. از دیگر دیدنی های این مجموعه تاریخی، سردابه ای است که 2425 نفر در آن به خاک سپرده شده اند. در یک حیاط در بخش شرقی کلیسا، موزه ای وجود دارد که بازدید از آن، خالی از لطف نیست. از دیگر کلیساهای نزدیک که بد نیست به آن هم سر بزنید، کلیسای باشکوه قرن چهاردهمی سنت جیمز است که محراب هایی از قرون وسطی دارد.

موزه هنر و صنایع دستی

موزه هنر و صنایع دستی هامبورگ، جزو برترین موزه های المان است و به نمایش هنرهای کاربردی از مناطق مختلف اختصاص دارد. این موزه در سال 1874 پایه گذاری شده و از موزه ویکتوریا و آلبرت لندن الهام گرفته است. این مجموعه به خاطر نمایشگاه های دیدنی از ابزار و وسایل، نقره از شمال آلمان و بخش مرتبط با چین و آسیای شرقی مشهور است. مجموعه های بی نظیری از ظروف و اشیای چینی و وسایل قدیمی موسیقی هم در این موزه نگهداری می گردد.

موزه بین المللی دریانوردی

یک موزه عالی برای آشنایی با تاریخ غنی دریانوردی در هامبورگ است که در یک بنای تاریخی واقع شده و نمایشگاه های متعددی از تاریخچه 3 هزار سال ارتباط انسان با دریا به نمایش گذاشته است. آثار هنری، مدل وسایل حمل و نقل دریایی و صنایع دستی و ابازرهای مرتبط با دریانوردی، گوشه ای از آثار به نمایش درآمده در این موزه است.

یکی دیگر از جاذبه های هامبورگ با موضوع دریا و دریانوردی، کشتی Rickmer Rickmers است که در سال 1896 ساخته شده و است وامروزه به عنوان موزه مورد استفاده قرار می گیرد. کشتی MS Cap San Diego، یک کشتی باری مربوط به دهه 1960، موزه دیگری است که بازدید از آن خالی از لطف نیست. بازدید از این موزه شامل سر زدن به بخش های مختلف کشتی از جمله اتاق های موتور است. امکان اقامت شبانه در کشتی در اتاق های اختصاصی وجود دارد. زیردریایی شوروی به نام B-515 امروزه به عنوان یک موزه برای بازدید عموم بازگشایی شده است.

پارک های Planten un Blomen و Wallringpark

در منطقه بزرگ و تفریحی St. Pauli تعدادی از بزرگترین فضاهای باز و پارک های شهر قرار دارند از جمله باغ گیاه شناسی قدیمی و پارک هایی مثل Wallringpark. پارک Planten un Blomen در سال 1821 ساخته شده مکانی فوق العاده برای یک پیک نیک خانوادگی است. شب ها، اجراهای زنده موسیقی و آبنمای موزیکال برای بازدیدکنندگان برپا می گردد. از پارک Wallringpark فقط چند دقیقه پیاده تا برج مخابراتی 272 متری هاینریش هرتز فاصله دارید. از رستوران گردان این برج می توانید چشم اندازهای بسیار زیبایی از شهر را ببینید و لذت ببرید.

موزه هامبورگ

این موزه در سال 1908 افتتاح شده و امروزه یکی از آثار ملی حفاظت شده آلمان است. از دیدنی های این موزه می توان به حیاط داخلی آن اشاره کرد و مجموعه هایی از صنایع دستی و دایوراماهایی از بندر هامبورگ که تاریخ شهر را به نمایش می گذارند. مدل های کوچک کشتی ها و نمایشگاه ها و فیلم های مرتبط با رویدادهای مهم شهر مثلا آتش سوزی بزرگ سال 1842، از دیگر بخش های دیدنی موزه است. تورهای انگلیسی زبان همراه با راهنما برای بازدید از این موزه وجود دارد.

گورستان Ohlsdorf

این گورستان یکی از مهم ترین و بزرگترین گورستان های شهری دنیا است. بیش از 1/5 میلیون نفر در این گورستان به خاک سپرده شده اند. تعداد زیادی از کشته شدگان جنگ در بخش مخصوصی از این گورستان، دفن شده اند. اعضای جبهه مقاومت ضد نازی از دفن شدگان این گورستان هستند. شاید فکر کنید که گورستان، نمی تواند جاذبه گردشگری باشد اما سالانه بیش از دو میلیون نفر به این گورستان سر می زنند و از بناهای یادبود و موزه های ان دیدن می کنند. در کنار 17 کیلومتر راستاهای این گورستان باغ های سرسبزی واقع شده است. از بناهای یادبود این گورستان می توان به یادبود اتو ادوارد لئوپولد فون بیسمارک (Bismarck) نخستین صدراعظم آلمان اشاره کرد.

دریاچه های الستر (Alster)

نقطه مرکزی منطقه داخلی هامبورگ، این دو دریاچه مصنوعی است که به رود الستر و البه متصل می شوند. خیابان های تاریخی و میدان های دیدنی شهر در اطراف این دریاچه ها قرار دارند. منطقه مشهور پیاده روی این بخش، passagens نام دارد. تورهای قایق سواری برای گشت و گذار در منطقه وجود دارد. کافه های قدیمی و مدرن میزبان حضور گردشگران هستند. بزرگترین مرکز خرید شهر یعنی مرکز خرید Ballindamm در همین بخش واقع شده است. این دریاچه ها برای تفریحاتی مثل قایق سواری یا اسکیت در زمستان محبوب هستند و پارک ها و باغ های زیبای در اطراف آنها واقع شده است. منطقه Pöseldorf، با کالری ها، بوتیک ها و کافه های دیدنی در کنار کانال های زیبا از مناطق محبوب گردشگران و اهالی شهر است. اگر در ماه سپتامبر به هامبورگ سفر می کنید، حتما در نمایشگاه خیابانی Alstervergnügen شرکت کنید و از حضور در کنسرت ها و تفریحات جذاب آن لذت ببرید.

موزه ی قوم شناسی

موزه قوم شناسی هامبورگ در سال 1879 افتتاح شده و یکی از بزرگترین موزه های اروپا است. بیش از 700 هزار صنایع دستی و اسناد مرتبط با اقوام مختلف در این موزه به نمایش درآمده است. نمایشگاه های مختلف با موضوع هنر و فرهنگ آفریقا و مناطق مختلف دنیا به همراه نمایشگاهی از آلات موسیقی قدیمی در این موزه دیده می گردد.

منطقه آلتونا (Altona)

بر فراز کرانه رود البه، منطقه سرزنده آلتونا واقع شده است که میزبان خانه های نئوکلاسیک متعددی است که بیشتر آنها، جزو آثار تاریخی حفاظت شده کشور است. یک موزه در این منطقه به نام موزه آلتونا وجود دارد که در آن آثاری مرتبط با ژئولوژی، اقتصاد و طبیعت نواحی اطراف به نمایش درآمده است. صنایع دستی و آثار هنری مزتبط با دریا و دریانوردی، مدل های قدیمی از کشتی ها و سایر وسایل مرتبط با دریانوردی از بخش های مختلف این موزه است. در این منطقه دیدنی های مختلفی چون بازارچه ماهی وجود دارد. ماهیگیری و تماشای چشم اندازهای رودخانه و بندر از دیگر جاذبه های این منطقه است.

بندر موزه (Museumshafen Oevelgönne)

منطقه محبوب Oevelgönne میزبان تونل جدید البه است که 3/5 کیلومتر طول دارد و از زیر رود البته و موزه بندر می گذرد. این تونل در سال 1977 ساخته شده است. این منطقه تاریخی میزبان 20 کشتی قدیمی است که هنوز کار می کنند و قدمت برخی از آنها به قرن نوزدهم برمی گردد. در این موزه هم مثل سایر موزه های دریایی، آثار مرتبط با دریانوردی به نمایش درآمده است. تماشای کشتی های قدیمی و قایق های زیبای قدیمی از جذابیت های این موزه است.

خانه تاریخی Jenisch Haus

در منطقه Klein Flottbek، پارک زیبای Jenischpark یکی از بزرگترین پارک ها و فضاهای سبز شهر واقع شده است. در این پارک، یک خانه تاریخی قرن نوزدهمی به سبک نئوکلاسیک وجود دارد که بازدید از آن یکی از بخش های جذاب سفر شما خواهد بود و سبک زندگی قشر مرفه را در قرن نوزدهم نشان می دهد. این خانه بخشی از موزه آلتونا است. غیر از این عمارت، یک خانه تاریخی دیگر به نام خانه Ernst-Barlach در این پارک وجود دارد که در آن می توانید از تندیس های زیبا، نقاشی ها و آثار هنری دیدن کنید.

باغ وحش Tierpark Hagenbeck

در شمال غربی هامبورگ، باغ وحشی واقع شده است که در سال 1907 پایه گذاری شده و در آن مجموعه ای از حیوانات توسط یکی از ماهیگیران محلی به نام Carl Hagenbeck نگهداری می شد. این باغ وحش هنوز هم توسط نوادگان همان فرد اداره می گردد. این باغ وحش، اولین باغ وحش در دنیا بود که برای حیوانات، محیطی بزرگ و ویژه بدون قفس و در فضای باز در نظر گرفته بود. همچنین، اولین موزه ای بود که حیوانات را بر اساس گونه دسته بندی کرد.

سفرهای روزانه از مبدا هامبورگ

سفر به هامبورگ، با وجود جاذبه های گردشگری زیاد، سفری کامل و جذاب است اما اگر می خواهید در سفر به آلمان به چند مقصد دیگر هم سر بزنید می توانید این سفرهای کوتاه یک روزه را امتحان کنید.

Willkomm-Höft

این منطقه فقط چند کیلومتر با هامبورگ فاصله دارد و ترمینا فرابر Schulau است. روزانه 50 کشتی از این منطقه عبور می کنند. برای دیدن این منظره جذاب می توانید از هابمورگ برای سر زدن به اینجا برنامه ریزی کنید.

Schloss Ahrensburg

این منطقه در 23 کیلومتری شمال شرقی هامبورگ در شهر Ahrensburg واقع شده است و به خاطر قلعه ی قدیمی اش، مشهور است. این قلعه در حال حاضر به موزه تبدیل شده و بسکمک از تزیینات و وسایل داخلی آن به همان حالت اصلی باقی مانده اند. این قلعه در سال 1595 ساخته شده است و بازدید از آن تجربه جذابی است که شما را با تاریخ و فرهنگ این کشور آشنا می کند.

مناطق Vierlande و Marschlande

این دو منطقه در ده کیلومتری جنوب شرقی هامبورگ واقع شده است و شامل نواحی حاصل خیز و کم ارتفاع بین رود البه و geest heathland است. در اینجا منظره های جذاب و شهرها و روستاهای کوچک و دیدنی زیادی وجود دارد. در این روستاها می توانید از کلیساهای کوچک و قدیمی متعددی بازدید کنید و از گشت و گذار در طبیعت بی نظیر آن لذت ببرید.

رژیم غذایی

در سفر به کشورهای خارجی، یکی از تفریحات محبوب گردشگران، سر زدن به رستوران ها و امتحان کردن غذاهای محلی هر منطقه است. در هامبورگ علاوه بر فروشنده های خیابانی، رستوران های زیادی وجود دارد که غذاهای محلی آلمان را سرو می کنند. اگر در سفر تصمیم گرفتید که به رستوران سر بزنید و غذا بخورید، این بخش از مطلب به شما کمک می کند که غذای مورد نظر خود را از منوی رستوران انتخاب کنید. در ادامه چند غذایی که می توانید در هامبورگ نوش جان کنید آشنا می شویم.

Fischbrötchen

نام این غذای سنتی که با ماهی تهیه می گردد، از نام یک منطقه در هامبورگ گرفته شده است که در زمان های قدیم، یک دهکده ماهیگیری بود. برای تهیه این غذا، صاف ماهی را می پزند یا در تابه سرخ می کنند و موادی چون پیاز، بیکن و میگو به آن اضافه می کنند. صاف ماهی یکی از ماهی هایی است که به وفور در آلمان مورد استفاده قرار می گیرد به خصوص در نواحی شاقتصادی آلمان و اصلی ترین ماهی مورد استفاده در تهیه چیپس و ماهی است. البته این روزها این ماهی بسیار کمیاب شده اما در خیابان های Finkenwerder می توانید رستوران های زیادی را پیدا کنید که این ماهی را به بهترین نحو ممکن طبخ می کنند.

Labskaus

اگر می خواهید غذای سنتی ماهیگیران و دریانوردان قدیمی هامبورگ را امتحان کنید، باید این غذا را نوش جان کنید. این غذا را با گوشت گاو نمک سود شده، پوره سیب زمینی و پیاز می پزند و با انواع ترشی و تخم مرغ نیمرو به عنوان ساید دیش سرو می کنند. در بسکمک از کشورهای اروپایی این غذا به شکل های مختلف تهیه می گردد. غذایی است که مطمئنا از خوردن آن لذت می برید ضمن اینکه ظاهری بسیار اشتهابرانگیز دارد.

Grünkohl

این غذای لذیذ را معمولا در فصل زمستان و در روزهای سرد در شمال اروپا تهیه می کنند. غذایی لذیذ و سالم که چندین ساعت به آرامی مراحل پخت را طی می کند. پوره سیب زمینی یا سیب زمینی سرخ کرده و انواع سوسیس به عنوان ساید دیش این غذا تهیه می گردد.

Aalsuppe

قدمت این سوپ که یکی از قدیمی ترین دستورهای غذایی هامبورگ است به کتاب آشپزی منتشر شده در سال 1788 برمی گردد. امروزه این سوپ را با آب گوشت، گوشت گوساله، سبزیجات، میوه های پخته و دامپلینگ می پزند. این غذا را معمولا به عنوان غذای اصلی سرو می کنند.

Rote Grütze

بعد از خوردن غذاهای دریایی و گوشتی هامبورگ، بد نیست که با دسرها و شیرینی جات هامبورگی هم آشنا شوید. این غذای لذیذ با توت های قرمز تابستانی، شیر، سس وانیلی و بستنی تهیه می گردد. این غذا مخصوص این منطقه نبوده و از جای دیگری آمده است اما امروزه در آشپزی شمال آلمان بسیار رایج است. قرمز، رنگ سنتی این غذا است ولی در کافه ها و رستوران ها، به رنگ های دیگری چون سبز و زرد و آبی هم پیدا می گردد.

Franzbrötchen

این شیرینی لذیذ که شبیه به رول فرانسوی است، با دارچین و کره فراوان تهیه می گردد و علاوه بر هامبورگ در شهرهای اطراف هم می توانید آن را پیدا کنید. این شیرینی از کرواسان فرانسوی الهام گرفته و از قرن نوزدهم در آلمان رواج پیدا کرده است. به طور سنتی آن را معمولا فقط با شکر و دارچین طعم دار می کنند ولی امروزه برخی از قنادی ها و نانوایی ها از تخمه کدو، شکلات و مارزیپان هم استفاده می کنند.

منبع: کجارو
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 764

به "همه چیز درباره شهر هامبورگ آلمان" امتیاز دهید

4 کاربر به "همه چیز درباره شهر هامبورگ آلمان" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره شهر هامبورگ آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید