دولت بعدی با آمریکا مذاکره می کند؟

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، خبرنگاران : عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأیید اینکه دولت آینده اصولگرا هیچ برنامه ای برای مذاکره با آمریکا ندارد، گفت: مگر مذاکره با آمریکا برای برجام به کدام نتیجه رسید که حالا دوباره از جانب ما بخواهد مذاکره شود؟

دولت بعدی با آمریکا مذاکره می کند؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از نامه نیوز، شخصیت های اصولگرای متعددی برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری تصمیم جدی گرفتند اما بزرگان این جریان چندان نگران نیستند؛ آنها می گویند مثل سال 96 نهایتا به دو کاندیدا می رسیم.

غلامرضا مصباحی مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز درباره تعدد نامزدهای اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 گفت: از الان برای نتیجه گیری خیلی زود است، ظاهرا اراده کسانی که نقش آفرین هستند، آن است که بتوانند شخصیت ها و تشکل های سیاسی را گردهم بیاورند و با مدیریت کاری کنند بیشتر از دو کاندیدا از این جریان در صحنه رقابت حاضر نباشد.

وی درباره تأثیر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر انتخاب نامزد نهایی اصولگراها یادآور شد: ما چنین تصوری نداریم چون تجربه 42 ساله پیروزی انقلاب نشان داده که ملت ما مستقل تصمیم می گیرد و مسئولین ما هم مستقل عمل می کنند و تحت تأثیر جریانات حزبی آمریکا مثل دموکرات ها و جمهوری خواهان قرار نمی گیرند.

سخنگوی جامعه روحانیت تأکید کرد: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نباید تأثیر جدی روی انتخابات ما داشته باشد. کشورهایی که نوعی وابستگی سیاسی و اقتصادی به آمریکا دارند شاید از انتخابات آمریکا تأثیر بپذیرند اما ایران که هیچ گونه وابستگی سیاسی به آمریکا ندارد، چنین تصوری بی معنا است.

وی در واکنش به ادعای جریان رقیب که می گوید اشتیاق شخصیت های اصولگرا برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری به خاطر آن است که رئیس جمهور آینده با رئیس جمهور امریکا دست می دهد و آنها می خواهند کسی باشند که در آن عکس حضور دارد گفت: کسانی که چنین تصوری دارند در عالم خیال زندگی می کنند، نه در عالم واقع. این افراد قبلا می گفتند اف ای تی اف تصویب نمی شود تا خودشان بیایند سر کار آن وقت تصویبش کنند. این دیدگاه ها خیلی بچه گانه و کوته بینانه است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأیید اینکه دولت آینده اصولگرا هیچ برنامه ای برای مذاکره با آمریکا ندارد، یادآور شد: مگر مذاکره با آمریکا برای برجام به کدام نتیجه رسید که حالا دوباره از جانب ما بخواهد مذاکره شود که چه امتیاز دیگری بدهیم؟ امتیازات را دادیم.

وی در پاسخ به این سئوال که سیدابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 مورد حمایت جامعه روحانیت مبارز بود، آیا با ایشان صحبتی برای انتخابات 1400 داشتید؟ گفت: خیر، ما صحبتی نکردیم. ایشان هم با ما صحبتی نداشتند.

مصباحی مقدم درباره شانس نامزد جریان اصلاح طلب در انتخابات سال آینده اظهار کرد: اطلاعات ما نسبت به آنها ضعیف است. اصلاح طلبان برای شرکت یا عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری هنوز حرف و حدیث دارند بنابراین الان نمی توان به این سئوالات پاسخ داد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1183

به "دولت بعدی با آمریکا مذاکره می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت بعدی با آمریکا مذاکره می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید