دزدیده شدن پیروز تکذیب شد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، پیروز تنها توله یوزپلنگ به جامانده از ایران یوز ماده در سمنان اکنون 5 ماهگی را گذرانده در سلات کامل در پارک پردیسان به سر می برد و دزدیده هم نشده است.

دزدیده شدن پیروز تکذیب شد

به گزارش ایرنا، چندی پیش خبری مبنی بر دزدیده شدن پیروز تنها توله یوزپلنگ ایران (یوز ماده در اسارت سمنان) پخش شد در حالی که علیرضا شهرداری تیمارگر حیات وحش که وظیفه حفاظت از پیروز را بر عهده دارد در ویدویی اظهار داشت که حال پیروز خوب است و اتفاقی نیفتاده است.

وی گفت: الان 16 شب است که با پیروز در فضای باز سایت پارک پردیسان می خوابم، چون باید پوشش بدن پیروز به مرور به هوای سرد عادت کند، از این رو اینکه هم روز و هم شب در مهمانسرا و فضای بسته باشد اتفاق خوبی نیست و باید بدنش با تغییر دما عادت کند و به تناسب فصل مقاوم گردد.

وی درباره زمان جدا شدنش از پیروز شرح داد: فعلا هنوز این جدای زود است، چون یوز ها در طبیعت در این سن هم وابستگی زیادی به مادرشان دارند بنابراین اگر الان بخواهم این وابستگی را کم کنم و شب توله را تنها بگذارم اذیت می گردد روی این حساب شب ها در کنارش در فضای باز سایت پردیسان می خوابم تا بدن پیروز کم کم به تغییر دما عادت کند.

وی تاکید نمود: شایعه ای مبنی بر اینکه پیروز را دزدیدند صحت ندارد؛ کسانی که این حرف ها را می زنند قطعا می خواهند فالوور جمع نمایند.

10 اردیبهشت ماه سال جاری سه توله یوز در توران سمنان به جهان آمد و بارقه امیدی در دل دوستداران محیط زیست ایجاد شد، چون یوز گونه ای در خطر انقراض است، اما مادر توله ها را تحویل نگرفت؛ دو توله تلف شد؛ اکنون پیروز سومین توله 5 ماهه است و در پردیسان زندگی می نماید و حالش هم خیلی خوب است.

منبع: فرارو
انتشار: 18 مهر 1401 بروزرسانی: 18 مهر 1401 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2067

به "دزدیده شدن پیروز تکذیب شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "دزدیده شدن پیروز تکذیب شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دزدیده شدن پیروز تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید