خط فراوری فیلم پلاستیکی چندلایه لمینت شده در قزوین افتتاح شد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، خط فراوری فیلم پلاستیکی چند لایه لمینت شده و سلفون حرارتی را در شهرک کاسپین در استان قزوین با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افتتاح کرد.

خط فراوری فیلم پلاستیکی چندلایه لمینت شده در قزوین افتتاح شد

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در سفر خود به استان قزوین خط فراوری فیلم پلاستیکی چند لایه لمینت شده و سلفون حرارتی را در شهرک کاسپین افتتاح کرد.

این واحد با 5 میلیون دلار سرمایه گذاری و 10 هزار تن ظرفیت فراوری سالانه به عنوان نخستین و عظیمترین فراوری کننده محصولات چاپی عمومی و ویزیت در صنعت چاپ ایران به بهره برداری سید.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این مراسم گفت: ظرفیت های علم و فناورانه خوبی در استان قزوین وجود دارد. مراکز علمی و آموزشی و نیروی انسانی خلاق از جمله این ظرفیت ها است. پیش از این نیز سرمایه گذاری مناسبی برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در استان صورت گرفته است که ادامه دار خواهد بود. در این سفر اتفاقات خوبی در حوزه گسترش زیست بوم فناوری و نوآوری برای استان رخ می دهد.

ستاری ادامه داد: در بازدید از شهرک های صنعتی مختلف در استان قزوین مانند کاسپین و البرز هر بار دستاوردی جدید مشاهده می کنم که خود نشان از توانمندی متخصصان در این استان دارد. در این زمینه می توان به سرمایه گذاری در حوزه ساخت موتور های کم مصرف 3 سیلندر یک و شش برای صنعت خودرو اشاره نمود که یک اقدام دانش بنیانی و کاری عظیم است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز قطعا از این حرکت حمایت می نماید. امیدوار هستیم در امسال فراوری انبوه این موتور شروع گردد.

ستاری در بخش بعدی به فعالیت های حوزه کشاورزی اشاره نمود و اضافه کرد: مباحث امنیت غذایی در این حوزه دارای اهمیت است. در حوزه کشت بافت نهال و فراوری هسته های اولیه عاری از انواع ویروس فعالیت های وسیعی با سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت گرفته است و معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری نیز از این اقدامات حمایت می نماید.

رئیس بنیاد ملی نخبگان همچنین با اشاره به اشتغالزایی شرکت های دانش بنیان اعلام کرد: سال گذشته بیش از 300 هزار اشتغال مستقیم توسط این شرکت ها یاجاد شد و فروشی 120 هزار میلیارد تومانی داشتند. در حال حاضر نیز شاهد حضور شرکت هایی با ارزش بیش از 150 هزار میلیارد تومان روی تابلوی هستیم. در امسال قطعا شاهد رشد 40 تا 50 درصدی این شرکت ها خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1021

به "خط فراوری فیلم پلاستیکی چندلایه لمینت شده در قزوین افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خط فراوری فیلم پلاستیکی چندلایه لمینت شده در قزوین افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید