حمایت 44 هزار میلیارد ریالی صندوق توسعه ملی از گردشگری

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، از مجموع 571 هزار میلیارد ریال سپرده گذاری ریالی اجرا شده به وسیله صندوق توسعه ملی، تا کنون 44 هزار میلیارد ریال به صنعت گردشگری تخصیص یافته است.

حمایت 44 هزار میلیارد ریالی صندوق توسعه ملی از گردشگری

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از صندوق توسعه ملی، از مجموع 571 هزار میلیارد ریال سپرده گذاری ریالی اجرا شده به وسیله صندوق توسعه ملی، تا کنون 44 هزار میلیارد ریال به صنعت گردشگری تخصیص یافته است.

طبق تحقیقات به عمل آمده، به علت وجود عایدی های نفتی، توسعه صنعت گردشگری در کشور های نفت خیز به مراتب کمتر از کشور های وارد کننده نفت می باشد؛ این در حالی است که ایران با داشتن تمدن دیرینه و مکان های گردشگری بی نظیر و تنوع آب و هوایی، توانمندی بالایی در جذب گردشگر داشته و با توجه به اتمام منابع نفتی در آینده ای نه چندان دور، این صنعت می تواند جایگزین مناسبی برای نفت گردد و ارز مورد احتیاج کشور را تأمین کند.

با توجه به اینکه یکی از اولویت های اعطای تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی در بخش گردشگری احداث و تأمین تجهیزات هتل، مراکز اقامتی، مراکز تفریحی و مجتمع های رفاهی و بین راهی می باشد، این صندوق با اعلام اینکه محدودیتی در اعطای منابع به بخش گردشگری ندارد، حاضر به توسعه هر چه بیشتر این صنعت به ویژه در استان ها و حمایت از بخش خصوصی فعال در این بخش بوده و در صورت ارائه طرح های قابل قبول از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، منابع اقتصادی مورد احتیاج آن ها را تأمین خواهد نمود.

بعلاوه این صندوق آمادگی دارد در صورت امکان بازپرداخت تسهیلات از محل عایدی های ارزی، نسبت به تأمین اقتصادی طرح های بخش گردشگری بصورت ارزی هم اقدام نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 مهر 1400 بروزرسانی: 12 مهر 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1726

به "حمایت 44 هزار میلیارد ریالی صندوق توسعه ملی از گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت 44 هزار میلیارد ریالی صندوق توسعه ملی از گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید