جزئیات تصمیم تازه وزارت ورزش در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، به گزارش خبرنگاران، وزارت ورزش شنبه گذشته میزبان نشستی بود که به منظور آنالیز وضعیت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال برای واگذاری برگزار گردید.

جزئیات تصمیم تازه وزارت ورزش در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس

این نشست با حضور مشترک اعضای هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، اعضای هیات مدیره و مدیران کل مجلس، دو معاون وزیر ورزش (جمشید تقی زاده و محمدرضا داورزنی) همراه با امیر حسین فتحی و محمدحسن انصاری فرد مدیران استقلال و پرسپولیس برگزار گردید.

پایگاه خبری وزارت ورزش تنها به اطلاع رسانی در مورد برگزاری این نشست بسنده کرد و اینکه نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد روند و نحوه واگذاری سرخابی ها، توضیحاتی ارائه داده بودند؛ حال آنکه نشست مورد نظر با دو مصوبه همراه بود که مدیران پرسپولیس و استقلال موظف به انجام آنها ظرف مدت زمان یک هفته شده اند.

به گفته جمشید تقی زاده معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان های وزارت ورزش، یکی از این دو مصوبه شامل هر دو باشگاه می گردد و یکی از آنها فقط مربوط به استقلال می گردد. مصوبات این نشست به این توضیح است:

1- اعضای هیات مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال موظف هستند ظرف مدت زمان یک هفته نسبت به قرارداد با نهاد اقتصادی یا کارگزار بورس که واجد شرایط مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار است، اقدام لازم را داشته باشند. این اقدام به منظور فراهم شدن مقدمات لازم برای تسریع در اجرای قانون بودجه 98 و فرآینده خصوصی سازی و همچنین ارائه راه کار و چگونگی برطرف ایرادات در قانون واگذاری، مورد تاکید نهاده شد.

2- اعضای هیات مدیره استقلال با قید فوریت موظف شدند حداکثر تا یک هفته مستندات لازم برای تغییر سهام این باشگاه از خاص به عام را برای مجمع ارسال نمایند تا اعضای مجمع با تشکیل نشست فوق العاده نسبت به صدور آن اقدام لازم را داشته باشند.

تقی زاده در تبادل نظر با خبرنگاران ضمن اعلام این مصوبات گفت: یکشنبه هفته آینده نشست دیگری در محل وزارت ورزش خواهیم داشت. مدیران سرخابی ها باید تا آن موقع نتیجه این اقدامات را گزارش دهند. به همین دلیل بر پیگیری مصوبات و نتیجه گیری لازم ظرف مدت زمان یک هفته تاکید شده است.

وی توضیح داد: طبق بند ه تبصره 2 قانون بودجه98، باید تا خاتمه شهریورماه زمینه واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال فراهم می شد اما شیوه ای که برای واگذاری پیشنهاد و مصوب شده بود، در عمل قابل اجرا نبود. به همین دلیل بود که بحث اصلاح قانون مطرح و مصوب شد که موضوع در قالب لایحه دو فوریتی توسط وزارت اقتصاد و امور دارایی تدوین و تقدیم هیات دولت گردد.

معاون وزیر ورزش با تاکید بر اینکه وزارت ورزش با اصلِ خصوصی به طور کامل موافق است، ابراز امیدواری کرد که به واسطه انجام اصلاحات لازم، شرایط برای این مهم به زودی مهیا گردد.

به گزارش خبرنگاران، یکی از پیش شرط های لازم برای واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، عام بودن سهام آنها است؛ مسئله ای که در ثبت اولیه باشگاه پرسپولیس اعمال شده اما در مورد باشگاه استقلال احتیاج به تغییر دارد چرا که سهام این باشگاه با عنوان خاص ثبت شده است.

خبرنگاران پیش از این در گزارش هایی با عنوان تغییر سهام استقلال از خاص به عام و عام شدن سهام استقلال در بن بست سازمان خصوصی سازی به این موضوع پرداخته بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 408

به "جزئیات تصمیم تازه وزارت ورزش در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تصمیم تازه وزارت ورزش در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید