تهرانگردی عصرانه در ماه رمضان برگزار می گردد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از اجرای برنامه تهرانگردی عصرانه تا خاتمه ماه مبارک رمضان اطلاع داد.

تهرانگردی عصرانه در ماه رمضان برگزار می گردد

پرهام جانفشان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، اظهار داشت که به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی (28 اردیبهشت) برنامه های متنوعی در دو بخش شهروندی و مخاطب خاص برگزار می گردد.

وی با اعلام این که تهرانگردی عصرانه برای عموم شهروندان از روز جهانی موزه تا سرانجام ماه مبارک رمضان برگزار می گردد، اضافه کرد:

موزه ها تبلور تمدن و فرهنگ یک جامعه و ملت محسوب می شوند که شناخت درست از آن ها باعت توسعه یافتگی خواهد شد، چرا که توسعه پایدار شهری ارتباط مستقیم با حفظ باورها و داشته های فرهنگی گذشتگان دارد.

وی برگزاری نمایشگاه های موضوعی در موزه های اداره کل میراث فرهنگی استان تهران و برگزاری مسابقه عکاسی را از دیگر برنامه های هفته میراث فرهنگی مطرح نمود و از عموم شهروندان خواست برای ثبت نام در تورهای رایگان عصرانه نام خانوادگی خود را به سامانه 5000203000100 ارسال نمایند.

بعلاوه، مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران با اشاره به برگزاری همایش روز جهانی موزه در استان تهران روز یک شنبه 29 اردیبهشت، واقع در سالن اجتماعات بنیاد سینمایی فارابی، در شرح برنامه های تخصصی موزه های زیرنظر این اداره کل شرح داد:

در این هفته نشست اصالت شناسی تکنیک موزائیکی در ساخت آبگینه، کارگاه نقاشی روی سفال و ورکشاب نقاشی روس سفال و شیشه در موزه آبگینه و سفالینه های ایران، نمایشگاه فرش های ممتاز محرابی در موزه فرش، نمایشگاه و نشست تخصصی طب، دیروز، امروز در موزه رضا عباسی، و کارگاه ورکشاپ نقاشی پشت شیشه در موزه نقاشی پشت شیشه برگزار می شوند.

جانفشان تاکید نمود:

علاقه مندان می توانند برای شرکت در برنامه های اعلام شده و کسب اطلاعات بیشتر به سایت اداره کل میراث فرهنگی استان تهران به نشانی www.tehran.ichto.ir مراجعه نمایند.

منبع: کجارو / میراث آریا
انتشار: 9 خرداد 1401 بروزرسانی: 9 خرداد 1401 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1967

به "تهرانگردی عصرانه در ماه رمضان برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تهرانگردی عصرانه در ماه رمضان برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید