آشنایی با فرهنگ کشورهای دنیا در گلوبال ویلیج دبی

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، گلوبال ویلیج دبی

گلوبال ویلیج دبی در جاده شیخ محمد بن زاید در شهر دبی واقع شده است. گلوبال ویلیج دبی مرکزی برای نمایش فرهنگ کشور های مختلف است. این مرکز ادعا دارد بزرگترین پروژه توریستی، مرکز خرید و فرهنگی می باشد. گلوبال ویلیج دبی از مهمترین جاذبه های فصلی دبی بوده و دارای رستوران های مختلف، مراکز خرید و خیلی جذابیت های دیگر است. از همه مهمتر گلوبال ویلیج دبی همه کشور های دنیا را با هم آشنا می نماید. کار فوق العاده ای که هیچ رویداد دیگری شاید قادر به انجام دادن آن نباشد. این مکان هر ساله 5 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می نماید. گلوبال ویلیج شامل 27 نمایشگاه است و هر کدام از آنها 75 کشور با فرهنگ های متنوع را به نمایش می گذارند. این نمایشگاه ها در فصل های سرد سال از ماه های اکتبر تا آوریل برگزار می شوند.

آشنایی با فرهنگ کشورهای دنیا در گلوبال ویلیج دبی

گلوبال ویلیج دبی در امتداد دریاچه دبی در سال 1996 تاسیس شد. در ابتدا تنها چند غرفه کوچک برای نمایش فرهنگ کشورهای مختلف وجود داشت. اما در همان سال اول 500 هزار نفر بازدید کننده را به خود جذب کرد. بعد از آن در سال 2004 حدود 38 کشور در این نمایشگاه شرکت کردند. و نزدیک 2.20 میلیون بازدید کننده داشت. هم اکنون تعداد نمایشگاه ها و فروشگاه ها در این مکان فرهنگی و تفریحی زیاد شده است. حدود 23 رستوران و کافه با فرهنگ های متنوع در گلوبال ویلیج مشغول فعالیت هستند. این رستوران ها غذاهای معتبر هر کشوری را ارائه می دهند. علاوه بر رستوران ها بیش از 120 بوفه حاوی غذا های خوشمزه وجود دارد. در گلوبال ویلیج بیش از 13 هزار نمایش فرهنگی به اجرا گذاشته می گردد. اگر نگران خرید تان هستید، بیش از 35 هزار مرکز خرید در این مکان یافت می گردد.

نمایشگاه MENA گلوبال ویلیج دبی

گلوبال ویلیج دبی، نمایشگاه های زیادی از خاورمیانه گرفته تا آفریقای شمالی دارد. نمایشگاه MENA قلب نمایش های فرهنگی و از همه مهمتر نمایانگر مردم آن نواحی است. نمایشگاه MENA شامل نواحی امارات متحده عربی، یمن، عراق، لبنان، سوریه، ایران، بحرین، کویت، عمان می باشد.

نمایشگاه خاور دور در گلوبال ویلیج دبی

گلوبال ویلیج دبی نماد کشور های زیادی است. در نمایشگاه خاور دور جذابیت ها و تولیدات کشورهایی چون ژاپن، کره جنوبی، اندونزی، فیلیپین، چین و تایلند وجود دارند.در این نمایشگاه می توانید با فرهنگ کشورهای خاور دور آشنا شوید.

نمایشگاه اروپا در گلوبال ویلیج دبی

گلوبال ویلیج دبی، نشانگر فرهنگ های اروپایی هم است. در نمایشگاه اروپا می توانید چیزهای زیادی را تجربه کنید. از لباس های مرسوم اروپایی گرفته تا عطر و خاطرات زیاد دیگر. این نمایشگاه شامل کشورهای ترکیه،بوسنی،بالکان و روسیه است.

نمایشگاه آفریقا در گلوبال ویلیج دبی

گلوبال ویلیج دبی در نمایشگاه آفریقا، فرهنگ بیش از 15 کشور را به نمایش می گذارد. این کشور ها شامل کنیا، اوگاندا، تانزانیا، سنگال، اتیوپی، آنگولا، زیمباوه، سودان، ماداگاسکار، نیجریه، آفریقای جنوبی و غیره می باشند. نمایشگاه افریقا تولیدات، هنر و سنت های کشور های مختلف را نشان می دهد. نمایشگاه مصر و موروکو هم در این مکان قرار دارند.

نمایشگاه امریکایی ها در گلوبال ویلیج دبی

گلوبال ویلیج دبی شامل نمایشگاه آمریکایی ها نیز می باشد. این نمایشگاه فرهنگ وسیعی از آمریکای شمالی، مرکزی و جنوبی را به نمایش می گذارد. زندگی و فرهنگ به روش آمریکایی را می توانید در بیش از 48 کشور شرکت کننده آمریکای جنوبی و شمالی ببینید.

نمایشگاه آسیای جنوبی در گلوبال ویلیج دبی

گلوبال ویلیج دبی برای هر کسی جذابیت خاصی دارد. نمایشگاه آسیای جنوبی برای اولین بار در سال 2019 در گلوبال ویلیج شرکت نموده بود. در این نمایشگاه فرهنگ، هنر و تولیدات کشور هایی چون سریلانکا، نپال و بنگلادش به نمایش گذاشته شده بود. غرفه های پاکستان، افغانستان و هند در این بخش قرار داشتند.

نقشه گلوبال ویلیج دبی

در گلوبال ویلیج دبی، گشت و گذار کار دشواری است. اگر برای اولین به این مکان رفته اید، احتمال گم شدنتان زیاد است. برای همین بهتر است تصویر نقشه گلوبال ویلیج را در گوشی همراهتان ذخیره کنید. اگر دوست دارید نقشه گلوبال ویلیج در دستتان باشد، می توانید از ورودی آن را تهیه کنید. نقشه گلوبال ویلیج به شما یاری می نماید تا مسیرتان را هر چه سریعتر پیدا کنید.

چه چیز هایی از گلوبال ویلیج باید بخریم؟

گلوبال ویلیج دبی در واقع هزاران تولیدات منحصر به فرد و عجیب و غریب برای خریدن دارد. چون تعداد آن ها زیاد است شاید فراموش کنید چه بخرید. خرید کردن از لذت بخش ترین کارها برای بازدید کنندگان است. در اینجا لیستی از صنایع دستی کشور های مختلف را برای شما می آوریم تا حتما در بازدید از گلوبال ویلیج آنها را بخرید.

روغن آرگان از کشور موروکو، عسل از یمن، ادویه جات از نیجریه، روسری و شال از کشور مصر، وسیله های چوبی و شیشه ای از هند، زعفران از ایران، کره شیا و صابون سیاه آفریقایی، عطر گل رز و قهوه از ترکیه

بهترین رستوران های گلوبال ویلیج دبی

گلوبال ویلیج دبی شامل 27 رستوران و 120 بوفه است. در گلوبال ویلیج کمبود مواد غذایی اصلا وجود ندارد. در اینجا می خواهیم معروفترین و بهترین رستوران های گلوبال ویلیج را معرفی کنیم.

رستوران پاپا جونیور گلوبال ویلیج

گلوبال ویلیج دبی رستوران معروفی به نام پاپا جونیور دارد. این رستوران تایلندی در فود کورت مقابل نمایشگاه خاور دور واقع شده است. اگر به این رستوران رفتید حتما سوپ Tum Yum را امتحان کنید.

رستوران باب توما در گلوبال ویلیج دبی

گلوبال ویلیج دبی رستورانی به نام باب توما با غذاهایی از کشور سوریه دارد. این رستوران غذا های خوشمزه ای دارد که حتما باب میلتان است. رستوران باب توما در فودکورتی مقابل غرفه چینی هاست.

رستوران Grand Barbeque

گلوبال ویلیج دبی رستوران های زیادی دارد. یکی از مشهور ترین رستوران های آن، Grand Barbeque است. این رستوران هندی هم کباب های گیاهی و هم غیر گیاهی همراه با ادویه مخصوص کاری ارائه می دهد. رستوران در نزدیکی نمایشگاه هندی ها می باشد.

رستوران آل داهان

گلوبال ویلیج دبی رستورانی با غذاهای مصری به نام Al Dahhan دارد. این رستوران حاوی غذاهای سنتی و قدیمی مصر است. رستوران آل داهان در ناحیه Fantasy Island واقع شده است.

رستوران کبابچی گلوبال ویلیج دبی

گلوبال ویلیج دبی یک رستوران معروف از کشور ترکیه به نام کبابچی دارد. از کباب های معروف آن، کباب آدانا مخلوطی از گوشت چرخ نموده و فلفل قرمز می باشد. و همچنین کباب مرغ همراه با سس قرمز تند از غذاهای خوشمزه رستوران است.

زمان نمایشگاه های گلوبال ویلیج

گلوبال ویلیج دبی در تمام فصل های سال نمایشگاه ندارد. هر ساله به خاطر هوای گرم دبی، معمولا در فصل های سرد سال نمایشگاه برگزار می گردد. بیست و سومین و آخرین نمایشگاه گلوبال ویلیج از 30 اکتبر 2018 تا 6 آوریل 2019 برگزار شده بود.

نکاتی مهم در خصوص گلوبال ویلیج

گلوبال ویلیج دبی مکان خیلی وسیعی است. و اتفاقات متفاوتی در سراسر آن روی می دهد. اگر می گوییم وسیع واقعا اغراق نمی کنیم. مکانی با مساحت 17،200،000 متر مربع. در نتیجه مطمئنا نمی توانید همه جای آن را بگردید. بنابراین قبل از آغاز به گشت گذار نمایشگاه ها و مکان های مورد علاقه خود را در اولویت قرار دهید. آدینه ها ویکشنبه ها جمعیت زیادی برای بازدید می آیند. در این روزها می توانید از آتش بازی هم لذت ببرید. همچنین از تخفیفات آخر هفته هم می توانید بهره ببرید. اگر با شلوغی مسئله ای ندارید، تعطیلات آخر هفته روزهای خوبی برای بازدید است. به یاد داشته باشید برای بازدید از گلوبال ویلیج باید بلیط تهیه کنید. می توانید به طور آنلاین به وسیله اینترنت هم بلیط بخرید.

گلوبال ویلیج دبی از زیباترین مکان هایی است که بایستی در سفر به دبی حتما از آن دیدن کنید. گلوبال ویلیج چون خیلی بزرگ است در بازدید از آن از هم جدا نشوید، چون به آسانی همدیگر را گم می کنید. برای جلوگیری از ایجاد صف و شلوغی، در وقت تعیین شده حضور یابید. در ورودی حتما نقشه گلوبال ویلیج را دریافت کنید. در این صورت زمان خود را از دست نخواهید داد. و به خاطر بزرگ بودن نمایشگاه می توانید سریعتر مکان مورد نظر خود را پیدا کنید. در گلوبال ویلیج به خاطر داشته باشید لباس مناسب و راحتی بپوشید. از قلم نیاندازید هوای دبی خیلی گرم است. همچنین به همراه داشتن حیوانات خانگی در نمایشگاه ممنوع می باشد.

منبع: دلتابان
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 208

به "آشنایی با فرهنگ کشورهای دنیا در گلوبال ویلیج دبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با فرهنگ کشورهای دنیا در گلوبال ویلیج دبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید