تشریح اولویت های وزارت صنعت، معدن وتجارت برای رونق تولید

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، به گزارش خبرنگاران به نقل از صدا و سیما رضا رحمانی در تشریح برنامه های وزارت خانه در حوزه صنعت و معدن در تبریز افزود: ابلاغ نقشه راه معدن برای اولین بار از نیمه دوم سال 97 اجرا شده است و انتظار داریم یک انقلاب معدنی و تولیدی راه اندازی کنیم.

تشریح اولویت های وزارت صنعت، معدن وتجارت برای رونق تولید

وی گفت: شاه بیت فعالیت این وزارتخانه رونق ساخت داخل است و قطعات مورد نیاز محصولات داخلی قرار است در داخل تولید و از واردات جلوگیری شود.

وزیر صمت با بیان اینکه صادرات به کشورهای همسایه جدی گرفته شده است ادامه داد: نقش صادرات در رونق تولید غیر قابل انکار است و کیفی سازی تولید یکی از راه هایی که حتماً باعث رونق تولید می شود و هر کالایی که تولید می شود باید کیفیت قیمت مناسب و خدمات پس از فروش داشته باشد.

وی یادآور شد: اگر کیفی سازی تولیدات در اولویت نباشد، قطعاً حرف ها فقط شعار خواهد بود و باید همت تولید کننده ها نیز بر این اصل باشد.

رحمانی با بیان اینکه طرح های ویژه در رشته های مختلف صنعتی و مناطق مختلف کشور برای رونق تولید برنامه ریزی شده است گفت: متأسفانه با وجود هزار کیلومتر ساحل در کشور در حوزه صنایع دریایی فعالیت چشمگیری نداشته ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت مناطق گفت: امسال برای هر ظرفیتی که در مناطق مختلف وجود دارد، برنامه ریزی و برای اولین بار آمایش سرزمینی تهیه شده است.

وی با بیان اینکه حل مشکل بیکاری و گرانی و ایجاد رونق در بازار با رونق تولید گره خورده است گفت: راهکار اصلی حل مسائل کشور تولید است و فرمایش رهبر معظم انقلاب بالاتر از قانون و دستورالعمل است و نیازی به صدور قانون نیست و هر کس در هر جا از دستش برمی آید باید کاری انجام دهد.

رحمانی تاکید کرد: امسال صنعتگران، معدن کاران و فعالان تولید، با عزم پایدار و همت بیشتر برای تحقق فرمایش رهبرانقلاب عمل خواهند کرد و این موضوع نوید سال پر رونقی در تولید را می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 تیر 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 106

به "تشریح اولویت های وزارت صنعت، معدن وتجارت برای رونق تولید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشریح اولویت های وزارت صنعت، معدن وتجارت برای رونق تولید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید