ترامپ از ترس معترضان به پناهگاه کاخ سفید فرار کرد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، نیویورک تایمز در گزارشی فاش کرد، عوامل سرویس مخفی آمریکا جمعه گذشته با نزدیک شدن جمعیت معترضان به کاخ سفید، دونالد ترامپ و خانواده اش را به پناهگاه زیرزمینی این کاخ منتقل کردند.

ترامپ از ترس معترضان به پناهگاه کاخ سفید فرار کرد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا به نقل از ایسنا، جمعه گذشته که صدها معترض به مرگ جورج فلوید مقابل کاخ سفید تجمع کرده بودند و با سرویس مخفی درگیر شده بودند، سرویس مخفی دونالد ترامپ و خانواده اش را به پناهگاه زیرزمینی کاخ سفید منتقل کردند.

از این پناهگاه برای حفاظت در مقابل حملات تروریستی احتمالی استفاده می شود. براساس این گزارش، ترامپ و خانواده اش از این اتفاق ترسیدند، با این حال مشخص نیست چه اتفاقی موجب شد تا سرویس مخفی دست به این اقدام بزند.

چند دقیقه بعد از انتشار این مطلب خبری، ترامپ در پیامی توییتری نوشت: اخبار جعلی!

سخنگوی کاخ سفید یکشنبه به دیلی میل گفت: کاخ سفید درباره پروتکل ها و تصمیمات امنیتی اظهارنظر نمی کند.

در مواقع اضطراری، سرویس مخفی آمریکا باید فورا رئیس جمهوری را به پناهگاه زیرزمینی که به عنوان مرکز عملیات های اضطراری ریاست جمهوری در کاخ سفید شناخته می شود، منتقل کنند. در جریان اعتراضات جمعه گذشته، بیش از 60 افسر سرویس مخفی زخمی شدند.

این پناهگاه زیر زمینی جایی است که دیک چنی، معاون رئیس جمهوری وقت آمریکا در 11 سپتامبر 2001 زمانی که تروریست ها چهار هواپیما را ربودند، به آنجا پناه برد. جورج بوش که آن زمان رئیس جمهوری آمریکا بود، در واشنگتن حضور نداشت.

براساس گزارش نیویورک تایمز، ترامپ، خانواده اش و مشاورانش با حضور صدها معترض که به سمت سرویس مخفی و افسران پلیس حرکت می کردند و اندکی با کاخ سفید فاصله داشتند، به حالت هشدار درآمده بودند. طبق این گزارش، ترامپ یا اطرافیان او اصلا با خطری روبرو نبودند.

شبکه خبری سی ان ان امروز (دوشنبه) به نقل از یک مقام کاخ سفید و یک مقام امنیتی گزارش داد، رئیس جمهوری آمریکا و همراهانش کمتر از یک ساعت در پناهگاه زیرزمینی کاخ سفید حضور داشتند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 954

به "ترامپ از ترس معترضان به پناهگاه کاخ سفید فرار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ از ترس معترضان به پناهگاه کاخ سفید فرار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید