برنامه های ویژه بیمه ما برای توسعه بیمه های عمر و سرمایه گذاری

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، شرکت بیمه ما به نام یکی از شرکت های بیمه خصوصی کشور برنامه های ویژه ای را برای توسعه بیمه های عمر و سرمایه گذاری تدارک دیده و با این برنامه ها پیروز شده است که سود مشارکت در این پوشش بیمه ای را هر سال افزایش دهد.

برنامه های ویژه بیمه ما برای توسعه بیمه های عمر و سرمایه گذاری

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، در حالی که سود مشارکت بیمه های عمر سال 96 شرکت بیمه ما 19.6 درصد بوده این رقم در سال 97 به 22.5 درصد، در سال 98 به 23.4 درصد و در سال گذشته بیش از 17 درصد افزایش یافته و به 40.934 درصد رسیده است.

بر اساس این گزارش، شرکت بیمه ما علت افزایش سالانه سود مشارکت بیمه های عمر را اقدامات اجرا شده در راستای کاهش هزینه های اداری و همچنین کاهش هزینه های بیمه گری این شرکت نام کرده است.

بر این اساس، بیمه ما تا به امروز بیش از 323 هزار و 279 فقره بیمه نامه عمر صادر کرده و تعداد بیمه گذاران بیمه نامه های جاری شرکت بیش از 243 هزار و 215 نفر اعلام شده است.

آمار نشان می دهد که میانگین سود مشارکت بیمه های عمر شرکت بیمه ما در سال های گذشته نسبت به شرکت های بیمه دیگر بالاتر بوده است.

در عین حال آمار عملکرد پنج ماهه شرکت بیمه ما نشان می دهد که در مجموع 18 درصد حق بیمه صادره این شرکت به بیمه های زندگی اندوخته دار و غیراندوخته دار اختصاص داشته است.

بر اساس این آمار، در پنج ماهه ابتدای سال، بیمه ما پیروز به جذب 1.486 میلیارد و 222 میلیون ریال حق بیمه در رشته زندگی اندوخته دار و همچنین جذب 216 میلیارد و 160 میلیون ریال در رشته زندگی غیراندوخته دار شده است.

این شرکت همچنین تا پایان مردادماه سال جاری 547 میلیارد و999 میلیون ریال در رشته زندگی اندوخته دار و 366 میلیارد و 434 میلیون ریال در رشته زندگی غیراندوخته دار خسارت پرداخت کرده است.

بیمه زندگی (بیمه عمر)، (Life insurance) قراردادی است که میان یک شرکت بیمه و شخص بیمه شونده (یا ضامن وی) منعقد می گردد، که در آن بیمه شونده متعهد به پرداخت مبلغی به صورت مشخص شده (که غالباً در اقساط بلند مدت طراحی می گردد) در قرارداد می گردد و این پرداخت ها تا زمانی مشخص، بسته به نوع قرارداد، ادامه خواهد داشت و با بروز وقایعی چون فوت طبیعی،فوت بر اثر حادثه، نقص عضو بر اثر حادثه، پرداخت هزینه های پزشکی حادثه، ابتلا به بیماری های خاص یا ازکارافتادگی بیمه شده، شرکت بیمه موظف خواهد بود، سرمایه بیمه شده را به بیمه گذار یا به شخص ثالثی که وی مشخص کرده، بپردازد.

این گزارش حاکی است، بیمه عمر و سرمایه گذاری (طرح جامع)، بیمه عمر و سرمایه گذاری جام مهر (طرح مشترک)، طرح پوشش تکمیلی درمان (طرح سپاس پلاس)، طرح مستمری مکمل دوران بازنشستگی، تامین آتیه فرزندان و عمر مانده بدهکار از انواع پوشش های بیمه عمر و سرمایه گذاری در شرکت بیمه ما است.

بیمه عمر و سرمایه گذاری (طرح جامع):

بیمه عمر و سرمایه گذاری طرح جامع ترکیبی از یک بیمه عمر و یک اندوخته سرمایه گذاری بوده که علاوه بر ارائه پوشش خطر فوت و برخی پوشش های اضافی، درآمدهایی را با تضمین یک نرخ سود سرمایه گذاری مشخص در زمان حیات نصیب بیمه گذار می کند.

در این بیمه پوشش فوت با انتخاب یک سرمایه پایه فوت فراهم می گردد که قابلیت افزایش را در سال های آینده خواهد داشت و تنها در صورت فوت بیمه شده در مدت بیمه نامه به استفاده کنندگان پرداخت می گردد.

پوشش حیات هم با جمع آوری و انباشت بخشی از وجوه پرداختی بیمه گذار در یک اندوخته سرمایه گذاری، تامین می گردد که این اندوخته می تواند با هدف تامین دوره بازنشستگی یا سایر مقاصد مالی فرد در آینده، تشکیل شده است.

بیمه عمر و سرمایه گذاری جام مهر (طرح مشترک):

یکی از طرح های تعریف شده از بیمه نامه های عمروسرمایه گذاری، بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری مشترک (طرح جام مهر) است. در این طرح در قالب یک بیمه نامه دو نفر تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرند.

از مهم ترین مزایا و ویژگی های مربوط به این طرح، پوشش بیمه ای برای دو نفر در قالب یک بیمه نامه بوده که این امر منجر به کاهش هزینه های اداری و سایر هزینه های بیمه گری در مقایسه با خرید جداگانه بیمه نامه ها خواهد شد.

همچنین چنانچه در هر سال بیمه ای بیمه شده اول قرارداد قبل از بیمه شده دوم فوت کند، بیمه شده دوم بدون پرداخت حق بیمه تا انتهای مدت بیمه نامه تحت پوشش بیمه فوت به هر علت خواهد بود.

طرح مستمری مکمل دوران بازنشستگی:

باتوجه به اهمیت ارائه بهترین خدمت در ایام بازنشستگی، شرکت بیمه ما به اجرای طرح مذکور اقدام کرده است. این طرح با هدف مکملی برای حقوق دوران …

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1723

به "برنامه های ویژه بیمه ما برای توسعه بیمه های عمر و سرمایه گذاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های ویژه بیمه ما برای توسعه بیمه های عمر و سرمایه گذاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید