این موجودات نامیرا رویای بشر را زندگی می کنند

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، در طبیعت موجوداتی هستند که به طور طبیعی قادرند به طول عمر بسیار طولانی و یا به صورت بی مرگ زندگی کنند.

این موجودات نامیرا رویای بشر را زندگی می کنند

در جهان موجوداتی وجود دارند که هیچوقت نمی میرند و موجودات دیگری که فرآیند پیری و مرگ در آن ها بسیار طولانی است. این نوع موجودات که به طور عام به عنوان موجودات نامیرا شناخته می شوند، اغلب در دریاها زندگی می کنند. با ما در مجله اینترنتی خبرنگاران همراه باشید تا این موجودات را بشناسید.

موجودات نامیرا

موجوداتی که نمی میرند و توانایی تجدید حیات خود را دارند به عنوان موجودات نامیرا شناخته می شوند. این موجودات به طور طبیعی قادرند به طول عمر بسیار طولانی و به صورت بی مرگ زندگی کنند. در ادامه، برخی از انواع این موجودات نامیرا را نام خواهیم برد.

1. گونه کریپتوبیوتا

این موجودات نامیرا موجوداتی دریایی هستند که قدرت تجدید حیات دارند و برخی از موجودات این گروه ممکن است عمری بیش از 5000 سال داشته باشند. آن ها قادرند در شرایط سخت و بی آبی، کمبود نور و مواد غذایی زنده بمانند.

2. گونه باکتری ترموسیدروباکتر نیوفورمانس

این باکتری که از انواع موجودات نامیرا به شمار می رود، در منابع آب گرم زمینی مانند منابع آب گرم آیسلند و مکزیک پیدا می شود. باکتری های ترموسیدروباکتر نیوفورمانس می توانند در دماهای بسیار بالا و شرایط سخت زندگی کنند و در برخی موارد، تا 130 درجه سانتی گراد نیز زنده می مانند.

3. گونه گیاهی هولدونیا لونگیفولیا

این گیاه آبزی در در شرایط خشکی و شرایط بدون آب نیز زنده مانده و تا 5 سال دوام می آورد. زمانی که شرایط آبی بهبود می یابد، این گیاه دوباره رشد خود را از سر می گیرد.

4. گونه هیدرا

گونه هیدرا، موجودات کوچک آبزی هستند که در آب شیرین یا دریاها یافت می شوند. آن ها توانایی تجدید حیات داشته و به صورت طبیعی قطعات بدنی خود را بازسازی می کنند. برخی از گونه های هیدرا طول عمر بسیار طولانی داشته و ممکن است به مدت چند صد سال زنده بمانند.

5. گونه آمیبا آکانتاموبا

این گونه آمیبا می تواند در شرایط غیرمناسب مانند خشکی بیش از یک صد سال زنده بماند. آکانتاموبا در محیط خشک و بی آبی برای مدت طولانی به حیات ادامه داده و بعد از فراهم شدن شرایط مناسب، به رشد و تکثیر خود را ادامه می دهند.

6. گونه کوکوس راسا

این گونه از درختان نخل در جزایر سیشل یافت می شوند و تا سنی معادل چند صد سال عمر می کنند. کوکوس راسا برخلاف بیشتر گونه های درخت نخل که پس از تولید میوه دچار خشکی و مرگ می شوند، به طور مداوم میوه تولید می کند.

7. چتر دریایی Turritopsis dohrnii

چتر دریایی جاودانه که با نام علمی Turritopsis dohrnii شناخته می شود، اکنون رسما به عنوان تنها موجود جاودانه بدون مرگ شناخته می شود. راز زندگی ابدی، همان طور که معلوم است، فقط زندگی در یک زمان طولانی نیست. همه چیز در مورد جوانی، یا بهتر است بگوییم، از دست رفتن جوانی است. چتر دریایی جاودانه تکثیر می شوند و تا کهنسالی پیش رفته و به جای مرگ دوباره به مرحله ابتدایی رشد باز می گردند و به همین علت تنها موجود نامیرا در کره زمین به شمار می رود.

این فقط چند مثال از موجودات نامیرا هستند و تعداد بسیاری از این موجودات در طبیعت وجود دارند. موجودات نامیرا یک حوزه پژوهشی جالب برای علم پژوهان است که همچنان در حال بررسی و کشف نمونه های جدیدی از این موجودات هستند.

پیشنهاد مطالعه: تشخیص زمان تعویض باتری گوشی را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2168

به "این موجودات نامیرا رویای بشر را زندگی می کنند" امتیاز دهید

1 کاربر به "این موجودات نامیرا رویای بشر را زندگی می کنند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این موجودات نامیرا رویای بشر را زندگی می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید