انتقاد از تخریب یک معبد دینی و تبدیل آن به مرکز تجاری

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، انتقاد از تخریب یک معبد دینی و تبدیل آن به مرکز تجاری صورت گرفت.

انتقاد از تخریب یک معبد دینی و تبدیل آن به مرکز تجاری

انتقاد مسجد جامعی از تخریب یک معبد دینی در تهران

احمد مسجد جامعی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به شرایط خیابان ولیعصر گفت: در سال 88 سند و کتابی در خصوص شرایط خیابان ولیعصر تدوین شد که اتفاقا پیروز حناچی نیز در این فرآیند بسیار حضور فعالی داشتند و با اینکه کارهای پژوهشی و کارشناسی زیادی در این حوزه صورت گرفته اما هنوز تکلیف خیابان ولیعصر معین نیست.

وی با بیان اینکه متاسفانه شرایط خیابان ولیعصر هر روز خرابتر می گردد و باید این اطلاعات به روی ضوابط طرح تفصیلی بنشیند، اضافه کرد: خیابان ولیعصر از پارک ملت به سمت بالا به دلیل پول محور بودن منطقه یک، خراب شده در حالیکه همه ایرانی ها با این خیابان خاطره دارند و خواهان این هستم که زودتر در دستور کار باشد، چرا که این همه مطالعات شده و ضوابط طرح تفصیلی باید با این سندها تطبیق داده گردد.

مسجدجامعی همچنین به تخریب یکی از معابد دینی نیز واکنش نشان داد و اضافه کرد: تهران به چهارراه ادیان شهرت دارد و تا حالا سابقه نداشته که یکی از مراکز دینی تخریب گردد، اما حالا شاهد هستیم که یکی از معابد دینی در محدوده خیابان جمهوری در حال تبدیل شدن به مرکز تجاری است.

وی ادامه داد: سازمان میراث فرهنگی، شهرداری تهران و ... در این موضوع نقش دارند، اما حالا همه آن را حاشا می نمایند و ضروری است گزارشی از این موضوع به شورای شهر ارائه گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1216

به "انتقاد از تخریب یک معبد دینی و تبدیل آن به مرکز تجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد از تخریب یک معبد دینی و تبدیل آن به مرکز تجاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید