افزایش قیمت آیفون 15 پرو کولاک می نماید

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، شایع شده است که مدل های آیفون 15 پرو اپل که اواخر سال میلادی جاری به بازار عرضه می شوند، افزایش قیمت قابل توجهی خواهند داشت.

افزایش قیمت آیفون 15 پرو کولاک می نماید

به گزارش ایسنا، آن طور که از سوی یک منبع تائید نشده در ویبو شایع شده است، اپل سرگرم برنامه ریزی برای افزایش قیمت مدل های آیفون 15 پرو در سال میلادی جاری برای افزایش اختلاف قیمت با آیفون 15 پلاس است. قیمت آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس به ترتیب از 999 دلار و 1099 دلار شروع می گردد؛ بنابراین هرگونه افزایش قیمت، هر دو مدل رده بالای آیفون را برای نخستین بار، به بالای 1000 دلار می رساند.

در این گزارش افزوده شده از آنجا که آیفون 15 و آیفون 15 پلاس، تعدادی ویژگی های منحصر به مدل های پرو مانند جزیره پویا و دوربین 48 مگاپیکسلی خواهند داشت، ضروری است که مدل های پرو و غیرپرو از نظر قیمت، سال جاری اختلاف بیشتری داشته باشند.

اواخر سال گذشته گزارش شد که اپل به طور جدی نگران فروش آیفون 14 پلاس است که قیمت آن از 899 دلار شروع می گردد و فقط 100 دلار کمتر از آیفون 14 پرو است. در نتیجه، این شرکت ظاهرا در حال آنالیز استراتژی های قیمت گذاری مختلف برای تقویت فروش مدل های استاندارد آیفون 15 است.

جف پو، تحلیلگر فناوری در شرکت سرمایه گذاری هایتونگ اینترنشنال سکیوریتیز، این افزایش قیمت را تایید نموده است. با وجود گزارش های متعدد مبنی بر اینکه مدل های سال گذشته آیفون 14، حدود 100 دلار افزایش قیمت خواهند داشت، این اتفاق نیفتاد و قیمت آن ها مانند مدل های آیفون 13 بود.

اپل در سال های اخیر در بازار های خارج از آمریکا، قیمت مدل های آیفون را چند بار افزایش داده است که تا حد زیادی، به علت نوسانات ارزی خارجی بوده است. به عنوان مثال، در انگلیس، قیمت آیفون 14 پرو از 1099 پوند شروع می گردد، در حالی که قیمت آیفون 13 پرو 949 پوند است. افزایش قیمت در آمریکا با توجه به تورم بالاتر از حد میانگین، احتمال دارد.

اپل پیروز شده است قیمت اولیه شش نسل متوالی مدل های Pro بدون تغییر نگه دارد، اما درنهایت قیمت ها احتمالا باید افزایش پیدا کند تا این شرکت بتواند حاشیه سود خود را حفظ کند. معین نیست که آیا آیفون 15 و آیفون 15 پلاس استاندارد هم نسبت به آیفون 14 و آیفون 14 پلاس که قیمت آن ها به ترتیب از 799 دلار و 899 دلار شروع می گردد، افزایش قیمت خواهند داشت یا خیر. انتظار می رود اپل طبق معمول در سپتامبر، سری آیفون 15 را رونمایی کند.

بر اساس گزارش مک رومرز، شایعه شده است که هر چهار مدل آیفون 15 پورت یو اس بی-سی، جزیره دینامیک و قاب کمی خمیده تر دارند، در حالی که بیش از 10 ویژگی و تغییر بیشتر برای مدل های Pro شایعه شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 25 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1402 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2161

به "افزایش قیمت آیفون 15 پرو کولاک می نماید" امتیاز دهید

1 کاربر به "افزایش قیمت آیفون 15 پرو کولاک می نماید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت آیفون 15 پرو کولاک می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید