آمار کلی مهدی طارمی در لیگ پرتغال؛ مهاجم ایرانی آقای پاس گل لیگ

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، مهدی طارمی در این 32 هفته ضمن کسب اسم برترین پاسور لیگ پرتغال، توانسته در بسیاری از زمینه ها به یکی از برترین های این رقابت نام گیرد.

آمار کلی مهدی طارمی در لیگ پرتغال؛ مهاجم ایرانی آقای پاس گل لیگ

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، مهدی طارمی در بازی شب گذشته مقابل فارنسه درخشان ظاهر شد و توانست در 63 دقیقه حضورش در ترکیب پورتو در 4 گلی که تا آن موقع به ثمر رسیده بود، تاثیر مستقیم بگذارد و با 2 گل و 2 پاس گل به برترین بازیکن میدان لقب گیرد.

طارمی با 2 پاس گلی که در این مسابقه فراهم کرد به برترین پاسور لیگ پرتغال تا هفته سی و دوم لقب گرفت. اگر ستاره ایرانی 2 هفته دیگر بتواند این آمار را حفظ کند می تواند اسم آقای پاس گل را از آن خود کند. طارمی اکنون با 9 پاس گل در صدر این اسم جای گرفته و بازیکنانی مثل اورتون و گریمالدو از بنفیکا با 8 پاس گل را پشت سر خود می بیند.

طارمی در زمینه گلزنی البته در رده سوم جای دارد و باید بتواند در 2 بازی به جای مانده 3 گل بزند تا به صدر برسد. تا به امروز سفروویچ از بنفیکا و پدرو گونسالوس از اسپورتینگ با 18 گل در صدر جدول گلزنان جای گرفته اند و طارمی با 15 گل در رده بعدی قرار گرفته است. ستاره ایرانی فصل گذشته توانست با درخشش در ریوآوه اسم برترین گلزن لیگ را بدست آورد و باید دید آیا این اسم دوباره به طارمی خواهد رسید یا خیر؟

در زمینه های دیگر هم مهدی طارمی آماری درخشان از خود به ثبت رسانده است که می خواهیم آن را در جدول زیر آنالیز کنیم:

بیشترین شوت

تانکی از باشگاه فریرا در صدر با 77 شوت در صدر این آمار قرار گرفته است در حالی که مهدی طارمی با 68 شوت در رده ششم جای دارد.

بیشترین پنالتی

سرخیو اولویرا از باشگاه پورتو با زدن 8 پنالتی، بیشترین آمار را از این حیث به ثبت رسانده است. البته می توان گفت بسیاری از این پنالتی ها به وسیله درخشش طارمی کسب شده که اولیویرا 7 گل خود را از این پنالتی ها به ثمر رسانده است.

طارمی با زدن 2 پنالتی در لیگ پرتغال در این 32 بازی در رده نوزدهم قرار گرفته است. هر 2 پنالتی ستاره ایرانی به گل تبدیل شده است.

بیشترین آفساید

میگوئل کاردوسو از بلننسس با 25 آفساید بیشترین آمار را ثبت نموده است. جالب اینجاست دیگر مهاجم بلننسس یعنی کاسیرا با 24 آفساید، نفر دوم این آمار لقب گرفته است که نشان می دهد مهاجمان این باشگاه چقدر در تله آفساید مدافعان حریف قرار می گیرند.

مهدی طارمی هم از این حیث جزو 20 بازیکن برتر لیگ پرتغال نام گرفته است و با 15 بار قرار گرفتن در آفساید از این حیث در رده پانزدهم جای دارد.

موقعیت خطرناک

ریکاردو هورتا از براگا بیشترین موقعیت خطرناک را با عدد 44 بدست آورده و از این حیث در صدر قرار گرفته است. مهدی طارمی هم موقعیت های خوبی در این فصل نصیبش شده که 41 موقعیت خطرناک در رده سوم این آمار جای گرفته است.

بیشترین بازی اجرا شده

مهدی طارمی جزو بازیکنانی بوده که در هر 32 بازی لیگ پرتغال در فصل جاری به میدان رفته است. ستاره ایرانی از حیث در صدر قرار گرفته و در کنار 5 بازیکن تنها افرادی بوده که همواره در مسابقات حضور داشته است.

شوت در چارچوب

موسی مارگا، مهاجم پورتو و مهاجم فصل بعدی الهلال عربستان با 21 شوت در چارچوپ از این حیث در لیگ پرتغال در صدر قرار گرفته است. مهدی طارمی هم با 19 شوت در چارچوب در صندلی پنجم لیگ پرتغال قرار گرفته که نشان می دهد ستاره کشورمان چقدر توانسته در خط حمله فعال و موثر واقع گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1642

به "آمار کلی مهدی طارمی در لیگ پرتغال؛ مهاجم ایرانی آقای پاس گل لیگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار کلی مهدی طارمی در لیگ پرتغال؛ مهاجم ایرانی آقای پاس گل لیگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید