آب گرم لاریجان، آرامش با چاشنی آتشفشان

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، استفاده از فواید چشمه های آب گرم لاریجان فقط محدود به مکان های عمومی نیست. در لاریجان سوئیت های تمام مبله ای وجود دارند که می توانید اجاره کنید. دسترسی به چشمه های آب گرم به صورت لوله کشی و کاملاً بهداشتی در این سوئیت ها ممکن است.

آب گرم لاریجان، آرامش با چاشنی آتشفشان

تفریحات آبی دوست دارید؟ طبیعت را چطور؟ تفریحی که هم آبی باشد هم طبیعی، باب میل تان است؟ احتمالاً آب گرم لاریجان همانی است که هیجان زده تان می نماید. لذت دراز کشیدن در وانی پر از آب گرم را از دست ندهید. هیچ آبگرمکن و پکیجی وجود ندارد. شاید جالب باشد اگر بدانید این آب را آتشفشانی خاموش، گرم نموده!

محدوده البرز میانی، تعداد زیادی چشمه آب گرم دارد. همه آن ها هم به خاطر وجود کوه دماوند است. کوه دماوند الان خواب است. فعالیت آتشفشانی هم ندارد. با این حال می تواند چشمه های آب را گرم کند. کسی چه می داند. شاید روزی دماوند هم بیدار گردد.

چرا باید به آب گرم لاریجان سفر کنیم؟

این سوال چند جواب دارد. اول از همه وجود چشمه های آب گرم است. چشمه های آب گرم محبوب هستند. چون خاصیت درمانی دارند. آن ها سرشار از املاح معدنی هستند. بیماری های مفصلی، پوستی و روحی با یاری آن ها تا حد زیادی بهبود پیدا می نمایند. طبیعت لاریجان نیز زیباست. چشم انداز کوهستانی و هوای پاک. مکانی آرام برای استراحت و به دست آوردن آرامش. دوست ندارید سفری یکی دو روزه به پای کوه دماوند- همان دیو سپید پای در بند- داشته باشید؟

آب گرم لاریجان کجاست؟

لاریجان در محدوده جغرفیایی استان مازندران قرار گرفته است. از راستا هراز می خواهید راهی لاریجان شوید؟ باید در جاده آن قدر برانید که به محدوده گزنک برسید. از آنجا تابلوی لاریجان را می بینید. جاده ای که به لاریجان می رسد، کوهستانی و هزار پیچ است. با این حال خاکی نیست. آسفالت شده و مسئله ای وجود ندارد.

نکات مهم در سفر به آب گرم لاریجان

در لاریجان چند فضای عمومی برای استفاده از چشمه های آب گرم وجود دارد. یکی از آن ها حمام عباسی است. مکانی تاریخی که البته بسیار شلوغ است. شاید به خاطر همین شلوغی، زیاد از شرایط بهداشت آن خوش تان نیاید. استخر آب آهن هم از دیگر فضاهای عمومی است که در آن می توانید تنی به آب بزنید. خبر خوب آن که می توانید استخر خصوصی داشته باشید. در لاریجان سوئیت های تمام مبله ای وجود دارند که می توانید اجاره کنید. همه آن ها وان های بزرگ شبیه به استخر دارند. دسترسی به آب چشمه های طبیعی هم به وسیله لوله کشی و کاملاً بهداشتی فراهم است. دیگر چه چیز از این بهتر؟

با این حال، حوله و وسایل شخصی با خودتان ببرید. اگر بخواهید از مغازه های آنجا خرید کنید، گران تمام می گردد. لاریجان ییلاقی است. بنابراین عسل های طبیعی خوبی دارد. می توانید به عنوان سوغات بخرید.

سفر به وان با خودروی شخصی، لذتی همین نزدیکی ها

غار قوری قلعه، سفر به اعماق زمین

پارک هنرمندان تهران، پاتوق من!

چادر مسافرتی خوب، به فکر یک سقفم

برای خواندن یک جهان مطلب گردشگری به خبرنگاران سر بزنید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 8 اسفند 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 640

به "آب گرم لاریجان، آرامش با چاشنی آتشفشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آب گرم لاریجان، آرامش با چاشنی آتشفشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید