5 چیزی که می توانید با سیب زمینی تمیز کنید

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، سیب زمینی می تواند لکه های کوچک و به خصوص لکه چربی را از روی پیراهن شما پاک کند. تنها کافی است یک سیب زمینی خام را نصف نموده و بر روی لکه بکشید.

5 چیزی که می توانید با سیب زمینی تمیز کنید

سیب زمینی یکی از پرکاربرد ترین و در عین حال خوشمزه ترین مواد غذایی است. اما تنها کاربرد این ماده غذایی خوردن آن نیست بلکه می تواند در تمیز کاری هم به یاری شما بیاید.

وقتی از سیب زمینی صحبت می گردد، کار های زیادی وجود دارد که شما می توانید با آن انجام دهید. ما در اینجا 5 چیزی که می توانید با سیب زمینی تمیز کنید را به شما معرفی خواهیم کرد.

1. عینک:اگر از عینک استفاده می کنید می دانید که بخار گرفتن شیشه های آن می تواند بسیار آزار دهنده و گاهی اوقات حتی خطرناک باشد. به خصوص در شرایط کنونی که همه افراد مجبور به استفاده از ماسک صورت هستند بیش از پیش مطرح می گردد.

برای اجتناب از این اتفاق می توانید یک عدد سیب زمینی را به داخل لنز های عینک خود مالیده تا نشاسته آن مانع از ایجاد بخار شده و یک دید مناسب را برای شما به ارمغان آورد.

2. زنگ زدگی: زنگ زدگی وسایل مانند قیچی می تواند بسیار آزار دهنده باشد. برای تمیز کردن آن تنها کافی است مقداری سیب زمینی خورد شده، جوش شیرین و مایع ظرفشویی را مخلوط نموده و تمامی زنگ زدگی ها را با این ترکیب به راحتی از بین ببرید.

3. جمع کردن خرده های شیشه: هنگامی که وسیله شیشه ای می شکند خرده های آن همه جا پخش شده و تمیز کردن آن کار بسیار سختی است. برای این کار می توانید یک سیب زمینی را از وسط نصف نموده و روی محلی بکشید که در آنجا خرده شیشه ها ریخته شده اند. خواهید دید که با راحتی همه آن ها را جمع می نماید.

4. ظروف فلزی: بسیاری از ظروف آشپزخانه مانند قاشق ها پس از مدتی دچار لکه های زشتی می شوند. سیب زمینی را در آب جوشانده و قاشق های خود را به مدت یک ساعت درون آن قرار دهید. نشاسته به خوبی می تواند تمامی لکه ها را از بین ببرد.

5. لکه های کوچک: سیب زمینی می تواند لکه های کوچک و به خصوص لکه چربی را از روی پیراهن شما پاک کند. تنها کافی است یک سیب زمینی خام را نصف نموده و بر روی لکه بکشید.

منبع: فرادید
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1646

به "5 چیزی که می توانید با سیب زمینی تمیز کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 چیزی که می توانید با سیب زمینی تمیز کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید