گزارشی جدید از پرونده مرگ مارادونا؛ سهل انگاری پزشکان تأیید شد!

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، نتیجه تحقیقاتی که روی پرونده مرگ اسطوره فوتبال آرژانتین اجرا شده، سهل انگاری پزشکان در فرایند درمان کاپیتان پیشین آلبی سلسته را ثابت نموده است.

گزارشی جدید از پرونده مرگ مارادونا؛ سهل انگاری پزشکان تأیید شد!

به گزارش خبرنگاران و به نقل از نشریه گاتزتا دلواسپورت، پزشکان دیه گو مارادونای فقید ممکن است با اتهام قتل روبه رو شوند، چرا که در گزارش پزشکی پفراینده مرگ او به سهل انگاری آنها در فرآیند درمان اشاره شده است.

مارادونا روز 25 نوامبر سال 2020 بر اثر سکته قلبی که چند روز پس از عمل جراحی مغزش به او دست داد، جان سپرد. از آن روز تا کنون پفراینده ای برای تحقیق درباره شناسایی عوامل و مقصران احتمالی در وقوع این اتفاق در جریان بوده و در تازه ترین گزارش منتشر شده توسط پزشکی قانونی آرژانتین، مرگ اسطوره تیم فوتبال ناپولی قابل اجتناب بوده است.

در این گزارش اگرچه تأیید شده که مارادونا به خاطر نارسایی قلبی که از مدت ها قبل هم دچارش بود، جان سپرده است، اما این موضوع هم ذکر شده است که یک سهل انگاری کلی در فرایند درمان و مراقبت از بیمار در مرگ او تأثیرگذار بوده است.

در بخشی دیگر از این گزارش به شرایط آشفته و خارج از کنترل مارادونا در تیگره و فقدان حداقل تجهیزات پزشکی لازم برای مراقبت از مارادونا و عدم هماهنگی های لازم در فرایند مراقبت های پزشکی به خصوص در روزهای پایانی زندگی وی نیز اشاره شده است.

نکته مهم دیگری که در این گزارش از آن یاد شده، عدم اطلاع پزشکان مارادونا از سوابق بیماری های قلبی و عروقی او بوده است، چرا که اسطوره آلبی سلسته هرگز برای درمان این بیماری، فرایند معالجه منظمی نداشته بود.

در نتیجه این دور از تحقیقات، فعلاً هفت نفر مظنون به تأثیرگذاری در مرگ مارادونا هستند؛ لئوپولدو لوکه پزشک شخصی مارادونا، آگوستینا کوساچوف (روانپزشک)، کارلوس دنیل دیاس (روان شناس) و چهار پرستار.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1530

به "گزارشی جدید از پرونده مرگ مارادونا؛ سهل انگاری پزشکان تأیید شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارشی جدید از پرونده مرگ مارادونا؛ سهل انگاری پزشکان تأیید شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید