چینی ها برای سفر به ایران دچار مشکل شدند (تور چین)

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، طبق گفته مسلم شجاعی، دستیار ستادی دفتر بازاریابی و تبلیغات گردشگری، در سه ماه نخست سال جاری نزدیک به 15 هزار و 600 چینی به ایران سفر کردند که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال 96، این آمار هشت درصد کمتر شده است. این خبر در بخش اخبار گردشگری و جدیدترین اخبار گردشگری درباره کاهش سفر چینی ها به ایران و مسائل سفر چینی ها به ایران می باشد.

چینی ها برای سفر به ایران دچار مشکل شدند (تور چین)

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نقل از ایسنا، آنچه در روابط بین الملل ایران رخ داده در تصمیم گیری چینی ها تاثیر داشته است. گردشگران چینی رسانه ها را رصد می نمایند، اخبار منفی را می شوند و این باعث می گردد سفرشان را به ایران به تاخیر اندازند، حتما منظورشان این نیست که سفرشان را کامل کنسل نمایند شاید منتظرند شرایط تثبیت گردد و دوباره سفر به ایران را از سر بگیرند. پیگیری دو مشکل کهنه گردشگران چینی در ایران که استفاده از اقامتگاه های غیرمجاز و راهنماهای بدون مجوز بود و باعث شد کمیسیون ارتقا امنیت گردشگران خارجی به موضوع آن وارد گردد، باید پیگیری گردد. این رویه و الگوی رفتاری رایج در بین شهروندان چینی است حتی در اروپا و آمریکا هم مشابه این مسائل وجود دارد ولی واقعیت آن است که گردشگری امر فرابخشی است و در این ماجرا آنکه تذکر می دهد و جلوگیری می نماید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیست. معاونت گردشگری در میز چین این مسائل را احصا و به مراجع تصمیم گیر که امکان و اختیار دخالت در این مباحث را دارند ارجاع می دهد، شاید آن ها دنبال مکانیزم بهینه ای هستند تا با موضوع برخورد نمایند و یا حتی آن را در مسیر درست راهنمایی نمایند. به هر حال معاونت گردشگری پیگیر مساله گردشگران چینی در ایران است و حتما آن را مطالبه می نماید ولی دستگاه های دیگر در این باره مخیر هستند. درحال حاضر کشور در شرایط خاصی به سر می برد بنابراین ضروری است در گردشگری اندیشیده شده عمل کنیم تا ضربتی اقدام گردد. این خبر در بخش جدیدترین اخبار گردشگری می باشد.

منبع: همگردی
انتشار: 19 دی 1401 بروزرسانی: 19 دی 1401 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2107

به "چینی ها برای سفر به ایران دچار مشکل شدند (تور چین)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چینی ها برای سفر به ایران دچار مشکل شدند (تور چین)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید