ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته آینده

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن بیان اینکه سامانه بارش جدیدی از روز دوشنبه (23آذر) به کشور وارد خواهد شد، از تداوم بارش ها طی هفته جاری اطلاع داد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته آینده

از وبلاگ روشن دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

صادق ضیائیان در گفت وگو با پایگاه اینترنتی مأوا، با اشاره به آخرین نقشه های پیش بینی هواشناسی و بیان اینکه امروز(پنج شنبه21آذر) در سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش پراکنده رخ می دهد، گفت: در سایر مناطق کشور اما، آسمان صاف بوده و به تدریج از اواخر وقت امروز سامانه بارشی از غرب وارد کشور شده و بارش پراکنده باران و برف در نوار غربی کشور پیش بینی می گردد.

او با اشاره به اینکه این سامانه روز آدینه (22آذر) در کشور فعال شده و سبب بارش باران و برف در شمال غرب، غرب، دامنه های زاگرس در جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز، قزوین، البرز، تهران و گاهی رعد و برق در جنوب غرب و جنوب کشور خواهد شد اضافه نمود: همچنین از بعدازظهر روز آدینه (22آذر) در مرکز، شرق و جنوب شرق کشور نیز بارش باران پراکنده پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: روز شنبه (23آذر) نیز در جنوب سیستان و بلوچستان، شمال بوشهر و همچنین روز یکشنبه(24آذر) در شمال غرب کشور بارش پراکنده پیش بینی می گردد این در حالی است که در سایر مناطق کشور جوی آرام و در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش غلظت آلاینده ها پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه از روز دوشنبه (25آذر) به تدریج با ورود سامانه بارشی جدیدی از جنوب کشور، بارش باران و گاعی رعد و برق در جنوب، جنوب غرب و غرب کشور شروع می گردد، توضیح داد: همچنین در جنوب خوزستان، شمال بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس و جزایر شمالی خلیج فارس؛ رگبار و رعد و برق شدت خواهد داشت که در اواخر وقت به همراه شمالی شدن جریان ها در غرب دریای خزر، ابرناکی و بارش در استان گیلان، غرب استان مازندران و اردبیل شروع می گردد.

ضیائیان اضافه نمود: روز سه شنبه(26آذر) این سامانه به جز نوار شرقی کشور در سایر مناطق کشور فعال بوده و در استان های جنوبی بارش باران همراه با رعد و برق و در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش باران و برف را به دنبال خواهد داشت. لازم به ذکر است در نیمه شمالی فارس، جنوب اصفهان، غرب یزد، شمال غرب کرمان، چهارمحال بختیاری، نیمه شمالی کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات شرقی خوزستان بارش باران و برف و در نیمه جنوبی کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، جنوب خوزستان و جزایر شمالی خلیج فارس بارش باران همراه با رعد و برق شدت خواهد داشت.

وی در انتها درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده گفت : آسمان تهران فردا (آدینه 22آذر) ابری با احتمال بارش باران و با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 9 درجه سانتی گراد و طی روز شنبه (23آذر) صاف تا کمی ابری با حداقل و حداکثر دمای 4 و 12 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 560

به "ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید