واکنش سازمان لیگ به صدور رای دادگاه در کرمانشاه علیه فوتبال

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد صدور رای دادگاهی در کرمانشاه علیه فوتبال واکنش نشان داد.

واکنش سازمان لیگ به صدور رای دادگاه در کرمانشاه علیه فوتبال

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، سایت سازمان لیگ فوتبال ایران، صدور رأی دادگاهی در کرمانشاه علیه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ آن هم بخاطر سقوط فوتبالی یک تیم قابل تأمل و عجیب به نظر می رسد.

سازمان لیگ فوتبال ایران با اعلام اینکه پذیرش تعهد به مبانی اساسنامه فوتبال ایران ، رعایت کلیه مفاد اساسنامه فدراسیون فوتبال ، قوانین و مقررات و اجرای تصمیمات اتخاذ شده توسط فدراسیون ، کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا و حصول اطمینان از اینکه کلیه اعضاء باشگاهها ، مقامات و بازیکنان به قوانین یاد شده احترام خواهند گذاشت بدیهی ترین وظیفه هر عضو حقیقی و حقوقی میباشد و نقص آن از هیچ طرفی قابل قبول نیست.

سازمان لیگ فوتبال ایران با اعلام این که استمرار بقاء و صعود و سقوط تیم ها به لیگ های مختلف تابع آئین نامه ها و مقررات جاری و مصوبات فدراسیون فوتبال وفق اساسنامه فدراسیون میباشد و قطعاً تیم هایی که از نظر فنی نتوانند در دوره مسابقات نتایج مطلوبی بگیرند در انتها فصل در انتهای جدول قرار گرفته و به دسته پایین تر سقوط می نمایند و این مسئله امری بدیهی در تمام دنیا فوتبال محسوب شده است و برای همه قابل قبول می باشد.

سازمان لیگ فوتبال با اعلام اینکه سقوط تیم فوتبال راهیان کرمانشاه در فصل 4-1393 برابر مقررات جاری و آئین نامه مصوب فصل مسابقات رخ داده است و درخواست این باشگاه در فرصت مقرر و در چارچوب مقررات و آئین نامه و اساسنامه توسط مبادی ذیربط در فدراسیون فوتبال آنالیز و تصمیم شایسته اتخاذ و اعلام شده است .

در عین حال این باشگاه برخلاف تعهدات اساسنامه ای ضمن نقض اساسنامه فوتبال ایران در مراحل مختلف در محاکم غیر مرتبط طرح دعوا نموده که به دلایل موجه رد شده است . در نهایت در یک اقدام غیر مرتبط در یکی از شعبات دادگاه عمومی شهرستان کرمانشاه طرح دعوی و علیرغم دفاعیه موثر و متقن و مستدل و مستحکم رکن حقوقی فوتبال ، قاضی محترم به صورتی کاملاً نامربوط و غیر مرتبط و غیر متقن و بر خلاف رویه جاری حقوقی حکم به اعلام بطلان تصمیمات هیئت رئیسه محترم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و اعاده تیم سقوط نموده و منحل شده به لیگ یک و الزام فدراسیون به پرداخت خسارت و مسدود نمودن حسابهای ذیربط سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نموده است.

سازمان لیگ فوتبال ضمن احترام کامل به محاکم قضایی جمهوری اسلامی ایران به طور رسمی اعلام می کند :

1- اعلام بطلان تصمیم هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال حکم غیر مرتبط در موضوع صلاحیت مقرره می تواند تبعات و آثار جبران ناپذیر دخالت غیر مرتبط در اساسنامه فوتبال را برای وجهه بین المللی فوتبال ملی فراهم نماید .

2- سقوط تیم فوتبال راهیان کرمانشاه کاملاً بر اساس آئین نامه فصل مسابقات و مقررات وفق اساسنامه مصوب فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران بوده و بر این اساس هیچ حقی برای این تیم و باشگاه متصور نمیباشد

3- پرونده تخلف افراد منتسب به این تیم و باشگاه وفق مقررات برای نقض تعهد اساسنامه ای در رکن قضایی و هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مطرح ومفتوح و به طور جدی آنالیز و تحت پیگرد قرار خواهد گرفت .

4- سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران ضمن اظهار تشکر و سپاس فراوان از دقت نظر هیئت رئیسه محترم قوه قضائیه ، پرونده رأی دادگاه محترم را در دخالت غیر مرتبط با محدوده صلاحیت مقرر به مبادی ذیربط ارجاع و خواستار آنالیز و پیگیری مجدانه و آنالیز سوابق موضوع در چارچوب قوانین و مقررات می باشد .

5- با توجه به گذشت بیش از 4سال از زمان سقوط تیم راهیان کرمانشاه برابر مقررات و آئین نامه و عدم حضور این تیم در مسابقات فصل بعد دسته دوم ، وفق مقررات و آئین نامه این باشگاه هیچ جایگاهی در فوتبال لیگ های مختلف نداشته و در آینده نیز جایگاهی به غیر از طی روند مختلف مسابقات به صورت عادی برای این باشگاه متصور نخواهد بود ، در ضمنً مسئولین این باشگاه نیز با توجه به تخلف محرز آئین نامه ای و نقض ماده 11 اساسنامه فوتبال قادر به عضویت مجدد ذیل اساسنامه فوتبال جمهوری اسلامی ایران در هیچ رده ای نخواهند بود .

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 347

به "واکنش سازمان لیگ به صدور رای دادگاه در کرمانشاه علیه فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان لیگ به صدور رای دادگاه در کرمانشاه علیه فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید