تور آلمان ارزان: هزینه های روزافزون مسکن در آلمان خطر فقر را افزایش داده است

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، یک روزنامه آلمانی با استناد به پاسخ دولت به یک درخواست فراکسیون حزب چپ در مجلس آلمان از افزایش خطر فقر در بین شهروندان آلمانی به علت هزینه های روزافزون مسکن اطلاع داد.

تور آلمان ارزان: هزینه های روزافزون مسکن در آلمان خطر فقر را افزایش داده است

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ان تی وی آلمان در گزارشی نوشت: دورانی که در آن مردم آلمان تقریبا حدود یک سوم عایدی خود را صرف اجاره خانه می کردند دیگر گذشته است. همیشه هزینه های مسکن بیشتر و بیشتر به بار سنگینی روی دوش های شهروندان آلمانی تبدیل شده و آن ها را به سمت فقر سوق می دهد.

روزنامه راینیشن پست آلمان با استناد پاسخ دولت آلمان به یک درخواست کتبی سوسان فرشل، از نمایندگان حزب چپ مجلس آلمان نوشت: هر چهار خانوار مستاجر در آلمان در معرض خطر فقر واقع شده است.

بر این اساس نرخ خطر فقر در بین مستاجران تقریبا دو برابر نرخ خطر فقر در بین افراد صاحب خانه هست. با این همه نرخ صاحبان املاک در معرض خطر فقر نیز در سال های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است.

در اروپا به کسانی به عنوان افراد در معرض خطر فقر تلقی می شوند که از کم تر از 60 درصد عایدی میانگین کل جامعه برخوردارند.

اساس پاسخ وزارت اقتصاد آلمان در سال 2019 نرخ فقر در بین مستاجران 25.3 درصد و دو سال قبل از آن نرخ فقر در این قشر حدود 24.6 درصد بوده است.

بر اساس این گزارش بعلاوه نرخ فقر در بین مالکان آپارتمان به شدت افزایش پیدا نموده است. بین سال های 2017 و 2019 نرخ فقر در این قشر با 4 درصد افزایش به 12.5 درصد رسیده است. در این گزارش آمده است که به وسیله بحران کرونا که اوایل سال 2020 شروع شد احتمالا خطر فقر در بین مستاجران و مالکان تشدید شده است.

سوسان فرشل، در این باره گفته است: از هر پنج نفر در آلمان یک نفر در معرض خطر فقر واقع شده است و در بین مستاجران از هر چهار نفر یکی در معرض این خطر واقع شده است.

این سیاستمدار حزب چپ در آلمان در این باره گفته است: در حالی که دستمزدها راکد بوده و یا به علت همه گیری کرونا حتی کاهش پیدا نموده است اجاره ها به صورت میانگین در حال افزایش است. به این ترتیب همیشه بخش بیشتری از عایدی افراد صرف اجاره می گردد.

هر از چند گاهی در آلمان اعتراضاتی به افزایش اجاره بها وارد می گردد.

بازار مسکن به ویژه در برلین بسیار متشنج شده است. در ماه آوریل دادگاه قانون اساسی آلمان با لغو قانون سقف اجاره خانه موجبات خشم و اعتراضات هزاران نفر از شهروندان برلینی را فراهم کرد.

بر اساس این قانون اجاره 1.5 میلیون واحد ساختمانی در برلین ثابت مانده بود وصاحب خانه ها اجازه افزایش اجاره خانه را نداشتند.

قانون سقف اجاره خانه که در فوریه 2020 تصویب شد اجاره خانه در برلین را تا سقف یازده درصد کاهش داد. بر اساس این قانون قرار بود از نوامبر سال 2021 قراردادهایی که مبلغ آن ها از معیارهای این قانون بیشتر باشد اصلاح شوند. با لغو این قانون احتمال افزایش اجاره بهای واحدها در برلین به وجود آمد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1770

به "تور آلمان ارزان: هزینه های روزافزون مسکن در آلمان خطر فقر را افزایش داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: هزینه های روزافزون مسکن در آلمان خطر فقر را افزایش داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید