هادی ساعی: جریمه را از طلبم کم کنند

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، دارنده دو طلای المپیک و دو طلای جهان در رشته تکواندو که به تازگی با محرومیت و جریمه نقدی روبرو شده است، گفت: طلب زیادی از فدراسیون تکواندو دارم؛ جریمه ام را از همان طلبم کم کنند.

هادی ساعی در گفت وگو با ایسنا، درباره صدور حکم محرومیت یک ساله و 10 میلیون تومان جریمه نقدی از سوی کمیته قضایی فدراسیون تکواندو، اظهار کرد: هم معنوی و هم مادی طلب زیادی از فدراسیون تکواندو دارم، از همان طلبی که دارم جریمه ام را بردارند. این ها از قبل برای من برنامه ریزی کرده بودند و این حکم برایم قابل پیش بینی بود. این ها می خواستند من را عصبانی کنند. من کار آنچنانی نکردم، اما بزرگنمایی کردند و در نهایت به خواسته شان رسیدند.

هادی ساعی: جریمه را از طلبم کم کنند

دارنده دو طلای المپیک و دو طلای جهان، اضافه نمود: از آقای پولادگر به عنوان یک فرد معتقد فقط این انتظار را داشتم که در این دو روز حداقل او و فرهادیان مصاحبه کنند و شهادت بدهند که من هفته گذشته هم به این آقایان جلوی آن ها گفتم که لطفا دیگر اسم من را پشت بلندگو نیاورید و به من خوش آمد نگویید. این حقی است که به گردن فولادگر است. پس از اتفاقات روز پنجشنبه به آقای پولادگر زنگ زدم اما پاسخ تماس من را نداد و دیگر هم با من تماس نگرفت. من هم دیدم وقتی پاسخ نمی دهد، دیگر تماس نگرفتم. به هر حال این ها زیردست مدیر مجموعه هستند و وقتی دید که هفته گذشته به عمد با شیطنت به من بی احترامی کردند، با آن ها برخورد می کرد. من را که محروم کردند، اما آیا با این افراد که تخلف داشتند هم برخورد می شود؟

وی با انتقاد شدید از مسئولان سازمان لیگ تکواندو، گفت: بچه های تیم من چند بار به سازمان لیگ رفتند تا آی دی کارت من را بگیرند اما هر بار به بهانه های مختلف آن را ندادند. آنقدر نمی دانند که گفته بودند سیستم قطع است اما از ما خواستند که ارنج تیممان را با همان سیستم ثبت کنیم؛ وقتی بچه های تیم ما گفتند سیستم که گفتید قطع است، گفتند نه مسئله ای ندارد. فقط دنبال این بودند که اذیت کنند و برای من حاشیه بوجود بیاورند.

ساعی با اشاره به درگیری اش با دبیر سازمان لیگ تکواندو، گفت: آن آقا که اسمش را نمی آورم، چون گُنده می شود، اعلام کرد ساعی من را زده است. اولا من او را نزدم چون در حد و اندازه من نیست. همان آقا جای پسر سرپرست تیم من است. وقتی سرپرست تیممم نزد او می رود تا به تصمیمشان درباره مسابقات و تغییر غیرقانونی ارنج یکی از تیم ها اعتراض کند، سر سرپرست تیم ما که سن پدر او را دارد داد و بیداد می کند و می گوید به شما چه ربطی دارد؟ سرپرست ما هم جواب می دهد این تصمیم غیرقانونی شما روی تیم ما تاثیر می گذارد. رئیس کمیته فنی که می گوید حرف من بالاتر از قانون است، وقتی این ها که پیشکسوت هستند این حرف ها را می زنند، خب کوچکترها هم یاد می گیرند و می گویند حتما ما هم به پیشکسوت و قهرمان ها توهین کنیم اتفاقی نمی افتد. چرا باید دبیر فدراسیون به سالن بیاید و به مسئولان یکی از تیم ها بگوید با تغییر ارنج تیم رقیب، که کار غیرقانونی است، موافقت کنید.

وی در ادامه ادعا کرد: خانم سروی نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو چهار روز پیش به خواهر من زنگ زد و گفت فلان بازیکن را در ارنج خودتان بگذارید. او فکر کرده خواهر من هم مثل دو یا سه مربی دیگر توسری خور است که هر کاری خواستند بکنند و صدایشان هم درنیاید. من و خواهرم چون جلوی این ها می ایستیم معلوم است از ما خوششان نمی آید. او هم در جواب خانم سروی گفته این موضوع چه ارتباطی به شما دارد؟

ساعی اضافه نمود: خب این حرف یعنی چه؟ خانم سروی مگر بی تجربه است؟ او خودش مربی لیگ، مربی و سرپرست تیم ملی بوده و مسئول بانوان است؛ چرا باید چنین کاری را انجام دهد؟ وقتی بزرگان تکواندو چنین گاف هایی می دهند خب معلوم است کوچکترها هم دیگر حرمت نگه نمی دارند. به خانم سروی گفتم خانم شما چه حقی دارید که بگویید تیم ها چه ترکیبی به میدان بفرستند؟ او در جواب گفت ما می خواستیم آن بازیکن را چون ملی پوش است، محک بزنیم. به او گفتم آن بازیکن در اردوهای تیم ملی است و او را محک نمی زنید، آن وقت می خواهید در یک بازی لیگ محک بزنید؟ این کارها فقط بخاطر این است که تمام اعضای کادر فنی تیم ملی بانوان، کادر فنی تیم کن هستند و با این کارها می خواهند برنده شوند.

مدیر فنی تیم ملی تکواندو، با بیان اینکه از بابایی بابت اتفاقات رخ داده عذرخواهی کرده ام، گفت: او آنقدر کوچک است که بعد از آن گفت ساعی از من حلالیت نطلبیده است. من بخاطر شخصیت خودم این کار را کردم و از او دلجویی کردم.

وی در واکنش به این مساله که تیم ملی ممکن است با این حواشی آسیب ببیند، گفت: این ها اصلا تیم ملی و المپیک برایشان مهم نیست. آقای تمجید - رئیس سازمان لیگ - هفته گذشته به نگهبانان گفته بود چرا ساعی و عسکری سرمربی تیم ملی را به سالن راه دادید و از آن ها تست PCR نخواستید؟ دعوای من سر این بود که اسم من را نیاورید و خیر مقدم نگویید، اما آنقدر این ها دروغگو هستند که گفتند ساعی گفته چرا اسم من را نگفتید.

پرافتخارترین ورزشکار المپیکی ایران در پاسخ به این پرسش که با این رأی سنگین کمیته انضباطی آیا به حضور در تیم ملی به عنوان مدیر فنی ادامه می دهد؟ اظهار کرد: کسی نمی تواند در تکواندو فضا را برای من ببندد یا باز کند. آنجا خانه من است. آن ها که فکر می کنند می توانند فضا را برای من ببندند، اصلا در این حد و اندازه ها نیستند. هر تصمیمی که خودم بخواهم، می گیرم. بودن یا نبودن در تیم ملی برای شخص من فرقی ندارد؛ اگر شرایط خوب باشد می مانم و در غیر اینصورت ادامه نمی دهم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 1387

به "هادی ساعی: جریمه را از طلبم کم کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هادی ساعی: جریمه را از طلبم کم کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید