نقشه نو پورتو برای مهدی طارمی؛ آرسنال پَر

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، آینده مهدی طارمی و احتمال جدایی او، سوژه چند وقت اخیر رسانه های ایران و پرتغال بوده است. مهاجم بوشهری پس از درخشش در پورتو و تأثیرگذاری مهم روی قهرمانی های این تیم در پرتغال و بعلاوه موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا، چند باشگاه مطرح دنیای فوتبال از جمله آرسنال، چلسی، تاتنهام و... را خواستار خود می دید. این چیزی است که در روزنامه های پرتغالی و بعضی از منابع انگلیسی به آن اشاره شده است.

نقشه نو پورتو برای مهدی طارمی؛ آرسنال پَر

در روز های گذشته بود که روزنامه های آبولا و اوجوگو از احتمال انتقال طارمی به لیگ جزیره خبر دادند. حتی آبولا نوشت که مهاجم ایرانی، با شرکت نقل و انتقالاتی که ریو فردیناند در آنجا مشغول فعالیت است، قرارداد همکاری امضا نموده و همین مسئله می تواند کلید انتقال طارمی به لیگ جزیره باشد. حالا این روزنامه در شماره امروز خود از شروع مذاکرات پورتو برای تمدید با این بازیکن خبر داده است.

در این گزارش آمده است: هر بار که اخبار پیرامون طارمی افزایش پیدا می کرد، او با گلزنی برای پورتو به میادین باز می گشت و این بار در آخرین دور از رقابت های مرحله گروهی آلیانز کاپ، یه گل را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند و زمینه ساز پیروزی چهار گله آبی و سفید ها در برابر ویزلا شد. سال تقویمی، برای این بازیکن ایرانی بسیار خوب بود. او در تمامی رقابت هایی که برای پورتو و تیم ملی ایران به میدان رفت، پیروز به گلزنی شد. او این فصل نیز با 14 گل در 21 مسابقه، در نقش رجحانن گلزن پورتو ظاهر شده است.

پیروزیت های زیاد طارمی با پورتو، اشتهای غول های مطرح اروپا، به ویژه تیم های بزرگ انگلیسی را برای جذب او تحریک نموده است. به همین علت است که مدیریت پورتو در پی پل های تفاهم با مهاجم برای تمدید قراردادی است که در ژوئن 2024 به سرانجام می رسد.

به همین علت، برنامه ای برای حضور علیرضا نیکومنش، ایجنت طارمی، در دفتر مدیریت باشگاه و برای هفته آینده، برنامه ریزی شده است تا اولین تبادل نظر ها با هدف طراحی برنامه ای شروع گردد که به پورتو اجازه می دهد تا این ایرانی 30 ساله را حفظ کند.

آرسنال یک هدف دیگر دارد

با تضمین یک بند فسخ بالای 60 میلیون یورویی، نمی توان باور کرد که هیچ باشگاهی جسارت واریز این مبلغ را به حساب باشگاه پورتو برای گرفتن طارمی در ژانویه داشته باشد. پینتو دا کوستا، رئیس آبی و سفید ها در شام کریسمس کمیته کاندیداتوری مجدد خود در گوندومار، در خصوص بازیکنان مختلف پورتو که هدف شکار سایر تیم ها بوده اند، همین جملات را به زبان آورد. سندی که نشان می دهد مدیریت پورتو به طور مستقیم یا غیرمستقیم پیشنهادی برای خرید طارمی که به بند فسخ او نزدیک باشد را دریافت ننموده است.

با این حال، از آنجایی که در هفته های آینده قرارداد طارمی و پورتو تمدید نمی گردد، می توان انتظار روز های پرهیجانی را برای این بازیکن در تابستان آینده داشت. این همان چیزی است که پینتو دا کوستا می خواهد از آن اجتناب کند. آرسنال یکی از چندین باشگاه های لیگ رجحان بوده که با طارمی مرتبط است و در واقع نام مهاجم پورتو در بسیار مورد توجه توپچی ها قرار گرفته است.

در نتیجه و در مقطع فعلی، هدف اصلی آرسنال برای تقویت خط حمله، ژوائو فلیکس است که می تواند اتلتیکو مادرید را ترک کند. او یک هدف بسیار ارزنده برای آرسنال است و این مزیت را دارد که جوانتر از طارمی است. ملی پوش پرتغالی تنها 23 سال سن دارد.

در بخش دیگری از گزارش پیرامون طارمی، به روند تمام نشدنی گلزنی های او اشاره شده است. آبولا در این باره و با تیتر آتش ایرانی به تمام مسابقات نوشته است: طارمی مترادف با گل زدن است و برای اینکه در سال تقویمی بی نقص باشد، پس از گل زدن در تمام رقابت های رسمی که هم برای پورتو و هم برای تیم ملی ایران در آن ها به میدان رفته، به گلزنی در جام اتحادیه احتیاج داشت.

پیروزی 4-0 برابر ویزلا این امکان را به او داد تا گلزنی در یک رقابت دیگر را به فهرست خود اضافه کند. او در جام جهانی 2 گل به انگلیس زد، در بازی ای که در آن از تاثیر رسانه ای قابل توجهی برخوردار بود. در مجموع و در سال 2022، مهدی طارمی 34 گل به ثمر رساند و او قول می دهد که در اینجا متوقف نگردد. او بعلاوه 18 گل در لیگ، پنج گل در لیگ قهرمانان اروپا، 3 گل در جام حذفی پرتغال، 2 گل در سوپرجام، 2 گل در جام جهانی، یک گل در لیگ اروپا و یک گل در جام اتحادیه به ثمر رساند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 دی 1401 بروزرسانی: 2 دی 1401 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2098

به "نقشه نو پورتو برای مهدی طارمی؛ آرسنال پَر" امتیاز دهید

1 کاربر به "نقشه نو پورتو برای مهدی طارمی؛ آرسنال پَر" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه نو پورتو برای مهدی طارمی؛ آرسنال پَر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید