نسخه رشد سریع موها در دست این زنان است!

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، زنان بسارا (بقاره) در چاد هزاران سال پیش دریافتند که دانه های یک گیاه بومی دارای خواص قدرتمند تقویت کننده مو است.

نسخه رشد سریع موها در دست این زنان است!

به گزارش بهترین ها، زیبایی مو های طبیعی، فارغ از بلندی یا کوتاهی یا جنس آن، در سلامت مو خلاصه می گردد. همه مو های طبیعی تا زمانی که آسیب ندیده باشند، زیبایند. تغذیه نامناسب، رنگ کردن مداوم و استفاده زیاد از دستگاه های مو خشک کن، به مو ها آسیب می زند. هر چه طول مو ها بیشتر باشد، اندازه و احتمال بروز آسیب هایی، چون موخوره و شکستگی هم بیشتر می گردد.

نگهداری از گیسوی بلند اغلب اوقات بسیار دشوارتر از موی کوتاه است. سوابق تاریخی نشان می دهد که سالم، براق و زیبا نگه داشتن مو و آرایش آن، جزو دغدغه های کسانی بوده است که موی بلندی داشتند، یا می خواستند داشته باشند.

هزاران سال پیش، زنان بسارا (بقاره) در چاد دریافتند که دانه های یک گیاه بومی به نام چبه دارای خواص قدرتمند تقویت نماینده مو است و از آن موقع، این معجون قیمتی را برای تقویت مو های خود استفاده می نمایند. آنان دریافتند که مواد موجود در دانه چبه، احتمال بروز موخوره و شکستگی مو را کاهش می دهد، مو ها را مرطوب و فوق العاده نرم نگه می دارد و باز کردن گره ها را آسان تر می نماید. با استفاده از خواص تقویتی این ماده، زنان این قبیله در آفریقا به مو های بسیار بلندشان شهره شدند.

چبه چیست؟

گیاه چبه با نام علمی Croton gratissimus که با نام کروتون اسطوقدوس هم شناخته می گردد، درختچه ای آفریقایی است که در رشته کوه های چاد رشد می نماید و به علت توانایی اش در تقویت مو معروف شده است؛ بنابراین به راحتی می توان فهمید که چرا زنان این کشور از قرن ها پیش آن را به کار می گیرند. این ماده در چند سال گذشته در سطح دنیا نیز به طرز فزاینده ای محبوب شده است.

البته چبه نیز مانند دیگر محصولات زیبایی که به مصرف نمایندگان وعده طبیعی بودن می دهند، قربانی بازار مواد تقلبی شده است و بنابراین، آشنایی با ویژگی های چبه واقعی اهمیت دارد.

شیوه مصرف چبه

این گیاه را معمولا آسیاب می نمایند و سپس خمیری را که از ترکیب آن با آب، روغن های طبیعی و کره تهیه می گردد، روی مو ها می مالند.

طبق سنت تاریخی، زنان بسارا در چاد دور هم جمع می شوند و به نوبت این خمیر مرطوب نماینده را به رشته های موی یکدیگر می مالند و سپس مو ها را می بافند و معجون یک یا دو روز روی مو ها باقی می ماند.

بنا به سنت، چبه را دو تا سه بار در هفته روی مو ها می گذارند. اما انتخاب با شما است و می توانید بر اساس احتیاج یا فرصت و امکانات، به هر اندازه و ترتیبی که میل باشید، از آن بهره ببرید.

منبع: فرارو
انتشار: 9 فروردین 1402 بروزرسانی: 9 فروردین 1402 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2143

به "نسخه رشد سریع موها در دست این زنان است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه رشد سریع موها در دست این زنان است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید