میز ناهارخوری مدرن و شیک چه ویژگی هایی دارد؟

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، هیچ چیز به اندازه میز ناهارخوری مدرن و شیک نمی تواند سبک دکوراسیون خانه شما را برجسته کند. چه برای یک مهمانی شام باشد چه برای داشتن لحظاتی آرامش بخش در کنار خانواده، منطقه ناهارخوری نقش اساسی در فضای منزل شما ایفا می نماید.

میز ناهارخوری مدرن و شیک چه ویژگی هایی دارد؟

مبلمان ناهارخوری مدرن، یکی از سبک های بسیار محبوب و پرکاربرد برای خانه های امروزی است. انتخاب شما از بین صدها مدل از مبلمان ناهارخوری مدرن، بسیار آسان خواهد بود. اما لازم است قبل از خرید بهترین محصول، بعضی از نکته ها مهم را در نظر بگیرید؛ با ویکی ساختمون همراه باشید.

میز ناهارخوری مدرن چیست؟

سبک مدرن، ساده و بدون تزئینات است! جنبش سبک مدرن در طول نیمه اول قرن بیستم به محبوبیت خود ادامه داد و بعدها مشتقات این سبک به عنوان میان مدرن و پسامدرن تقسیم شدند. یکی از اصلی ترین اعتقادات جنبش طراحی مدرن این ایده است که فرم تحت عملکرد است به عبارت دیگر، طراحی تمام مبلمان و اشیا تزئینی باید منعکس نماینده هدف مورد نظر خود باشد و اگر دکوراسیون یا تزئینات جزئی از اهداف عملی و کاربردی نداشته باشد، می توان آن را به کلی کنار زد.

این فلسفه در پشت سبک مدرن، آن را برای افرادی که فضاهای ساده و بدون جزئیات را دوست دارند، انتخابی مناسب است. به ویژه برای فضای غذاخوری که در آن هر یک از عناصر باید حول محور میز ناهارخوری انتخاب شوند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

مطلب پیشنهادی: میز ناهارخوری کم جا بهترین گزینه برای آپارتمان های نقلی

میز ناهارخوری مدرن و شیک با مفهوم مینیمالیسم ارتباط تنگاتنگی دارد، زیرا فضاها تصفیه شده و اشیا دارای یک طراحی ساده هستند. خطوط خالص، تمیز و تک رنگ انتخاب می شوند. هیچ تزئینی وجود ندارد، اشکال هندسی در ساده ترین شکل خود، میز ناهارخوری را تعریف می نمایند. نور همچنین در این سبک از دکوراسیون نقش اصلی را ایفا می نماید، زیرا همه فضاها با مبلمان پر نمی شوند و نورپردازی مناسب باعث افزایش دید و روشنایی می گردد.

سفید، سیاه، کرمی و خاکستری رنگ هایی هستند که در سبک مدرن میز ناهارخوری بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. در حالی که رنگ های خنثی بسیار محبوب هستند، می توانید آن ها را با رنگ های پاستیلی در انتخاب نوع پارچه ترکیب کنید.

میز ناهارخوری مدرن چه ویژگی هایی دارد؟

یکی از مهم ترین قطعات در یک فضای ناهارخوری، میز است. از این رو، گزینه های بسیاری برای خرید یک میز ناهارخوری مدرن در نظر گرفته شده است. آیا باید یک میز عظیم باشد؟ شکل آن چگونه باید باشد؟ آیا باید از چوب یا شیشه باشد؟ پیدا کردن سبک مورد نظر شما هم بخشی از فرایند انتخاب بهترین محصول است.

چندین شکل و مواد متداول برای میز ناهارخوری مدرن و شیک وجود دارند. برای یک سبک مدرن، میزهای ناهار خوری گِرد و مستطیلی با قاب فلزی و سطح شیشه ای می توانند بهترین انتخاب ممکن باشند. برای میز مینیمالیستی، تخته های سنگ مرمر و بتنی نیز یک انتخاب رایج هستند. به هر روی، میز ناهارخوری مدرن به عنوان نقطه کانونی فضای غذاخوری شناخته می گردد که همه افراد خانه را دور هم جمع می نماید.

ویژگی های میز غذاخوری مدرن

سبک

برای داشتن ظاهری منسجم در سرتاسر خانه، میز با طرح مدرن باید به خوبی با دکور فضای ناهارخوری شما هماهنگ باشد تا یک محیط زیبا و کاربردی را برای یک تجربه ناهار خوری راحت ایجاد کند. به عنوان مثال، شکل بی نظیر و ارگانیک یک میز شیشه ای، با چندین سبک مدرن فضای غذاخوری مطابقت دارد و باعث می گردد حس یکپارچه ای با چنین میزی ایجاد کند.

میزهای ناهارخوری با قاب فلزی برای ادغام سبک صنعتی در فضای غذاخوری ایده آل است. به طور کلی، هنگام انتخاب یک میز ناهارخوری مدرن و شیک، نوع طراحی دکوراسیون خانه خود را در نظر بگیرید.

متریال

در حالی که هیچ انتخاب صحیح یا غلط وجود ندارد! انتخاب دقیق متریال میز می تواند در دکوراسیون فضای ناهارخوری شما به کلی تغییر دهد. میزهای ناهار خوری چوبی تمایل دارند که اتاق را پُر نمایند و یک نقطه کانونی قطعی را ایجاد نمایند، در حالی که میزهای شیشه ای، مینیمالیستی و محبوب هستند و فضا را باز می نمایند و به سایر عناصر فضا روشنایی و تمیزی می بخشند.

طرح میز ناهار خوری سنگی، مانند سنگ مرمر و گرانیت، جذابیتی طبیعی و لوکس دارند، در حالی که گزینه های فلزی برای اتاق های غذاخوری معاصر و صنعتی مناسب هستند. با اینکه گفته می گردد چوب سبکی کلاسیک دارد، ولی در ترکیب یا پلاستیک و شیشه می تواند سبکی مدرن را تداعی کنید.

اندازه

پیدا کردن تعادل مناسب بین اندازه و فضا، ظاهر و عملکرد یک اتاق ناهارخوری را تقویت می نماید، بنابراین انتخاب میز مدرن در اندازه مناسب لازم است. توصیه می گردد نخست اندازه فضا را حداقل از پشت جایگاه ها گرفته گردد. این موضوع به دلیل ایجاد فضایی برای رفت وآمد آسان است. تصور ذهنی از فضایی که می خواهید میز را در آن قرار دهید، یاری می نماید تا ابعاد میز و میزان فضای آزاد در دورتادور میز را اندازه گیری کنید.

همچنین تعداد افرادی را که می خواهید برای فعالیت های روزانه و رویدادهای خاص، دور میز بنشینند را در نظر بگیرید. میزهای مدرن در ابعاد و اندازه مختلف در بازار موجود هستند، بنابراین دست شما برای انتخاب بهترین محصول باز است. اگر هم محدودیت فضا دارید، می توانید به میز ناهارخوری کم جا فکر کنید. این میزها اغلب تاشو بوده و حداقل فضا را در محیط اشغال می نمایند.

شکل

میز ناهارخوری مستطیلی، از نظر فرم و کارکرد از همه اشکال دیگر محبوب تر است. میزهای مستطیل مدرن می توانند افراد بیشتری را دور تا دور خود جمع نمایند. آن ها برای فضاهای طویل و باریک مناسب هستند و برای فضاهای غذاخوری مدرن می توانند شیک و خیره نماینده به نظر برسند.

میزهای ناهارخوری گِرد و بیضی شکل با تنوع زیادی در بازار موجود هستند. این میزها می توانند یک فضای صمیمی ایجاد نموده و رابطه دوستی را تقویت نمایند. میزهای گِرد همچنین فضای کمتری از میزهای مستطیلی اشغال می نمایند.

میزهای مربعی برای هر فضایی عالی هستند. به ویژه برای خانواده های کم جمعیت، شکل مربعی این میزها می تواند هم در فضا صرفه جویی نموده و ارتباط افراد را تقویت کند. سبک مدرن این میزهای می تواند احساس دنج و راحت بودن را تداعی کند.

چندین مدل از میز ناهارخوری مدرن

کلام آخر

اگر یک سبک میز ناهارخوری وجود داشته باشد که در سال های اخیر توسط طراحان داخلی به وفور استفاده می گردد، آن سبک مدرن است. این نوع دکوراسیون برای افراد شهری و مدرن که دوست دارند مبلمان همه کاره داشته باشند ایده آل است. در واقع، میز ناهارخوری مدرن و شیک این مزیت را دارد که در ساده ترین شکل ممکن طراحی گردد و انتخاب را برای خریدار آسان کند.

به همین دلیل است که در بسیاری از فضاهای مسکونی و حتی اداری، در کنار عناصر کلاسیک، می توان میز غذاخوری مدرن را نیز مشاهده کرد. درواقع، نفوذ سبک مدرن در کلاسیک، خیلی راحت تر از قرار دادن یک سبک کلاسیک در طرح مدرن است، برای مثال می توان یک میز ناهارخوری مدرن را در فضایی کلاسیک قرار داد، بدون آنکه در هماهنگی فضا تغییری ایجاد گردد.

منبع: ویکی ساختمان
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 968

به "میز ناهارخوری مدرن و شیک چه ویژگی هایی دارد؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "میز ناهارخوری مدرن و شیک چه ویژگی هایی دارد؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میز ناهارخوری مدرن و شیک چه ویژگی هایی دارد؟"

1 دیدگاه

ماهرخ ربیعی 5 دی 1399

من یه میز ناهار خوری 10 نفره میخوام چون باید با میام ست باشه پارچه شو دارم و رویه میز میخوام از چوب مدل سنگ مرمری باشه .لطفا ابعاد میز رو منظور (طول ،عرض ،و ارتفاع ) رو بهم بفرمایید ، و میخوام افراد در موقع نشستن و غذا خوردن مزاحمتی براشون در موقع سرو غذا پیش نیاد،لطفا قیمت حدودی را بفرمایید تا من زودتر تصمیم بگیرم

پاسخ به ماهرخ ربیعی
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید