مومیایی مشهورترین ملکه مصر پیدا شد

به گزارش پایگاه اینترنتی مأوا، یک باستان شناس در حال اجرا تحقیقات بر روی مومیایی مرموز بدون سر است که گمان می رود نفرتیتی ملکه مصری باشد که مدت هاست گم شده است. اگر این برآورد ها درست باشند این کشف یکی از بزرگترین اکتشافات مصر باستان خواهد بود.

مومیایی مشهورترین ملکه مصر پیدا شد

تینا مزدکی- یک باستان شناس برجسته از برنامه خود برای فاش کردن هویت دو مومیایی مرموز در سال آینده گفت. ظاهرا یکی از مومیایی ها بی سر است و احتمالاً بقایای گمشده ملکه مشهور مصر باستان نفرتیتی است.

نفرتیتی یکی از مشهورترین مصریان باستان است اما جسد او هرگز پیدا نشده است؛ طبق گفته های زاهی حواس باستان شناس، دو کار در خصوص ملکه نفرتیتی انجام خواهد شد، اولین مورد، یک پروژه DNA است که او در حال حاضر برای جستجوی مومیایی ملکه نفرتیتی روی آن کار می نماید.

او گفت:ما مومیایی هایی از ملکه ها داریم که هیچ نامی ندارند و در حال حاضر در حال کار برای شناسایی یکی از این مومیایی ها است که نامی ندارد، گمان می رود که او نفرتیتی است و مومیایی دیگری نیز می تواند مومیایی دخترش، ملکه توت عنخ آمون باشد.

به گفته زاهی حواس، احتمالا تا چهار ماه آینده، می توانند کشف این مومیایی ها را اعلام نمایند. ملکه نفرتیتی همسر فرعون آمنهوتپ چهارم بود و در قرن چهاردهم قبل از میلاد زندگی می کرد. او به این علت که نامادری فرعون توت عنخ آمون است، شناخته شده است.

نفرتیتی اغلب به عنوان یکی از مشهورترین ملکه های مصر در نظر گرفته می گردد. مجسمه ای که چهره او را به تصویر می کشد، یکی از کپی شده ترین آثار هنری مصر باستان است و در موزه Neues برلین قرار گرفته است.

باستان شناسان در سراسر دنیا علاقه مند به یافتن مقبره و بقایای او هستند. بعضی حتی گمان می نمایند که او پشت مقبره توت عنخ آمون پنهان شده است. اگر حواس بقایای او را در چهار ماه تایید کند، این یکی از بزرگترین اکتشافات مصر باستان در تمام دوران خواهد بود. شاید این بار مومیایی ها پایان بتوانند پرونده محل اختفای ملکه گمشده را فاش نمایند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 26 آذر 1402 بروزرسانی: 26 آذر 1402 گردآورنده: maeva.ir شناسه مطلب: 2220

به "مومیایی مشهورترین ملکه مصر پیدا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مومیایی مشهورترین ملکه مصر پیدا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید